Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rozw Problemu Skrzypienia Kierownicy

Adasd
 Share

Recommended Posts

Witam

Po kupieniu mojej Viki po kilku tygodniach uzytkowania stwierdzilem ze skrzypi mi kierownica. Po dokonaniu ogledzin (odkrecilem kolumne posrednia kierownicy od str przekladni ) stwierdzilem ze zrodlem owego dzwieku jest przekladnia kierownicza. Rozwazalem wymiane przekladni ale koszty sa dosc wysokie i nie warto jej wymieniac z powodu skrzypienia. Po 2 miesiacach poszukiwania dowiedzialem sie calkiem przypadkiem o srodku ktory sprzedaje niemiecki serwis opla ktory rozwiazuje ow problem. Sposob uzycia: Odciagasz 50 ml oleju ze wspomagania i nastepnie wlewasz srodek ktorego zdjecia ponizej. Mam nadzieje ze nie zanudzilem nikogo moim postem, a moze nawet udalo mi sie komus pomoc. U mnie pomoglo jest cisza ale objawy zaczely ustepowac po ok 2 mies.

Adam

• Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzieki za porade. U mnie niestety tez jest ten irytujacy dzwiek. Myslalem ze to poprostu trze guma o gume a tu widze problem troch powazniejszy. Powidz jeszcze gdzie mozna dostac taki srodek bo niemieckiego ASO nie bede specjalnie jechal :D

Z ulotki ze zdjęcia wynika że jest to dodatek do olejów to tylnej osi, i nie jest przeznaczony dla prywatnych użytkowników. (przetłumaczone z fragmentu ang.)

Witam

Ja mam posrednio dostep do niemieckiego ASO oraz moge sprobowac zdobyc srodek przez rodzime ASO ale nie wiem czy mi sie uda jezelio nie uda sie przez nasze ASO to przy wiekszej ilosci sztuk (ok 5-10 ) moge sprobowac sciagnac to z niemiec

Pozdrawiam

AdamD

• 2 months later...

Też sobie tym zalałem i zobaczymy co to da. To uszlachetniacz do oleju do przekładni na tylnej osi dla opli z napędem na 4y koła, zalecany przy dużych obciążeniach i sportowej jeździe. Wtedy ta przekładnia dłużej pożyje.

Z tego co wiem to ceramizer po prostu na nośniku olejowym, tylko zakamuflowany jako "uszlachetniacz".

Na pewno dolewka nie zaszkodzi.

No i to by było przy okazji w temacie że "czemu producenci samochodów sami nie dodają ceramizerów?"

Dodają, dodają. Tylko to się "uszlachetniacz" nazywa.... :)

Guest Tabtwo

Ja jestem następny, który doda tego środka. Podam jakie przyniosło to efekty. Ale i tak jestem ciekaw innych opinii. Wpierw wymieniłem w układzie olej. Przestała skrzypieć przy ciepłym silniku ale jak się już rozgrzał zaczął skrzypieć, więc podjąłem decyzja o dodaniu tego środka. Po za tym zastosowałem zalecenia z tej strony co do zastosowania. Może ktoś używał ten produkt? http://www.ceramizer.pl/content/view/59/51/

Edited by Tabtwo

• 5 weeks later...
Ja jestem następny, który doda tego środka. Podam jakie przyniosło to efekty. Ale i tak jestem ciekaw innych opinii. Wpierw wymieniłem w układzie olej. Przestała skrzypieć przy ciepłym silniku ale jak się już rozgrzał zaczął skrzypieć, więc podjąłem decyzja o dodaniu tego środka. Po za tym zastosowałem zalecenia z tej strony co do zastosowania. Może ktoś używał ten produkt? http://www.ceramizer.pl/content/view/59/51/

U mnie tez piszczy kierownica jak skręcam.

Ktoś wypróbował ten specyfik? :) czekam na komentarze. :rolleyes:

• 1 month later...
U mnie tez piszczy kierownica jak skręcam.

Ktoś wypróbował ten specyfik? :) czekam na komentarze. :rolleyes:

Troszkę odświeżę, bo też mam ten sam problem i jestem bardzo ciekaw, czy to faktycznie pomaga?

Pomaga - tak jak obiecałem na PW sprawdziłem i moja kierownica już nie piszczy.

Musiałem sprawdzić bo zapomniałem czy piszczy czy nie :)

Dolałem tego świństwa tydzień temu i jakby powoli przestaje piszczeć :) Teraz muszę się uporać ze stukami w tylnym zawieszeniu :/

No uszczelniaczy bym nie zalewał, po prostu trzeba zregenerować przekładnię jak z niej cieknie :)

• 4 months later...
Z tego co wiem to ceramizer po prostu na nośniku olejowym, tylko zakamuflowany jako "uszlachetniacz".

