Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lusterko Fotochromatyczne - Poradniczek

Tadzio
 Share

Recommended Posts

Elegancki opis ;)

Napisz jeszcze jak demontuje sie tą obudowe nad lusterkiem, bo nie chce czegoś połamać....

Jeśli u mnie nie będzie tej taśmy do lusterka to jak ewentualnie wytłumaczyć w ASO jak mają zamontować takie lusterko, wydrukować im ten cały opis??? Auto mam na gwarancji i wole nie ciągnąć samemu kabli przez całe auto, jak maglownica w Vectrze zaczęła "się pocić" to w ASO powiedzieli mi, że to pewnie wina mojego wypadku : żona, przy wyjeździe z podjazdu, zahaczyła prawym przednim rogiem auta, lekko naderwany zderzak :D

Dlatego nie chce słyszeć "ale tu są jakieś kable niefabryczne, więc auto nie możo dobrze działać".... Tech to nie problem, 50zł i po sprawie.

Uwaga do wariantu prostego:

zabezpieczenie 25 A spowoduje rzeczywiście usmażenie wszystkiego dookoła za wyjątkiem bezpiecznika dlatego za tym bezpiecznikiem proponuję założyć drugi np. 7,5 A i będzie OK.

Gratuluje czytelnego i jasnego wyklarowania sprawy.

Edited by Piotr z Gdańska

Dodałem załącznik z opisem tematu plastików.

Uwaga do wariantu prostego:

zabezpieczenie 25 A spowoduje rzeczywiście usmażenie wszystkiego dookoła za wyjątkiem bezpiecznika dlatego za tym bezpiecznikiem proponuję założyć drugi np. 7,5 A i będzie OK.

Gratuluje czytelnego i jasnego wyklarowania sprawy.

Dlatego ja osobiście zastosowałem wariant PROSTY PLUS ;)

• 3 weeks later...
Jezeli ktos chcialby miec takie lusterko to niech pisze do mnie na PW. Zapewniam towar i montaz :)

Witam

Potwierdzam i POLECAM faktycznie towar pierwsza klasa montaż fachowy, sam sprawdziłem, i polecam.

Pozdrawiam adiplus

• 2 months later...
Jakby ktos byl chetny na lusterka to tylko do 19 lipca. Potem znikam na dluzszy czas.

Kali a jakie koszty za to wszystko?? B)

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest RobertRobert

Pytanie do osób zorientowanych w temacie instalcaji lusterka.

Czy sygnał sterujący ściemnianiem lusterka (trzeci kabel w złaczu, po zasilaniu i GND) aktywny jest masą czy plusem? Czy może jest tam jakaś modulacja? Chodzi mi o to jaki jest stan tej linii kiedy lusterko się ściemnia automatycznie (normalna jazda po zmierzchu) i jaki jest stan kiedy włączymy bieg wsteczny (z tego co zrozumiałem z instrukcji instalacji, lusterko powinno przestać sie ściemniać).

Korzystając ze wskazówek na froum chcę sam podłaczyć lusterko w sposób będący kombinacją dwóch już opisanych - wg. mnie łączący ich zalety i nie wymagający użycia TECH-a. Opiszę jak zrobię - na razie poczekam na odpowiedź na zadane pytanie.

Robert

Guest RobertRobert

Witam!

Podłączyłem lusterko. Operacja się udała. Nie było potrzeby korzystania z TECH2. Lusterko rzecz jasna samo się ściemnia i przestaje sie ściemniać po właczeniu biegu wstecznego. Aby tak się stało, zbudowałem drobny układzik, który zamontowałem w kostce (złaczu) od lusterka. Napięcie podawane do świateł cofania przy włączeniu biegu wstecznego wykorzystałem po "przepuszczeniu" przez inwerter na tranzystorze BC547 jako sygnał wyłączenia ścemniania lusterka (aktywny jest masą). Lusterko podczas działania pobiera prąd około 100mA, dlatego do zabezpieczenia obwodu wykorzystałem bezpiecznik półprzewodnikowy 500mA. Instalację wykonałem trzema przewodami 0,35mm2. Dwa z nich dochodzą do złacza w centralce w bagażniku, trzeci dochodzi do złącza lewej tylnej lampy. Cała operacja, czyli montaż układu i instalacja zajęła mi około 3 godziny. A teraz zdjęcia:

Schemat:

0411f0da44d3d201m.jpg

Układ od góry:

dbc0240cd12a4b9am.jpg

Układ od spodu:

c3d273c92251a1f5m.jpg

Układ po zamontowaniu:

386762f2eda060a8m.jpg

I jeszcze kilka uwag:

- Prowadząc przewody z podsufitki w dół przez lewy słupek A, trzeba to zrobić rozsądnie, ponieważ w słupku tym zamonowane są elementy kurtyny powietrznej.

- Dwa wystające z płytki "złote" pinki, są nigdzie nie podłączone - służą jedynie do lepszego trzymania płytki w złączu lusterka, bo wchodzą tam w otwory po niewykorzystanych pinach.

- Jak dla mnie lusterko za póżno się ściemnia, więc pomogłem mu trochę czarną taśmą izolacyjną, którą przesłoniłem nieco fotoelement z przodu lusterka.

- Działanie lusterka jest zbliżone do oryginalnie zamontowanego, za wyjątkiem wyłączania ściemniania po otwarciu drzwi i zapaleniu oświetlenia zewnętrznego. Jest to łatwe do zrobienia, ale wg. mnie niepotrzebne. Jesli jest ktoś zinteresowany, powiem jak zmodyfikować zaprezentowany przeze mnie układzik.

Koszty operacji:

- lusterko 115zł (cena z allegro, łącznie z przesyłką)

- elementy układu około 20zł.

- robota - bezcenna, ale satysfakcja gwarantowana.

Pozdrawiam!

Robert

Ta dioda w "ekskluzywny" sposób oświetla deskę rozdzielczą Twojej Vectry :D Taka namiastka Audi w Oplu :PB)

w miescie jest ok. gorzej jak sie wyjedzie na jakas nieoswietlona droge. wtedey to swiatelko mi przeszkadza. czyli wylaczyc sie tego nieda? :(

wylaczyc sie tego nieda?

zaklej se plasteliną ;-) - czarną, żeby nie było widać

Edited by zubek73

Czy kto? zna elektryka z Poznania lub najbli?szych okolic, który by mi pod??czy? tego typu lusterko.

RobertRobert jest z Poznania (post #14 w tym temacie)

Edited by rafix1