Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Patent Na Odświeżenie Świateł Tylnych

Guest dzix
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Mam VB z 99 po lifcie. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł jak odświeżyć tylnie światła. Wydają się trochę mętne. Może da się je umyć w środku i przypolerować czymś na zewnątrz.

Poniżej foto, sami oceńcie:

278561898-vectrab.jpg

a tu VT ze wstawionymi jasnymi Artebami.

vectra1wl5.jpg

Te białe arteby można kupić po 70 zł więc jeśli się nie da odświeżyć moich to sobie może wymienie.

-> klosze mozna odkrecic (od wnetrza bagaznika, 4 nakretki na kosz) i umyc od srodka.

jesli wymieniac na nowe, to proponuje tak jak Mir - wziasc lampy Arteb Clear w wersji Red Black. ponizej fotka takich lamp w mojej Viki.

img0021ti8.jpg

A jaka cena?

-> za przyciemnione musisz liczyc ok. 300 zl, poniewaz trzeba je sciagac z Niemiec. w Polsce wystepuja bardzo rzadko.

zwykle mozesz dostac w Polsce za bardzo przystepna cene 140 zl za komplet - http://allegro.pl/item174245104_lampa_tyl_...95_02_nowe.html

Te z jasnym środkiem też są bardzo ładne i jeżeli również bym się decydował, a mam taki zamiar to chyba na te jaśniejsze z tego też względu, że przednie też mam jasne no i cena zupełnie inna.

Edited by Paweł-VectraB

-> za przyciemnione musisz liczyc ok. 300 zl, poniewaz trzeba je sciagac z Niemiec. w Polsce wystepuja bardzo rzadko.

zwykle mozesz dostac w Polsce za bardzo przystepna cene 140 zl za komplet - http://allegro.pl/item174245104_lampa_tyl_...95_02_nowe.html

Tutaj kolega ma takie założone:

http://img179.imageshack.us/my.php?image=vbtunning001qb8.jpg

Kumpel ma mi podrzucić na dniach te lampki - popróbujemy. Cena bardzo przystępna w wersji "białego klina".

Edited by dzix

Guest JunioreX

Ehhh a może lepiej poczekać na diodowe z czarnymi srodkami ;-) tylko nie wiadomo ile bedzie 2eba czekac ,ale napewno beda warte uwagi

Pozdro Junior

Ehhh a może lepiej poczekać na diodowe z czarnymi srodkami ;-) tylko nie wiadomo ile bedzie 2eba czekac ,ale napewno beda warte uwagi

Pozdro Junior

Pewnie trochę. Firma diodowa jest z niemiec. W każdym razie na pewno nie kupiłbym lamp za 500-600 zł gdy moje są dobre.

Tą wymiankę traktuję jako poprawę bezpieczeństwa bo nowe lampiony będą świecić lepiej.

Diodowe światła to wypas, widziałem już kilka samochodów z takimi światłami i muszę powiedzieć, że jadąc za takim samochodem wieczorem nie idzie patrzeć na nic innego bo tak fajnie to wygląda.

Też poczekam na czarne diodówki do tyłu :)

Guest Szumacherek
Kumpel ma mi podrzucić na dniach te lampki - popróbujemy

Wrzuc fotke swojej Viki z tymi lampkami. Mam taki sam kolor auta jak Twoj i jestem ciekawy jak to bedzie wygladac... :)

Wrzuc fotke swojej Viki z tymi lampkami. Mam taki sam kolor auta jak Twoj i jestem ciekawy jak to bedzie wygladac... :)

Dwa takie cieniuszki mam z komóry na razie. Widzę że słońce wyszło to sobie zrobię może zaraz inne.

post-7963-1174553233_thumb.jpg

post-7963-1174553248_thumb.jpg

Guest Szumacherek

Dzieki za fotki. Powiedz mi jeszcze jak jest z jakoscia tych lamp i czy nie ma problemu ze spasowaniem ich z nadwoziem? Jakies problemy z ramką zarowek?

Dzieki za fotki. Powiedz mi jeszcze jak jest z jakoscia tych lamp i czy nie ma problemu ze spasowaniem ich z nadwoziem? Jakies problemy z ramką zarowek?

Pasować pasują dobrze. Ramka żarówek musi być od wersji przedliftowej i trzeba ten kwadratowy otwór w niej powiększyć pilnikiem bo nie wchodzi zatrzask z klosza.

Sama ramka jak już wejdzie to trzyma. Trochę się trzeba skupić jak się ją wpina. Poznałem metodę i jest okej.

Te Arteby podejdą do przed liftowej Viki,jak tak to gdzie je kupić?

-> tak, podejda (foto w przedliftowej - http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=386725 ).

ech.. a wystarczylo wczesniej z uwaga przeczytac calosc tego tematu i nie musialbys wcale zadawac tego pytania - wszystko zostalo juz wczesniej napisane i wyjasnione.

• 3 years later...

Witajcie

Mam VB z 99 po lifcie. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł jak odświeżyć tylnie światła. Wydają się trochę mętne. Może da się je umyć w środku i przypolerować czymś na zewnątrz.

Poniżej foto, sami oceńcie:

278561898-vectrab.jpg

a tu VT ze wstawionymi jasnymi Artebami.

vectra1wl5.jpg

Te białe arteby można kupić po 70 zł więc jeśli się nie da odświeżyć moich to sobie może wymienie.

a spróbuj te

post-44446-1275078695,9136_thumb.jpg

post-44446-1275078717,557_thumb.jpg

post-44446-1275078733,1599_thumb.jpg

Wydaje mi się że w ciągu 3 lat to już jakieś kupił :P

wiem wiem dopiero po tym jak napisałem odp zobczyłem datę ale dzięki hehe

Guest rafal99

Mam ten sam "zgryz" z tylnymi lampami, może mi ktoś coś podpowie.

Seryjne są niezłe, ale Arteby wyglądają rewelacyjnie, szczególnie na samochodach w ciemnych kolorach. Jak by ktoś Viki ujął z 5 lat wieku. Strasznie na nie zachorowałem, ale potem się dowiedziałem, że parę osób miało z nimi problemy, że spasowanie słabe, uszczelki fatalne i woda leci do bagażnika. Możecie potwierdzić? Bo w razie czego może po prostu jakoś im dorobić uszczelnienie? Najchętniej bym to obejrzał na żywo, ale gdzie kupić? Na allegro szukałem i raczej ciężko trafić. Jest jakieś miejsce, gdzie te lampy są dostępne?

Guest misiekdriver

witam

rowniez chcialbym sie dowiedziec gdzie te lampy mozna dostac, przeszukalem cale allegro ale nigdzie ich niema

pozdrawiam

Guest misiekdriver

przegladalem tez ebay.de i tez ich tam nie ma

czyzby lampy arteb nie byly juz dostepne w sprzedazy ??

pozdrawiam

przegladalem tez ebay.de i tez ich tam nie ma

czyzby lampy arteb nie byly juz dostepne w sprzedazy ??

pozdrawiam

nie wiem czy dobrze strzelam ,ale chyba juz nie sa produkowane ?? i tylko z drugiej reki ... ja bym z takimi sprawami walił do MIRa on w tym temacie dobrze siedzi