Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwne Stukanie

Guest dylus
 Share

Recommended Posts

Guest dylus

Problem stukania doprowadza mnie do wściekłości a wygląda to tak .Patrząc z fotela kierowcy po prawej stronie przedniej szyby podczas jazdy słychać stukanie jakby coś stukało o szybę dżwięk taki jakby szyba stukała o karoserię .Stuki ustają zazwyczaj w czasie deszczu i po myciu samochodu co to może być .Może wy coś poradzicie zanim rozbiorę całe auto .Napewno odpada wycieraczka .

Guest ZIĘTEK
Problem stukania doprowadza mnie do wściekłości a wygląda to tak .Patrząc z fotela kierowcy po prawej stronie przedniej szyby podczas jazdy słychać stukanie jakby coś stukało o szybę dżwięk taki jakby szyba stukała o karoserię .Stuki ustają zazwyczaj w czasie deszczu i po myciu samochodu co to może być .Może wy coś poradzicie zanim rozbiorę całe auto .Napewno odpada wycieraczka .

oj przerabiałem to, na wolnych obrotach stukało dokładnie w tym miejscu co piszesz jak wyszedłem na zewnątrz to okazało się że te wycieraczki co kupiłem to zwykły szmelc (ale zimę przetrwały) i dziwnie dolegały do szyby w dolnym położeniu, oraz te wszystkie ich części były pordzewiałe i nie pracowały tylko były w jednym miejscu.

Wymiana lada dzień zamówiłem VALEO XTRM

Ja miałem taką sytuację ostatnio. Stuki dochodziły z okolic przedniego słupka z lewej strony. Zdjąłem go, kable podkleiłem - zero efektu. W końcu wyjąłem osłonę przedniego nawiewu i dokręciłem skrajnie lewą śrubke) - cisza i spokój.

• 2 weeks later...
Guest gadzeto

Najczęściej przyczyną są niedokręcone śruby. Luzują się. Chodzi tu o całą deske. A przy okazji jazdy po nierównych drogach wpada to wszystko w rezonans i plastik trze o plastik i stąd te dziwne dzwięki. Wszystkie elementy styku trzeba przesmarowac smarem silikonowym.

A śruby mocno poprzykręcać.

Porada na stornie klubu.

http://www.vectraklub.pl/porady/b-trzaski-...eski-czesc1.htm

Ja już kupiłem specjalny środek na bazie silikonu do plastików i metalu. Czekam na chwilę wolnego czasu i fajną pogodę a następnie wypsikam wszystkie elementy we wnętrzu... Jeden za drugim... Mam nadzieje, że nie będzie mi już nic skrzypieć, strzelać, stukać itd.

A listwa na pod szybiu dobija mnie najbardziej :(

Nie wiem czy to nie jest maska w swojej górnej części tez od dwóch lat się nad tym zastanawiam i ostatnio przypadkiem zacząłem ja naciskać i wydobywały się identyczne dzwięki. Może one się przenosza i i powstaje takie jakby pukanie o szybe.

Czy znacie moze dobry srodek do uszczelek żeby ładnie szybka wchodzia? Bo przez folie na szybach mam duże opory chciałbym jakoś to nasmarować :rolleyes:

• 4 weeks later...

Wazelina kosmetyczna też się nadaje, sam to niedawno zastosowałem do plastiku pod szybą i uchwytów drzwiowych.

• 2 weeks later...

Ja jeszcze o stukaniu. tak na wyczucie to okolice prawego slupka ale uwaga dzieje sie to TYLKO ZIMA jak temp spadnie ponizej 5 st C. W lato nic nie slychac. Jechalem kilka kilosow jako pasazer ale nie udalo sie zdetektowac

Guest gregory.g
Ja jeszcze o stukaniu. tak na wyczucie to okolice prawego slupka ale uwaga dzieje sie to TYLKO ZIMA jak temp spadnie ponizej 5 st C. W lato nic nie slychac. Jechalem kilka kilosow jako pasazer ale nie udalo sie zdetektowac

U mnie to samo w okolicy prawego słupka. Próbowałem dokręcić te trzy śruby pod osłoną nawiewu (tak jak piszą wyżej), ale śruby były tak mocno przykręcone, że nawet nie drgnęły. Z tym że w mojej viki dzieje się tak również latem przy jeździe po małych nierównościach.

