Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zanim Rozbierzesz Drzwi Pasazera - Sprawdz Kable

bzyk111
 Share

Recommended Posts

witam.

Jak polowa z nas meczyla sie z zamkami - mikroprzelacznikami.

I ja po czesci wpadlem w te pulapke. czytajac posty - od razu do sklepow w poszukiwaniu przelacznika - zakup i montaz. I tak nie dzialalo,

1 a moze cos zle zlutowalem - znowu rozbiorka

2 zle zmontowalem zamek ( przeskakiwanie po podniesieniu klamki ) - znowu rozbiorka.

w koncu to zostawilem i jezdzilem jak w maluch - sam zamykalem drzwi.

Ktos kiedys ostrzgal przed lamiacymi sie kablami. Postanowilem to po pol roku sprawdzic.

zp1010068fm2.jpg

wykorzystalem kablek z myszki - uwazam ze skoro taki kabel wytrzymuje rok to w oplu bedzie tak samo

podlaczylem go mostkiem zeby sprwdzic moja teorie.

zp1010067wo5.jpg

zp1010066gc9.jpg

zadzialalo - - przeciagnalem przez oslonki gumowe - i na razie dziala.

pozdrawiam

moze komus sie przyda

PS jest tam 7 kabli.

zielony - zielono-brazowy - do glosnika

szary - czerwony - lampka

reszta (3)- zamek

{wersja liftowa }

No ja też dziś naprawiałem zamek od strony pasażera. Ale przezornie przed wymiana samego mikroprzełącznika pomierzyłem czy mam napięcie na kostce (podczas otwierania napięcie występuje na jednym z 3 przewodów dochodzących do zamka, a podczas zamykania na drugim. Trzeci to oczywiście masa). Napięcię miałem, więc na 100% przełącznik był padnięty. Wymieniłem i jest ok.

• 3 weeks later...
Guest Mircon

Ja w zeszłym tygodniu naprawiałem ( zacząłem od wiązki ) uszkodzony był kabelek poszła izolacja i wszystko gra.

Ja uszkodzony kabelek w gumowej tuleji przerabiam właśnie trzeci raz 9już chyba miesiąc go lutuję) i zastanawia mnie to dlaczego dzieje się mi tylko to w drzwiach tylnych po lewej stronie? W innych wszystko gra...

No i raz takie coś stało mi się w wiązce kabli do klapy bagażnika, jeździłem chyba przez miesiąc z otwarta klapą i nie wiedziałem, że się nie zamyka.

Guest gadzeto

co do mikroprzełącznika - ja miałem tak że po sprawdzeniu miernikiem mikroprzełącznika działał prawidłowo . Zasilanie w kostce wszystko ok. Kable też. Co się okazuje - mikroprzełącznik najczęściej jest sprawny tylko ten przycisk na mikroprzełączniku się przyciera i dlatego raz załapuje a raz nie aż wkońcu całkowicie pada. Po wymianie mikrusa wszystko działa.

Najczęściej są to dwie przyczyny albo kable (uszkodzenie, przecięcie) , albo mikrus.

jednak czytajac stare posty wszyscy mowia o mikroprzelaczniku.

mi gosc w serwisie sprawdzil i powiedzial ze dobry.

nie wiezac mu - przelutowalem nowy.

i nic. Raz dziala raz nie dziala.( tez o tym pisalem)

W koncu wzialem sie za kable.

teraz przetarlmi si prawdopodobnie drugi bo raz mi chwyta raz nie zamek pasazera.

PS ja tez jezdzilem z 3 tyg zanim sie zorientowalem ze bagaznik sie nie zamyka :)

pozdrawiam

na ktoryms forum opisalem moj przypadek

na ktorym to juz niestety nie pamietam ;)

kupilem zamek na szrocie

wsadzilem i dalej nic

no to sie zabralem za kable

i wyszlo ze nie ma napiecia

znalazlem przerwany kabel tam gdzie Ty

polutowalem i po klopocie ;)

• 2 weeks later...

Ja też zacząłem od wymiany mikroprzełaczników. Niestety po wymianie, złożeniu zamek nadal raz zamykał a raz nie.

Okazało sie, że to właśnie kabelek dokładnie tak samo sie złamał (sparciała izolacja i stwardniała). Po wymianie fragmentu kabelka z drzwiami nie ma już problemu.

Tak więc zanim rozkręcicie zamek sprawdźcie napięcia na kabelkach (najlepiej zarowką). Jeden impuls na jednym kabelku otwiera a drugi impuls na drugim kabelku zamyka, trzeci kabelek to masa.

Można tez od razu zajrzeć do tej gumowej rurki między drzwiami a karoserią i sprawdzić jakość kabelków, przed rozbieraniem drzwi.

• 4 months later...
Guest akurnik
Ja też zacząłem od wymiany mikroprzełaczników. Niestety po wymianie, złożeniu zamek nadal raz zamykał a raz nie.

Okazało sie, że to właśnie kabelek dokładnie tak samo sie złamał (sparciała izolacja i stwardniała). Po wymianie fragmentu kabelka z drzwiami nie ma już problemu.

Tak więc zanim rozkręcicie zamek sprawdźcie napięcia na kabelkach (najlepiej zarowką). Jeden impuls na jednym kabelku otwiera a drugi impuls na drugim kabelku zamyka, trzeci kabelek to masa.

Można tez od razu zajrzeć do tej gumowej rurki między drzwiami a karoserią i sprawdzić jakość kabelków, przed rozbieraniem drzwi.

No a co ja mam zrobić jak mam napięcie na kostce od siłownika, kable sprawne, siłownik raz naprawiony (nic to nie dało) za drugim razem zmieniony ze szrotu i też nic to nie dało? W książce "Sam naprawiam" jest napisane, że jak jest jakiś problem z siłownikiem to po kilku próbach sterownik centralnego zaczyna go ignorować. Czy to prawda, że taki siłownik sterowany 3 kabelkami może zostać zignorowany??? A jak mu to teraz ze łba wybić, żeby go przestał ignorować???

Aha i nie mogę zaprogramować pilota. Pilot działa bo otwiera i zamyka ale programować się nie da.

Edited by akurnik

Cudów nie ma, działać musi. Jeśli masz napięcie i masę, silnik musi kręcić. Do tego, jeśli masz napięcie przy zamykaniu/otwieraniu, to sterownik nie jest ignorantem :)

Co do pilota,

Pilot działa bo otwiera i zamyka ale programować się nie da

nie rozumiem - jeśli otwiera i zamyka znaczy zaprogramowany...

Guest akurnik

Już jest wszystko jasne. Oczywiście cudów nie ma. Ale dojść do tego co to było to ho ho!!! Okazało się, że w gniazdku między słupkiem a drzwiami podczas łączenia tego gniazdka z wtyczką perfidnie chował się jeden bolec od kabla idącego do siłownika. I to do tego tak perfidnie, że sprężynował i jak się rozłączało to był widoczny a jak się łączyło spowrotem to wyłaził razem z kablem tyłem (wypychało go). Ale już sprawa załatwiona.

Pilot owszem jest zaprogramowany ale ponownie proces programowania jest niemożliwy. Chyba, że programować można dopiero jak jest rozprogramowany - to logiczne. Tylko, że ja niedoświadczony jeszcze myślałem, że to wina rozporogramowanego sterownika centrala. Różnie może być i wszystko trzeba brać pod uwagę.

Pozdrawiam