Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwne Dzwonienie :/ ?

Guest pawlo25
 Share

Recommended Posts

Guest pawlo25

witam wszystkich

juz od pewnego czasu zaobserwowalem ze gdy jade na jedynce bądź dwojce bez dodawania gazu (auto jedzie po prostym z prędkościa minimalna na danym biegu) to slychadz dzwonienie. Jest ono dosc glosne bo slychac wyrazie, jak odtworze okno np. Slychac to tylko wtedy gdy silnik dostaje zmuszony do pracy (auto sie toczy bez gazu i jest np jakis maly pagurek gdzie musi podjechac). Tak normalnie wszystko z silnikiem jest ok, chodzi piknie i wszystkie przyspieszenie itd ma w normie, ale jakos ostatnio to dzwonienie mnie wkurza. Czy to lancuch tak halasuje? przebieg u mnie to oryginalne 160tkm

pomozcie chlopaki bo stresa mam :/

pozdrawiam

Siemka mi siadła prawa sprężyna zawieszenia koszt 280 zł za 2 sztuki firma k+f wzmacniane robocizna 120 w sumie 400 zł mowa o przodzie pozdro

Guest OchMan
witam wszystkich

juz od pewnego czasu zaobserwowalem ze gdy jade na jedynce bądź dwojce bez dodawania gazu (auto jedzie po prostym z prędkościa minimalna na danym biegu) to slychadz dzwonienie. Jest ono dosc glosne bo slychac wyrazie, jak odtworze okno np. Slychac to tylko wtedy gdy silnik dostaje zmuszony do pracy (auto sie toczy bez gazu i jest np jakis maly pagurek gdzie musi podjechac). Tak normalnie wszystko z silnikiem jest ok, chodzi piknie i wszystkie przyspieszenie itd ma w normie, ale jakos ostatnio to dzwonienie mnie wkurza. Czy to lancuch tak halasuje? przebieg u mnie to oryginalne 160tkm

pomozcie chlopaki bo stresa mam :/

pozdrawiam

Tez tak mam i przebieg tez ~160 000 km, wiec sie nie przejmuj.

Ja stawiam na ogolne luzy na panewkach i innych elementach silnika, dlatego przy toczeniu sie auta na biegu jalowym dzwoni w silniku.

Zawsze mozesz to troche wyciszyc uzywajac gestszego oleju ale generalnie chyba nie jest to az tak uciazliwe, bo ile sie jezdzi na biegu jalowym silnika ?

Guest premko

juz w kilku vectrach to słyszałem i jest to sprzegło a dokłandie docisk sprzęgła tam mówił jeden z mechaników, u mnie tez tak dzwoni jak puszcze sprzegło jak silnik jest zimny ale jak złapie temp już jest OK

Guest pawlo25
juz w kilku vectrach to słyszałem i jest to sprzegło a dokłandie docisk sprzęgła tam mówił jeden z mechaników, u mnie tez tak dzwoni jak puszcze sprzegło jak silnik jest zimny ale jak złapie temp już jest OK

no tak, tez bawilem sie w wciskanie sprzegla na zimnym silniku i faktycznie to jest sprzeglo, jak wcisne to cisza, jak puszcze to slychac dzwonienie. ale bede sie bawic w reperacje dopiero jak zacznie slizgac

U mnie też to jest.Potwierdzam, że to sprzęgło.Stawiam raczej na łożysko dociskowe niż na docisk.Podobno lepiej to wymienić, gdyż uszkodzone łożysko może rozwalić docisk- to rada mechanika, pytanie tylko czy się nie myli.

• 3 months later...

Powiem wam co jest z tym dzwonieniem bo pojutrze chcę to zlikwidować i zobaczymy czy to docisk czy łożysko (wysprzęglik), wymienię i ocenie :P

• 3 months later...
Powiem wam co jest z tym dzwonieniem bo pojutrze chcę to zlikwidować i zobaczymy czy to docisk czy łożysko (wysprzęglik), wymienię i ocenie :P

No i zlikwidowales? Co stwierdziles?

• 7 months later...
u mnie jest dokładnie tak jak piszecie

U mnie bylo na poczatku dzwonienie na zimnym, teraz i na cieplym dzwoni i juz nie lekko tylko dzwoni jak rupieć.

Mechanik wdepnal w pedal sprzegla do polowy i mowi ze czuc drgania od silnika i docisk jest na wykonczeniu, a dzwonienie jest od łożysk.

