Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pykanie W Drzwiach Kierowcy Pomocy Pliss

Guest k-maro
 Share

Recommended Posts

Guest k-maro

Panowie cos mi ciagle pyka w drzwiach kierowcy tak jak by ktos sie bawił przyciskiem od podnoszenia i opuszczania szyb.Bardzo to jest denerwujące i niepokoi mnie to.Przeszukałem 4 strony z elektroniki na forum ale nic takiego nikt nie miał prosze podpwiedzcie co to moze byc.Pozdrawiam

Edited by k-maro

Guest k-maro

Tapicerke rozebrałem pyka w mechanizmie podnoszenia opuszczania szyb jak wyjałem wtyczke to przestało wiec co sie spierniczyło prosze o pomoc.

A szyba dziala? Opuszcza sie i podnosi?

W obudowie slinika jest jeszcze dodatkowy uklad sterujacy. Daje sie wyjac po odkreceniu dwoch wkretow. Po wyjeciu mamy mala plytke drukowana z gniazdem, czesciowo zabudowana. Pod plastikiem (nierozbieralne zdaje sie, ja plastik przecinalem) jest przekaznik ktory to wlasnie cyka. Mysle ze powienienes sie pokusic o wyjecie, obejrzenie, sprawdzenie stykow we wtyczce i gniazdku. Ewentualnie przelutowac elementy na plytce.

Po wyjeciu beda tez dostepne styki silnika. Mozesz ostroznie sie do ich podlaczyc i sprawdzic czy silnik dziala ok (wymagane sporo gimnastyki ale da sie zrobic).

Ale tak wogole to na poczatek sprawdzilbym przyciski, najlepiej poprzed podmianke z kims.

PS U mnie przekaznik nie cykal bo sie skleil. Akcje szyba mialem dwa lata temu i zajelo mi to z miesiac. W tym roku juz tez mi sie raz skleilo i zajelo 30 minut.

Guest k-maro

Pyka własnie w tym mechanizmie w tej jak by przykrecanej na 2 srobki kostce odczepiłem całkiem kostke od opuszczania podnoszenia szyb i nadal pykało.dopiero jak odczepie kostke w drzwiach przy tym własnie mechanizmie do podi opusz szyby to jest cisza.Musze dodac ze pyka mi to nawet jak jest wyjety kluczyk ze stacyjki,wiec szukac problemu w tej kostce tak? szyba działa podnosi sie i opuszcza programuje tylko ze pyka jak durna nawet jak jest odłaczony przycisk od szyb ZIZ dzieki za pomoc i czekam na dalsze rady i wskazówki

Przypuszczam ze nikt nie ma juz zadnych pomyslow. Przyciski sprawdzone? Zlacze w krawedzi drzwi sprawdzone? Luty na plytce poprawione? Trzeba jeszcze schemat przejrzec i sprobowac znalezc inna potencjalna przyczyne.

Ten sterownik prawdopodobnie nie da sie naprawic jesli to jego wina...

Guest k-maro

kupiłem drogi sterownik załozyłem i nie pyka ale chyba problem tkwił w stykach kostka płytka no cos mam jedna kostke chyba na zapas.

• 3 years later...

podepnę się

mój temat troche inny - ale też mi pyka :D

chodzi o tylne szyby - bardzo dawno byłem na tylnym siedzeniu - ale niedawno mialem tą okazje i co dziwnego zauważyłem

jak podnoszę szybe (która jest zamknięta) silniczek jakby ją ciągle próbuje podnieść tj. pyrka/tyrkocze

w lewej i prawej szybie tylnej jest tak samo - przednie szyby działają normalnie

zaś gdy używam do otwierania guzików przy lewarku - to te silniczki już nie tyrkotają (tzn przy zamknietej szybie chcę ją zamknąć to słychać tylko jedno pstryknięcie jak przy propgramowaniu domykania i tyle - tak ma być)

aa co do automatu domykania - w guzikach przy lewarku działa automat, na tych tylnych przyciskach nie ...

podpowie coś ktoś ?

edit: a co ważne - zmieniane bylo jakis czas temu podświetlenie tego guziczka na diode - może to być przyczyną ??

zebatka terkocze? :D

pykanie to normalne zjawisko gdy sie naciska przycisk podczas gdy szyba jest zamknieta.

uklad ktory nie pozwala domknac szyby ktora jest zamknieta znajduje sie w silowniku.

jak rozbierales przyciski to sprawdz je czy cos sie nie porobilo :P najlepiej zaczac szukania przyczyn tam gdzie sie ostatnio dlubalo :P

dobra tyrkocze - ale tylko gdy naciskam te tylne przyciski

jak siedze z przodu i naciskam zamykanie tylnych (zamknietych) szyb, guzikami koło lewarka to już nie tyrkocze :P

a to ciekawa przypadlosc poniewaz przycisk tylny jest lapany z tych samych przewodow co przedni przycisk. (przyciski sa rownolegle do siebie).

sprawdz te przyciski. przed zmiana diod bylo ok. po zmianie diod terkocze :P

no właśnie nie pisałem, że przed zmianą diód było ok :D bo naprawde daaaawno siedziałem w swoim aucie z tyłu.....

nie wiem jak było przed zmianą oświetlenia...

ale wiem, że naciskając tylne guziki to tyrka (i nie ma automatu)

a naciskając przednie guziki nie tyrka (i jest automat)

ehh

one się programują :) ale tylko działa to z przednich przełączników

wiedze, że to wiekszy problem :D a może tak ma być ? :unsure: