Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zmiana Lamp W Vectrze B Przed Liftem Na Lampy Poliftingowe

Guest BBL
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Chcę założyć lampy poliftingowe do mojej vectry - rocznik 98.

Przekopałem się przez kilka tematów o oświetleniu ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie co trzeba dłubnąć przy kostce oświetlenia przy w/w zmianie.

Pisaliście w kilku tematach, że jest to konieczne ale nie mam pojęcia na czym to polega.

W związku z tym moja prośba czy ktoś mógłby mi pomóc i opisać w kilku słowach o co chodzi ?

Przekładkę lamp będzie robił znajomy, który niekoniecznie jest specjalistą od opli dlatego proszę o wytłumaczenie co trzeba zmienić, żeby wszystko pięknie działało.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Czy ktoś z Was jeździ na zamiennikach, które można kupić na allegro, czy raczej na orginlnych lampach (u mnie valeo), może ktoś ma doświadczenia co do ich trwałości, bo różnica w cenie jest spora ?

Pozdrawiam

Paweł

Edited by BBL

trzeba wymienic kostke w instalacji na poliftowa

stara nie pasuje do nowej lampy

albo polaczyc kable bezposrednio bez lampy

Ja będę być może w tym tyg. zamieniał na Valeo poliftowe.

Aby wszytko był w zgodzie z oryginałem, czeka Cię wymiana silniczków i kostek jak gawlak[/g] pisał. O ile problem z kostkami można obejść, o tyle wymiany silniczków nie da się ominąć (z tego wiem - piszę bo jest możliwość, że zaraz znajdzie się jakiś "fachowiec" który napisze że można i bez silniczków).

Silniczki chodzą na allegro od 35zł. Z kostkami możesz sobie poradzić zakładając na kable zwykłe wsuwki (nie wiem jak one się fachowo nazywają) o rozmiarze 3mm i zaizolować je koszulką termokurczliwą.

I to chyba wszystko.

Edited by Damian44

Mam założone u siebie lampy poliftowe. Trzeba przerobić kostki (nic skomplikowanego), wymienić silniczki regulacji lamp (mogą być w ostateczności od astry 2 ale nie będzie wtedy regulacji na każdej pozycji (tylko na 0, 2 oraz 4) poza tym działają dobrze (wcześniej był problem z dostaniem poliftowych silniczków). Trzeba też będzie wyciąć w błotniku ok centymetrowy kawałek blachy do którego były przykręcane kierunkowskazy.

Więcej modyfikacji nie ma, a lampy znacznie lepiej świecą :)

Nie kupuj żadnych zamienników, tylko oryginał i zwróć uwagę czy mają wszystkie mocowania (czy jakieś nie jest urwane). W swoich musiałem dorobić z blachy 2 łapy trzymające zderzak (koło grila).

Dziękuję za odpowiedzi.

W hurtowni, z którą rozmawiałem dostanę orginalne lampy razem z silniczkami (jako zestaw).

Może kostki też będą mieli :)

SEBA - jeżeli chodzi o kawałek blachy z miejscem na śrubę za kierunkowskazem to mój nie był do niego prykręcony :blink: dziwne ale prawdziwe

To że nie był przykrecony to nie znaczy, że go nie musisz wyciąć.

Inaczej poliftowa lampa ci nie wejdzie :(

No i zostanie większa szpara pomiedzy lampami a zderzakiem

Dowiedzialem sie, ze podobno lampy marki TYC sa tak skonstruowane, ze mozna je zamontowac w przedliftowej Vectrze bez koniecznosci zmiany silniczkow. Ceny na Allegro sa calkiem przystepne - nowy zestaw kosztuje okolo 240zl.

Guest Rafał78

Również mam zamiar na dniach przełorzyć lampy poliftowe do vectry przed liftowej. Czy ja dobrze rozumniem jezeli kupię sobie lampy po liftowe z silniczkiem i kostkami odciętymi od wiązki to i tak czeka mnie wycinanie blacharki w celu lepszego montarzu i pozbycia się szpary między lampą a zderzakiem.

Zależy jakie lampy macie. Jeśli Carello - to silniczki Valeoskie nie pasują. Jeśli lampy są Valeo to silniczki z Carello rwnież nie będą pasować. I w tym tkwi problem.