Jak by ktoś wpadł na to co to może być - piszcie.

• 1 year later...
Guest blue_kris2

Ja dokręcałem śruby pod kratką nawiewu pod szybą przednią, dokręcałęm śruby w słupku dzwi, ściągałęm airbag oraz schowek, smarowałem wszystko smarem silikonowym i niestety dalej trzeszczy coś jakby jakiś kabelek w prawym słupku obijał się o metal.

Sprawdzę jeszcze śrube prawego nawiewu jak pisał kolega wyżej.

Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

coś jakby jakiś kabelek w prawym słupku obijał się o metal

tylko, że w prawym słupku nie ma żadnych kabli, o ile oczywiście ktoś nie przerabiał instalacji ;)

Guest blue_kris2

W prawym przednim słupku są jakieś kable, można to sprawdzić wyciągając plastikowe maskownice ze słupka przy otwartych dzwiach, tak jakby się chciało dokręcić belkę idącą wzdłuż deski- jest to opisane na forum i wtedy można namacać tam wiązkę kabli (szer około 1-2cm). Początkowo myślałem że to te kable tak trzeszczą lecz niestety nie- choć na 100% nie jestem pewny.

Obecnie stukanie/trzeszczenie nasila się myślę z to z powodu różnic temperatur- jak się kabina nagrzeje to często trzeszczenie mija, sam nie wiem czy to trzeszczą kable czy plastiki. Dziś podjadę rozkręcić jeszcze raz deskę i nasmarować silikonem, postanowiłem zdjąć poduchę,schowek, prawy nawiew wszystko poluzować nasmarować i poodokręcać.

Edited by blue_kris2

Też od niedawna coś stuka mi w okolicach prawego słupka :( Rozbierałem już wszystko i nic to nie daje. U siebie jeszcze możecie sprawdzić te plastiki przy nogach, takie osłaniające nagrzewnicę bo w moim przypadku to też stukało, a dzwięk przenosił się własnie w górną okolicę deski. Po podklejeniu taśmą dwustronną trochę ciszej, Ale teraz znów coś stuka w okolicach szyby/prawego słupka i oczywiście cały dach trzeszczy, stuka i wibruje. Ale ten typ tak ma chyba. Boję się tego ruszać aby nie uszkodzić podsufitki.

• 1 month later...
Guest RalfiWRC

Witam! Sam mam z tym problem stukanie przy szybie. Proponuję dokręcić wycieraczki klucz 13 pod plastykową osłonką na ramieniu i przesmarować część maski po otwarciu od spodu od strony lusterek gdzie styka się z listwą od szyby jest tam taka tkanina (gąbka) przyklejona to właśnie to nasmarować. Jak by pomogło to dajcie znać bo dokręciłem wycieraczki na max i przesmarowałem to miejsce na razie pomogło. Pozdrawiam.

• 2 weeks later...

Sprawdźcie u siebie właśnie tą listwę przy szybie (NA ZEWNĄTRZ auta) na słupku. U mnie to właśnie stuka co jakiś czas na samym dole pod maską, przy lusterku. Wcisnę i jakiś czas spokój. Tylko że kiedyś musze to całe wyjąć i porządnie zamocować-przykleić.

A tak w ogóle już raz proponowałem, lecz nie mam pomysłu jak to zrobić, aby założyć osobny temat typu: Stuki i trzaski nadwozia. Wielu z nas z tym walczy i warto by się podzielić doświadczeniami. Np u mnie do wściekłości teraz doprowadza mnie stukanie w prawym słupku odczas przyśpieszania i hamowania (i oczywiście dziurach) dźwięk jak przy niedomkniętych drzwiach. podejżewam rygielek zamka drzwi pasażera (ten na słupku) bo trzaskanie i zamyklanie drzwi nic nie daje, a zawsze na parę minut pomaga pokręcenie tą plastikową osłonką na której rygluje się zamek :-) Poza tym nie mogę dojść co metalicznie stuka jakby w tylnej klapie.

• 1 year later...

Żeby nie zakładać nowego tematu :-)

Ostatnio pojawiło się w mojej VB 2001r dziwne stukanie w słupku obok siedzenia kierowcy (albo gdzieś w okolicach tego słupka). Pojawia się tylko gdy wjadę na dziury. Nie mam pojęcia co to może być... Może ktoś już miał takie coś ? Napewno stukanie jest gdzieś z lewej strony...