Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gts A Spryskiwacz Tylnej Szyby

Guest dizel
 Share

Recommended Posts

Guest dizel

przeszukiwałem forum i nic nie znalazlem więc zaczynam się obawiać, że tylko ja mam tem mały problemik...

A sprawa jest taka, że nie jestem w stanie ustawić spryskiwacza tylnej szyby. Albo pryskam w powietrze powyżej szyby, albo jak ustawię "tyćko" niżej strumień udeża w szybę i "sic" odbija się od niej (efekt ten sam) i tylko parę kropel z rozprysków pozostaje na szybie.

Czy ktoś z Was ma coś takiego?

pozdrawiam

przeszukiwałem forum i nic nie znalazlem więc zaczynam się obawiać, że tylko ja mam tem mały problemik...

A sprawa jest taka, że nie jestem w stanie ustawić spryskiwacza tylnej szyby. Albo pryskam w powietrze powyżej szyby, albo jak ustawię "tyćko" niżej strumień udeża w szybę i "sic" odbija się od niej (efekt ten sam) i tylko parę kropel z rozprysków pozostaje na szybie.

Czy ktoś z Was ma coś takiego?

pozdrawiam

He, he cierpliwości, ja w końcu ustawiłem (zużyłem cały zbiornik płynu)...było tak jak piszesz albo wali na klape bagażnika albo... musisz ustawić aby psikało w dolną część szyby a jak bedziesz jechał pęd powietrza "dociśnie" strumień płynu do szyby i bedzie ok :rolleyes:

Guest dizel
He, he cierpliwości, ja w końcu ustawiłem (zużyłem cały zbiornik płynu)...było tak jak piszesz albo wali na klape bagażnika albo... musisz ustawić aby psikało w dolną część szyby a jak bedziesz jechał pęd powietrza "dociśnie" strumień płynu do szyby i bedzie ok :rolleyes:

zacząłem się zastanawiać nad innym rozwiązaniem ale pierw muszę znaleźć odpowiedni sprzęt...

Wygląda na to, że źle pryska i ciężko ustawić z prozaicznego powodu, a mianowicie ciśnienie jest za duże.

Pomyślełem więc o tym żeby zaraz za dyszą wstawić drobne sitko. Może srumień się rozproszy i idealnie będzie padać na szybkę?

Co Wy na to?

pozdrawiam

Guest Callun

Dziś sprawdziłem u siebie i spryskiwacz jest tak ustawiony, że podaje wodę w odciek od górnej krawędzi szyby do mniej więcej jej połowy długości, a niżej płyn tylko spływa. Ciśnienie nie jest na tyle duże, żeby płyn w znacznych ilościach odbijał się od szyby.

Myślę, że jak złpiesz taki kąt padnia płynu, to nie będzie tego efektu odbicia od szyby.

• 4 years later...

odświeżę kotleta i zadam pytanko może nie o GTS ale ...

mam problem ze spryskiem w moim kombiaczku - a mianowicie nie działa tzn pompka pracuje bo ją słychać po rozebraniu wszystkiego działa po złożeni również ... do chwili pierwszego otwarcia klapy . Potem doopa. Rozbierałem tą klapę już z 5 razy i na początku jest ok ale tylko chwilę. Nie znalazłem nigdzie miejsca gdzie mógłby się przewód załamać, nigdzie bokiem nie cieknie, no i przedmuchałem powietrzem więc zapchana nie jest.

Już sam nie wiem co robić - może się gdzieś dalej załamuje albo.... no własnie albo co?!

i co nikt nie ma żadnego pomysłu?

• 6 years later...

Odgrzeje kotleta ;)

Panowie w jaki sposób wyregulować spryskiwacz tylny w HB? Szpilką, tak jak w przypadku spryskiwaczy przednich?

38 minut temu, baartoll napisał:

Odgrzeje kotleta ;)

Panowie w jaki sposób wyregulować spryskiwacz tylny w HB? Szpilką, tak jak w przypadku spryskiwaczy przednich?

Dokładnie