Jeśli kupujecie takie lampy poliftowe do Vectry przedliftowej to oprócz zabiegu " blacharskiego " czeka Was przeróbka wiązki - kostki przyłączeniowej co nie jest przecież trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić. Dlatego należy uważać na to co się kupuje. Kostki poliftowe są identyczne pod obie lampy ( Carello i Valeo ) jednak same lampy różnią się właśnie SILNICZKAMI. Dlatego decydując się na używkęValeo - trzeba kupić do niej silniczek " pod Valeo ". Inaczej d*** blada...

Najlepiej kupić kompletne lampy z silniczkami. A jeśli trafią się z kawałkiem wiązki z kostką - to szczyt szczęścia...

Na koniec dodam, że lampy POLIFTOWE świecą bardzo dobrze, o niebo lepiej od przedliftowych. A jak się włoży dobre żaróweczki - to Xenon staje się zbędny... ;)

Edited by Piotreq

To że nie był przykrecony to nie znaczy, że go nie musisz wyciąć.

Inaczej poliftowa lampa ci nie wejdzie :(

No i zostanie większa szpara pomiedzy lampami a zderzakiem

Wiem, że muszę go wyciąć (podobno można też zagiąć - zobaczymy).

Jak szeroka będzie ta szpara ?

Na tyle duża i widoczna, że trzeba ją jakoś wypełniać ?

zależy jak zamontujesz, najlepiej byłoby podciągnąć zderzak do góry :)

można powciskać pod czarne listwy pod lampami na zderzaku np styropian, aby je podnieść do góry.

Wszystko zależy od montażu i dokładności montującego :)

niektórym wychodzi szpara pod lampami, że palec można spokojnie włożyc, a niektórym nie wychodzi :)

Co do zaginania nie polecam, ponieważ jest blisko rogu i może ci lakier odprysnąć.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Niestety pomimo zapewnień hurtowni lampy przyszły bez silniczków :(

W związku z tym przekładka lamp na nowsze będzie musiała jeszcze poczekać.

Guest sq9jkt

Witam ja nie dawno wymieniałem u siebie kupiłem na alegro lampy z kostkami za 300 zł komplet i powiem że nie ma żadnych problemów lampy były z silniczkami i silniczki pasowały i działają lampy firmy valeo te stare kostki musisz odciąć i polutować z nowymi wszystko jest bez problemów bo lutujesz zgodnie z kolorami kabelków i wszystko pasuje a na błotnikach są mocowania kierunkowskazów to są takie małe wypusty z dziurką musisz je odciąć najlepiej szlifierką kontową z cienką tarczą do cieńcia metalu aby nie przegżać lakieru a puźniej zamaluj jakimkolwiek lakierem żeby nie korodowało i muszisz zdiąś zderzak przedni bo nie przykręcisz dołu lamp. A co do szpar to powiem że jest ładnie są równe szczeliny i wszystko pasuje więc do roboty :)

• 2 weeks later...
Witam ja nie dawno wymieniałem u siebie kupiłem na alegro lampy z kostkami za 300 zł komplet i powiem że nie ma żadnych problemów lampy były z silniczkami i silniczki pasowały i działają lampy firmy valeo te stare kostki musisz odciąć i polutować z nowymi wszystko jest bez problemów bo lutujesz zgodnie z kolorami kabelków i wszystko pasuje a na błotnikach są mocowania kierunkowskazów to są takie małe wypusty z dziurką musisz je odciąć najlepiej szlifierką kontową z cienką tarczą do cieńcia metalu aby nie przegżać lakieru a puźniej zamaluj jakimkolwiek lakierem żeby nie korodowało i muszisz zdiąś zderzak przedni bo nie przykręcisz dołu lamp. A co do szpar to powiem że jest ładnie są równe szczeliny i wszystko pasuje więc do roboty :)

Witaj

Czy możesz umieścić fotki auta po tej przeróbce i podać cały adres na allegro gdzie można kupić te lampy?

• 1 year later...

witam, mam zamiar zamienic reflektory na poliftowe. Forum czytalem, ale dochodza mnie sprzeczne informacje, mam kilka prostych pytanek:

- czy silniczek przedliftowy carello pasuje do wersji polifowej carello ??