Skad wiesz, ze to ceramizer? I jak to jest mozliwe, skoro podobno ceramizery wynalezli polacy ;)

Ceramizer to tylko nazwa handlowa, a pewnie wziela sie od ceramizowania (teraz np Ford i inni maja ceramiczne (ceramizowane) gniazda zaworow czy gladzie). Ogolnie chodzi o dodatek uszlachetniajacy ktory cos tam daje. Jest tego tyle i kazdy inny wiec trudno porownywac. Kazdy jest inny, z czego innego sie sklada i ma inne wlasciwosci.

Mi pomoglo, choc luzow w przekladni Omegi nie zlikwidowalo. Moze nie jest to srodek przeznaczony do tego, ale rowniez dowiedzialem sie, ze wiele serwisow w Niemczech w tej sposob ucisza glosna prace pomp.

Guest herdzinka

Witam

Ja mam posrednio dostep do niemieckiego ASO oraz moge sprobowac zdobyc srodek przez rodzime ASO ale nie wiem czy mi sie uda jezelio nie uda sie przez nasze ASO to przy wiekszej ilosci sztuk (ok 5-10 ) moge sprobowac sciagnac to z niemiec

Pozdrawiam

AdamD

[/quote

witam własnie kupiłem specyfik w ASO Opla:D prawidłowa nazwa tego jest olej specjalny do mechanizmu różnicowego samochdowego!a cena tego 18,96zł!jutro zapodam zobaczymy efekty:)

• 1 month later...
Guest SXILL

Mowiac ze wam kierownica skrzypi macie na mysli ze caly czas? U mnie po dluzszej jezdzie skrzypi, wlasciwie ten dzwiek przypomina prace silnika elektrycznego (krokowego o niskich obrotach). Jak krece to tak jakby w czasie obrotu zalaczal sie silnik elektryczny. Na krotkich odcinkach jest ok. Poza tym odglosem innych objawow nie zauwazylem.

Pomoze mi ten specyfik?

To są raczej piski typu pisk, nie nic wskazującego na pracę jakiegoś urządzenia. Po prostu jakby się coś o coś ocierało.

Ja to dodałem tak jak pisałem na początku wątku mniej więcej i teraz (prawie rok minął) mogę powiedzieć że na bank pomogło - kierownica jest bezszelestna. Tego się w sumie nie zauważa bo poprostu stopniowo się robi ciszej i ciszej aż w końcu nic nie piszczy i się człowiek przyzwyczaja :)

Mowiac ze wam kierownica skrzypi macie na mysli ze caly czas? U mnie po dluzszej jezdzie skrzypi, wlasciwie ten dzwiek przypomina prace silnika elektrycznego (krokowego o niskich obrotach). Jak krece to tak jakby w czasie obrotu zalaczal sie silnik elektryczny. Na krotkich odcinkach jest ok. Poza tym odglosem innych objawow nie zauwazylem.

Mam dokładnie taki sam objaw :o - odgłos pojawia się rzadko i mija po kilkuminutowym postoju. Wydaje mi się, że dochodzi z koła kierownicy - rozebrałem obudowę, ale nic tam nie znalazłem. Myślę, że zalać można - nie powinno zaszkodzić ... Daj znać, jeśli dojdziesz co to za świerszcz :P

• 2 weeks later...
Guest crow77
Witam

Po kupieniu mojej Viki po kilku tygodniach uzytkowania stwierdzilem ze skrzypi mi kierownica. Po dokonaniu ogledzin (odkrecilem kolumne posrednia kierownicy od str przekladni ) stwierdzilem ze zrodlem owego dzwieku jest przekladnia kierownicza. Rozwazalem wymiane przekladni ale koszty sa dosc wysokie i nie warto jej wymieniac z powodu skrzypienia. Po 2 miesiacach poszukiwania dowiedzialem sie calkiem przypadkiem o srodku ktory sprzedaje niemiecki serwis opla ktory rozwiazuje ow problem. Sposob uzycia: Odciagasz 50 ml oleju ze wspomagania i nastepnie wlewasz srodek ktorego zdjecia ponizej. Mam nadzieje ze nie zanudzilem nikogo moim postem, a moze nawet udalo mi sie komus pomoc. U mnie pomoglo jest cisza ale objawy zaczely ustepowac po ok 2 mies.

Adam

odnosząc się do tego postu powiem tak. kupiłem 3 dni temu ten preparat w ASO a dokładnie w Swarzędzu koło Poznania w serwisie OPEL SZPOT ( koszt 50 ml = 18 zł ) i od razu zrobiłem tak jak kolega napisał... wlałem ta buteleczkę do zbiornika z olejem od wspomagania .... minęły 3 dni a ja nie wiem co to piski kierownicy ( a wcześniej dostawałem białej gorączki bo słyszałem dzwięki jakby guma o gume tarła i straciłem na to wcześniej całego PLAC-a i opakowanie silikonu w spray-u a po tym jak ręką odjął... NAPRAWDE POLECAM...

PS. jeśli ktoś potrzebuje jakąś cześć do opla po najniższej cenie w Polsce to polecam ten sklep... http://opel-shop.pl/

"ja kupuje tu wszystko...

Edited by crow77