Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Co To Za Drobinki Na Zaworze Egr ????

Guest l_mir
 Share

Recommended Posts

Guest l_mir

Witam

Jest powaznie wk.... :angry: .

Srednio co 4 miesiace mam problemy z dlawiacym sie silnikiem na wolnych obrotach i za kazdym razem wskazanie jest na EGR. Czyszczenie i jest OK ale ma juz tego dosyc :angry: .

Najpierw mi padl calkowicie to go wymienilem na nowy z ASO. Potem go czyscilem i zwykle jest dobrze na jakies 4 miechy i zowu dzis - akurat jak moja zona potrzebowala pilnie gdzies podjechac.

Wymieniony jest nawet katalizator bo ponoc moze to od niego i d*p.. :angry:

W zwiazku z powyzszym zawziolem sie na niego i mam pytania. Dodam ze przekopalem juz troche forum.

1. Czy da sie zaslepic wersje poliftowa tzn. VB 1.6 16V (Z16XE02) ???? Ponoc wprykowali gdzies w wydech dodatkowa sade ktora bada sklad spalin <_<

2. Czy da sie domowym sposobem sterowac wysuwaniem grzybka EGRa co by go dokladniej wyczyscic. Wiem z Techem sie da .Mam wersje z grzybkiem pracujacym na zewnatrz jesli to cos pomoze w problemie.

3. Czy zakladajac ze uda sie go zaslepic to czy sa jakies minusy takiego rozwiazania np. szkodzi to trwalosci silnika etc.

Dzieki za wszelkie podpowiedzi. Z checia sie podziele swoimi doswiadczeniami jak tylko sie z tym uporam.

Wszystko chodzi jak zegarek a to .................. mnie :angry::angry::angry:

Dzis ponownie go zdemontowalem i ponizej zamieszczam kilka zdjec ktor moze cos wyjasnia.

Te kuleczki miedzy grzybkiem to co go blokuje. Wyglada jak grudki weglowego nagaru.

post-3480-1174459561_thumb.jpg

post-3480-1174459592_thumb.jpg

Na zdjeciu w dolocie do EGRa widac tez te grudki.

post-3480-1174459612_thumb.jpg

Nie ma tego wiele ale widac EGR potrafi zblokowac nawet te kilka sztuk.

Wszsytko dokladnie wyssalem odkurzaczem, oczyscilem odpalilem i gitara :)

do czasu <_<

Macie jakies przemyslenia ?

Z gory DZIEKI.

Leszek z WaWy

Edited by Ravcio1985

Guest l_mir
W moim katalizatorze zadnego wegla aktywowanego nie bylo... A poza tym musialby pokonac droge "pod gorke".

No wlasnie raz ze "pod gorke" a nawiasem mowiac kierunek spalin w katalizatorze jest chyba zupelnie odwrotny <_<

• 3 years later...

Przepraszam że wchodzę z buciorami na Wasze forum ale mam identyczny problem w Oplu Merivie 1.4 XEP. Czy ten problem został zdiagnozowany?