Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tadzio

Lusterko Fotochromatyczne - Poradniczek

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

też tak modziłem a na końcu i tak wyleciało a wpadł czujnik deszcz/zmierzch i lusterko samo zmieniłem na takie z pamięcią

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

dlatego zawsze powtarzam jak dokładać to z opcją ful co by potem nie trzeba było zmieniać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by xpirat

No myslalem myslalem i zrezygnowalem z czujnika. Moze gdybym mial oryginalna szybe to tak. A tak malowac to itak nie bedzie efektu. Masz jakies foto jak to wyglada u ciebie z zewnatrz?

Jak oryginał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (przynajmniej zapewniam cie że byś nawet nie poznał na pierwszy rzut oka (jak się przyjrzysz dokładniej jest inny odcień czarnego

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Przy oryginale jest pewnie dookola takie zakropkowane zakonczenie. Ty pewnie zrobiles proste odciecie od tasmy?

Edited by patryk-84a

z zewnątrz musisz się dobrze wpatrzyć żebyś to zobaczył (jak nie wiesz że było dokładane to nie zauważysz zapewniam cie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Nie działa mi dioda led w lusterku - dioda na 100% sprawna 3V.

Na gnieździe zaznaczonym na zdjęciu jest napięcie 3,7V na zapłonie tak ma być ? Nigdzie indziej nie ma napięcia.

Do lusterka dochodzi taśma 5 pin a wtyka w lusterku ma 6 pin o co chodzi, i tyle przewodów idzie do płytki ? widać to na drugim zdjęciu

Bezpiecznik FR27 OK - po wyjęciu zapala się żółta kontrolka ciśnienia opon

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Edited by polacek

Witam dostałem za darmo owe lusterko więc trzeba by było je założyć tylko jaki kabelek 3 żyłowy mam kupić aby pociągnąć do bagażnika jakiej średnicy żeby nie był za cienki w domu mam 4 żyłowy telefoniczny ale jakoś mi się nie widzi bo to są twarde 4 druciki

i zadziała ci nawet na tych twardych tylko od wstrząsów może się kiedyś złamać niestety

No właśnie tego się obawiam żeby nie robić tego dwa razy jutro spróbuję kupić 3 żelowy plus ten kabelek od cd audio i się zobaczy

Witam czy lusterko wewnętrzne fotochromatyczne tylko aktywuje się techem kupiłem lusterko taśmę 3 żałowa założyłem w rec w kompie dałem na występuje i ch ja nie działa myślałem że mnie szlag trafi, coś panowie poradzićie

Edited by suchy201180

Co to znaczy nie działa?

Sprawdzałeś jak było ciemno? Samo zasłonięcie czujnika w lusterku nie zawsze wystarcza.

Fotochrom działa niezależnie od aktywacji techem czy opkiem, aktywujesz tylko funkcję rozjaśniania lusterka po wbiciu wstecznego.

u mnie działa wszytko jak powinno a aktywowałem tylko opcomem

Nie jak było ciemno nie i nie zasłanialem niczego, po prostu podłączyłem wszystko bezpiecznik jest 5 amper,podłączyłem opcom wszedłem w funkcję rec programowanie konfiguracja wariantów i tam jest lusterko sciemniajace czy jakoś tak tam dałem na występuje zaprogramowałem i wrzuciłem wsteczny i nic, moim zdaniem powina się świecić dioda od dołu

Edited by suchy201180

To sprawdź jak jest ciemno. Miałem taki sam dylemat jak Ty. Wystarczyło poczekać do zmroku.

Dioda świeci się jak jest ciemno. Po wstecznym jeśli jest przyciemnione, powinno się rozjaśnić

Wysłane z mojego PAP5044DUO przy użyciu Tapatalka

Widać lewy wkład jest dymiony więc wnioskuję, że fotochrom. Prawy jest czysty więc pewnie wymieniony bo na przyciemniony nie wygląda.

Nie działa ani ściemnianie ani grzanie tego lewego wkładu. Zaglądnę pod wkład co tam się dzieje, ewentualnie gdzie jeszcze patrzeć?

Prawe grzeje, a jak wygląda zmiana na fotochrom, trzeba ciągnąć kable czy zazwyczaj już są?

Jakoś nigdzie nie trafiłem na informację czy to lusterko "najbogatsze" ma możliwość podpięcia pod zewnętrzny fotochrom?

Nie mogę sobie poradzić z demontażem lusterka zwykłego. Próbuje na wszystkie strony je ściągnąć i nie idzie anie trochę. Ktoś coś poradzi?

Złap dwoma rękoma i szarpnij je w dół to znaczy tak jakbyś palcem jechał od góry szyby w dół , to teraz złap tak lusterko i ciągnie je w dół

Tylko uważaj bo można szybę rozwalić

Uważałem i co? ch...j. Nie byłem pierwszy przy zdejmowaniu lusterka. Auta 11 lat trzeba się z tym liczyć. Delikatnie, jeszcze nie użyłem dużo siły, i lusterko mam w rękach. Lecz z kawałkiem szyby

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ktoś przed mną już miał ten sam problem i urwał uchwyt i prawdopodobnie przykleił na poxipol. Klej trzymał puki nie puścił. Lecz puścił

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> I po wizycie u szklarza i zostawaniu 20zł mam fotochromatyczne lusterko wsteczne. Pozdrawiam

Brawo Ty!

Hej czy orientuje się ktoś czy we Wrocławiu jest elektryk który zamontował by mi to całe lusterko i nie zdarł ze mnie nie wiadomo ile kasy? Ktoś z was robił to u elektryka? Ile zapłaciliście? Próbował bym to zrobić sam ale myślę że z moim talentem na pewno to sp*****zielę.

Brawo

Edited by suchy201180

Kup lusterko z taśmą i chyba dasz radę wcisnąć 2 wtyczki - tyle od strony elektrycznej Cię czeka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Do tego podsufitkę poluzować z lewej strony i masz jak w oryginale.