- jak jest ze spasowaniem?? niektorym zostaja szpary podobno

Wiem, ze temat wiele razy poruszany ale prosze o pomoc bo zmieszany jestem

A moze ktos juz to robil i napisze cosik wiecej........

bez przesady - nie zakładaj 50tego tematu o tym

i zmień podpis albo dodaj VB do profilu bo masz tylko VA

łączę / zubek

Edited by zubek73

witam, mam zamiar zamienic reflektory na poliftowe. Forum czytalem, ale dochodza mnie sprzeczne informacje, mam kilka prostych pytanek:

- czy silniczek przedliftowy carello pasuje do wersji polifowej carello ??

- jak jest ze spasowaniem?? niektorym zostaja szpary podobno

Wiem, ze temat wiele razy poruszany ale prosze o pomoc bo zmieszany jestem

A moze ktos juz to robil i napisze cosik wiecej........

silniczek przedliftowy carello pasuje do wersji polifotwej carello

Lampy poliftowe sa ciut nizsze i pozostaje małą szpara ale mozna podniesc wyzej zderzak i szpara bedzie nieiwidoczna

i trzeba zagiąc ewentulanie obciac blaszke na błotniku taki uszko z otowrem do kierunku przedlifotwego

kostki lamp polifotwych sa inne niz przedliftowych takze mozesz kupic oryginalne polifotwe i wstawic lub ząłtwic sprawe na konektorki

i najwazniejsze polifotwe swieca o niebo lepiej niz przedlifty

Jeżeli kupiłem lampy poliftowe carello z silniczkami to czeka mnie tylko przeróbka gniazd i blaszki czy silniczki też muszę przerabiać? Orginalne lampy miałem valeo przed liftem. Pytam ponieważ mam akurat uderzone autko z przodu i zamierzam też założyć zderzak poliftowy. Czy będzie jakiś problem z założeniem takiego zderzaka do viki przedliftowej i czy po założeniu poliftingowego zderzaka będą dalej szczeliny pod lampami?

Edited by kooniuszy

• 3 months later...
Mam założone u siebie lampy poliftowe. Trzeba przerobić kostki (nic skomplikowanego), wymienić silniczki regulacji lamp (mogą być w ostateczności od astry 2 ale nie będzie wtedy regulacji na każdej pozycji (tylko na 0, 2 oraz 4) poza tym działają dobrze (wcześniej był problem z dostaniem poliftowych silniczków). Trzeba też będzie wyciąć w błotniku ok centymetrowy kawałek blachy do którego były przykręcane kierunkowskazy.

Więcej modyfikacji nie ma, a lampy znacznie lepiej świecą :)

Nie kupuj żadnych zamienników, tylko oryginał i zwróć uwagę czy mają wszystkie mocowania (czy jakieś nie jest urwane). W swoich musiałem dorobić z blachy 2 łapy trzymające zderzak (koło grila).

Kierunki nie sa do blotnika przykrecane,tylko w blotniku dostaje takie uszko do ktorego wchodzil taki maly plastikowy wsuwak z kierunka. Wystarczy to oczko zagiac do wewnatrz.Tez tak zrobilem.

U mnie tych oczek nie ma :o a lampy mam przedliftowe. Chyba poprzedni właściciel odchudził mi auto o lampy poliftowe albo angelsy i zderzak.

• 2 months later...

Podkładki możesz podłożyć pod uchwyty zderzaka z przodu, możesz wcisnąć kawałek styropianu pod zderzak, a dokładnie listwe wypychając ja w ten sposób do góry, możesz założyć grubszą gumową uszczelkę pomiędzy zderzakiem a lampą.

pomysłów i sposobów jest co nie miara - trochę inwencji twórczej trzeba :D :D ;)

pomysłów i sposobów jest co nie miara - trochę inwencji twórczej trzeba

Gdzieś widziałem zdjęcia jak ktoś "przykelił" pióra z wycieraczek od spodu lamp (chyba w temacie o parujących sonarach)... co by nie mówić efekt osiągnięty i szpary nie było :D

Ja całość między lampą a zderzakiem wypełniłem czarnym silikonem. Wcześniej wcisnąłem kawałki .... zrulowanej starej koszulki B) , ażeby mi silikon do środka za bardzo nie uciekał :D

Nie miałem nic innego pod ręką a że bardzo mi się już śpieszyło a pod ręką miałem tą koszulkę to ....

Jak to mówią Polak potrafi ;)