Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wydech 2x2

mariuszmarysia
 Share

Recommended Posts

mozesz miec problemy z jego montazem. Jak dobrze pamietam to w VB nie ma miejsca na ta rure laczaca. No i powiem Ci ze za tyle to ja mialem swoj na wymiar robiony.

Qrcze jesli mam byc szczery to nie chce mi sie teraz szukac :P przejrzyj tematy o dualach wklejalem tam foty swojej starej VB - srebrna ;)

Guest MrSpike

zenua ze tak powiem. jak z drugiej strony ma byc wydech to tylko z puszka. jak nie chcesz miec puszki to imo nie ma sensu rurek ciagnac. przyklej sobe koncowki pod zderzak i efekt bedzie podbny...

Ja powiem tylko tyle...

Mnie się to nie podoba ani troche!

Po 1. Będzie świecić brak drugiego tłumika i rura doprowadzająca spaliny na drugą stronę "totalna wiocha".

Po 2. Spaliny będą wydostawać się nierówno na strony.

Po 3. Będzie zbyt dużo tych końcówek.

znalazlem fote:

http://img178.imageshack.us/img178/5387/dupaxc0.jpg

U mnie bylo to zrobione w ten sposob ze za srokowym tlumikiem bylo rozejscie i po obu stronach tlumiki - trzeba bylo wyciac hak. Troche kaszaniascie to wygladalo bo koncowki za bardzo wystawaly ale to bylo latwe do poprawienia. Tak na dobra sprawe to tylko fajnie wygladalo bo oczywiscie nie bylo z tego tytulu zadnych przyrostow mocy ale tez nie bylo takiej wiochy ze tylko z jednej koncowki wylatywaly spaliny :lol:

Ale dokładnie tak to powinno być zrobione, za środkowym tłumikiem ma być rozejście na dwa osobne końcowe tłumiki i najlepiej z pojedyńczymi delikatnymi końcówkami...

U ciebie B@rt faktycznie za bardzo wystają te końcówki!

W Siemianowicach Śląskich jest firma MG Motorsport która robi wydechy pod dane auto i zachcianki właściciela. Z tego co się orirntuję to opcja dwóch tłumików ala Mugen to koszt ok. 700zł.

Miałem okazję zobaczyć dokładnie taki wydech w Hondzie Prelude i naprawde wygląda to świetnie!

Guest MrSpike
Z tego co się orirntuję to opcja dwóch tłumików ala Mugen to koszt ok. 700zł.

Miałem okazję zobaczyć dokładnie taki wydech w Hondzie Prelude i naprawde wygląda to świetnie!

w hondzie, ale nie w vectrze. "mungenpodobne" wytwory to tylko do japonczykow :)

Dwie rurki z tyłu to super rozwiązanie jak dla mnie.

Jest to możliwe do zrobienia. Często widze w Stalowej fioletową Vice. Ma dwa kominy z tyłu i oba fajnie grają i dymią. Jaki coś się dowiem więcej o tym to dam znaka.

I trzeba zwrócić uwage że z hakiem będą problemy. :(

w hondzie, ale nie w vectrze. "mungenpodobne" wytwory to tylko do japonczykow :)

Tak ale w tej Hondzie jest to tak delikatnie zrobione, że tylko widać końcówki które wystają z wyciętych pół otworów w dole zderzaka , myślę iż w Viki też ładnie by to wyglądało a same końcówki byłyby w stylu Nissana 350Z - takie lekko ścięte a nie proste!

Ja osobiście chciałem założyć samą końcówkę i podprowadzić "zasilanie" ale wychodzi na to że muszę kupić drugi tłumik:/ i teraz pytanie dać 100funci i troche zabawy czy ożenić to co mam i robić od nowa coś typu dual? Fakt że ja mam oval 6"x4" wiec wymiary i wygląd nieco inny niż zwykły owal. bardziej jak w VC tyle że znacznie większy.

Tez tak mysle zwlaszcza że mam nowego Zenderka na tyl ze specjalnie wycietymi otworami wyprofilowanymi na zderzaku.

Ostatnio jeden z klientów podszedł do mnie a że auto widzial tylko z tyłu to pyta mnie czy to Audi RS6:D

Tylko dopiero potem obadał że nie ma drugiego tłumika jescze;)

Osobiscie nie mialem KM ale podobno szybko sie wypalaja i po 2 sezonach nadaja sie do wymiany aczkolwiek podkreslam ze nie sprawdzilem tego na wlasnej bryczce

Edited by B@rt

Po dokladnych ogledzinach jednak to zly pomysl poniewaz niezmisci sie meidzy kolem zapasowaym a hakiem pod spodem :/ wiec zostaje ta opcja

http://moto.allegro.pl/item175466267_tlumi...edykowany_.html

Moim skromnym zdaniem JEST TO DUUUUŻO LEPSZY WYBÓR niz pomysł z dwustronną rurą (w tym wykonaniu)

Co do KM hmmm znam kilka osób które mają ten wydech i złego słowa nie słyszałem ale wiadomo jak jest ZALEŻY JAKI SIĘ TRAFI

-> jesli chcesz zakladac duplex'a to tylko i wylacznie tak jak mial to B@rt zrobione w swojej poprzendiej Viki - wszystko wymierzone i obliczone pod dana pojemnosc auta. zadne wynalazki KM'a czy Ulter'a przypominajace tylko duplex'a nie beda tutaj dobrym wyborem.

zdecydowanie lepiej jest wybrac zwyczajny tlumik z elegancka, podwojna koncowka.

Guest norbert83

powiem ci mnie to sie nie podoba te rureczki 75 mm bo chyba one sa takie zgina pod zdezakimem viki,kup sobie 2x100 i bedzie ok

powiem ci mnie to sie nie podoba te rureczki 75 mm bo chyba one sa takie zgina pod zdezakimem viki,kup sobie 2x100 i bedzie ok

2x100mm to już będzie przesada! Miałem kiedyś zamówiony taki firmy Ulter i po dwóch tygodniach oczekiwania przyszedł dedykowany do Astry a nie Vectry, ale jak zobaczyłem wielkość tych końcówek to automatycznie z niego zrezygnowałem.