Mozna jezdzic, ale trzeba zbierac kase - tak usłyszałem ;)

Mozna jezdzic, ale trzeba zbierac kase - tak usłyszałem ;)

Zawsze smiac mi sie chce jak mechanicy tak mowia :) Gorzej jak przestanie jezdzic kilkaset kilometrow od domu, w nocy gdzies pomiedzy wioskami...

Zawsze smiac mi sie chce jak mechanicy tak mowia :) Gorzej jak przestanie jezdzic kilkaset kilometrow od domu, w nocy gdzies pomiedzy wioskami...

Każdy ma swój rozsądek i decyduje o swoim samochodzie sam - proste.

Chcesz jeździć bezproblemowo - naprawiasz, inaczej bierzesz na siebie konsekwencje.

Ps. tu nic do śmiechu, współczuć tylko że musisz tak często słyszeć takie uwagi od mechaników ;);)

Edited by DJ_Tomcat

u mnie było tak samo, dzwoniło sprzęgło

jak wyciągnęlismy wysprzęglik to był juz tak rozleciany że główna metalowa obrączka dociskająca na nim po prostu odpadła sama

kto wie jak długo z tym jeździłem :)

• 3 weeks later...
Guest Brusek
u mnie było tak samo, dzwoniło sprzęgło

jak wyciągnęlismy wysprzęglik to był juz tak rozleciany że główna metalowa obrączka dociskająca na nim po prostu odpadła sama

kto wie jak długo z tym jeździłem :)

Niestety moja Viki ma to samo. :angry: Przebieg ok.150 tys. Na poniedziałek jestem umówiony na wymianę sprzęgła. Dam znać czy Wasze opinie potwierdzą się u mnie. Ale powiem Wam że jeździłem z tym około 2 lat (jakieś 30 tys. km) od momentu kiedy kupiłem auto bo poza tym nic się nie działo. Ale teraz słyszę że te hałasy są coraz mocniejsze. Mam nadzieję że to nie będzie skrzynia biegów.

Guest pepe_lodz

Witam

Tez mam te same dzwonienia. Przebieg mam 178tys. Jak lekko dotkne pedalu sprzegla to czuc pulsowanie wiec jakies slonecko podobno jest wywalone, mysle ze to bedzie sprzeglo ale poczekam na opinie TROLLUSa :) Mam nadzieje ze nad morze i spowrotem dojade bo za 1,5 tyg wyjezdzam.

Guest Brusek

Witam !

No i wyszło szydło z worka. Po rozebraniu sprzęgła okazało się że to łożysko oporowe jest już "wyjechane" i ma luz poosiowy. Po wymianie hałas ustapił. Dla pewności wymieniłem też tarczę i docisk żeby już do tego tematu nie wracać. Choć docisk z tarczą wyglądały zaskakująco dobrze. Na początku stawiałem że to luźne sprężyny tłumika drgań skrętnych dają takie charakterystyczne dzwonienie o którym pisaliście ale okazało się że to luz poosiowy obijającego się o docisk łożyska oporowego (lub jak kto woli centralnego wysprzęglika) powodował taki hałas. No niestety trochę mnie to kosztowało- sprzęgło z wysprzęglikiem ok.1000 zł i robocizna 350.

no i zrobione masz

tylko z cenami za komplet sprzęgła ktoś równo przesadził :) ja też u siebie wymieniałem to 1050 mnie szarpnęło tak samo i robota 250

ale teraz wiesz czym jeździsz

• 1 year later...

u mnie tak samo tyle ze jak jest zimny to szarpie cala buda jak ruszam, na dniach bede wymienial komp. sprzegla plus wysprzeglik napisze wam co i jak po wymianie

• 2 weeks later...

Jak wygląda sytuacja po wymianie sprzęgła ? U mnie wysprzęglik wymieniony na SACHS-a, bo poprzedni firmy noname, zaczął ciec po 3 tys. km. Dzwonienie pozostało dalej na zimnym silniku, po rozgrzaniu ustępuje. Gdy wcisnę sprzęgło to również nie dzwoni, wygląda to chyba raczej na skrzynie niż na sprzęgło (bo po wciśnięciu pedału sprzęgła skrzynia nie pracuje).

tak wiec wymienilem wysprzeglik i komplet sprzegla i wszystko jest w jak najlepszym porządku tyle ze kasy to troche wydalem ( wysprzeglik 380 zl kopl.sprzegla 680 firmy LUK do tego robilem wymiane klocków , gumy silnika 160zl wymiana oleju w skrzyni razem u mechanika zostawilem 1700zl :(