Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość MrSpike

Chip Tuning - Benzyna

Polecane posty

Gość MrSpike

-> posty zostaly wydzielone z tematu 'Chip Tuning - Diesel'. w tym temacie piszemy tylko o benzyniakach.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

edit by un_ix

------------------

hmm, dla benzyniaka:

+ 8-12% mocy i +15% momentu...

czyli jak dla mnie okolo 15KM + okolo 30Nm. jak na benzyne n/a to bardzo dobry wynik i nawet stosunkowo nie drogi. sprawa warta przemyslenia. ciekawi mnie czy facet daje gwarancje, ze osiagnie taki wynik czy w przypadku benzyniaka mozna sobie poprostu wycieczke zrobic (rozumiem, ze w przypadku nie osiagniecia zakladanego minimum nie placi sie za proby).

pozdr

spajki

Edytowano przez un_ix

A na benzynke?

tyle samo :wink:

To ja tak chce

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość kokos

wlasnie przed chwila dzwonilem telefon jest aktualny 604439088-ROBERT SKOLARUS

PYTALEM TEZ O BENZYNE wiec przyrost mocy powinien byc w granicach 8-10%

A gwarantuja te 8% czyli u mnie 11PS? Bo jak tak to ja sie pisze. W sumie 6 dych da konia to niezly wynik

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

moim zdaniem zadna firma nie jest w stanie zagwarantowac dokladnie jakiegos przyrostu, zalezy to od zbyt wielu czynnikow

pzdr

To troche tak jak z fryzjerem - nie da Ci gwarancji, ze bedzie Ci sie podobac jak Cie obetnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale fryzjer to nie 650zl, wiec tutaj trzeba sie umowic inaczej. Z tego co mowi Kokos wynika, ze firma uczciwa, wiec wynikow chipa nie maja wyssanych z palca. Ja tez stawiam sprawe uczciwie - moga sobie autko shamowac, pomierzyc i niech powiedza - ile moga zagwarantowac. Bo jesli dziala zasada "ile wyjdzie tyle wyjdzie" to na pewno za to 650zl nie zaplace.

Ciekawi mnie czy chip jest dobierany indywidualnie pod każde auto czy skoro to Vectra 2,0 to do każdej idzie ten sam program ?

Gość MrSpike

wlasnie bedzie mnie to interesowalo. jak wszystko dobrze pojdzie wczesniej bede chyba grzebal sie z walkami i wtedy uniwersalny program mnie raczej nie bawi...

pozdr

spajki

Moze ktos by sie na probe zachipowal x20xev zebysmy wiedzieli jakie sa realne efekty?

Rozmawialem z Panem Robertem. Odradzal mi chipowanie benzyny. Z jego doswiadczen, glownie z wolnossacymi beemkami, wlasciciele nie byli zadowoleni z wynikow chipowania.

Mozna sie spodziewac przyrostu w granicach 8-10%. Co ciekawe - zarowno na usluge jak i na parametry firma daje gwarancje! Pan Robert obiecal sprawdzic jakie parametry ma po przeprogramowaniu miec x20xev. Jesli klient sie na to zgadza - on gwarantuje taki przyrost. Czekam z niecierpliwoscia na jego odpowiedz i od razu od tym napisze.

10% mocy to u mnie ok 13 KM za 650 zł to mi sie to podoba i mnie satysfakcjonuje

Mnie jak najbardziej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Jakiś śmieszny kolektor wydechowy kosztuje sporo więcej a teoretycznie daje o połowe mniejszy przyrost mocy.

Nie zapominaj jeszcze o momencie

Gość MrSpike

dokladnie, konie to nie wszystko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> niutki maja duzo do powiedzenia

moich jest mało ale gadają dobrze

Gość Ariel

Nie wiem, albo może się nie znam... ale mam kolegę który zajmuje się właśnie tematem chip-tuningu i ja osobiście nie zdecydowałbym sie na podniesienie mocy bez hamowania przed i po zmianie oprogramowania. A to, że auto zostanie poddane hamowaniu na innej hamowni i nie będzie miało takich parametrów jakie obiecuje osoba zakładające chipa to zawsze moze zgonić na hamowanię... Przede wszystkim chip powinien być dostosowany do konkretnego samochodu (nie chodzi mi o model silnika) który zostaje poddany hamowaniu i podniesieniu mocy. Bez hamowania nie wydaje mi się aby to było profesjonalnie zrobione.

A co do tematu w którym pisał Durik a zamknął go MIR odsyłając do tego tematu, który notabene dotyczy samochodów z silnikami diesla... odpuść sobie temat podnoszenia mocy w V6 chipem raczej nic nie wskórasz... a jak już to koszty przewyższają efekty uzyskane... jak chcesz więcej mocy to wałeczki inne i obróbka głowicy i dolotu oraz odetkanie wylotu... ale z drugiej strony czy jest sens?? V6 to nie auto do ścigania się spod świateł a do normalnej jazdy...

Popieram Ariel w pełni Twoją wypowiedz, a jako kolejny przykład-dowód że każde jedno auto powinno być strojone oddzielnie, a standardowy program to lipa.

W moim aucie mam instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazu od ponad roku. Zrobiłem już na tym gazie ok 50 tys km, praktycznie bezobsługowo, ale... Niby przez cały ten czas auto jeździło dobrze, a jednak nie do końca. Silnik często pracował nierówno, nierównomiernie wkręcał sie na obroty - po prostu nie miał ochoty sie kręcić a żeby w ogóle jechać trzeba było mocno wciska gaz bo inaczej nie przyśpieszał. Silnik wydawał z siebie anemiczny dzwięk a żeby jechać dynamicznie musiałem kręcić go do odcięcia... Miałem w końcu dość tego wszystkiego i pojechałem do kumatych chłopaków od gazu (poleconych przez Fabiego). Zrobili przegląd całej instalacji, wymienili filtry, a jak podłączyli pod kompa okazało sie że moje auto nie miało strojenia tylko jeździło na standardowej mapie... (która pomimo tego ża na hamowni pokazała ubytek tylko 2 KM w stosunku do benzyny to jednak nie była odpowiednia.)

Bardzo sie zdziwili po czym pojechaliśmy w trasę na regulacje. Podłączony sprzęt najpierw zczytywał z podciśnien zachowanie silnika na benzynie w pełnym zakresie obciążeń, potem to samo na gazie i na koniec optymalizacja. Od razu odczułem różnice że auto płynniej przyśpiesza ale oczywiście było mi jeszcze mało, więc kazałem go trochę podkręcić z dolnych obrotów. No to dostałem na życzenie +20% (ale to już kosztem spalania)

Teraz auto śmiga na gazie jak nigdy dotąd i uważam że z tymi Chipami jest podobnie. Tylko profesjonalne strojenie na hamowni może odnieść naprawde dobre efekty a standardowa mapa jest dobra tylko ze względu na niższą cenę...

Gość jarek_pr

Mam małe pytanko:

Jak myślicie? Czy opłaca mi się podnosić moc mojego silnika 2.0 8v ze 116KM na 130KM? Cena tego zabiegu to około 300zł.

Jaki to zabieg daje taki przyrost mocy??

Kolega pewnie mówi o chipie z allergo.pl:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Niby w naszym przypadku (X20XEV) przyrost mocy ma być do 151KM i dodatkowo 25Nm

Za 300 zł to niby fajnie ale ile w tym jest prawdy?

To jest ciekawsze:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ale ten chip jest do Let`a

Ciekawe, ciekawe...

Gość jarek_pr

Tak. Mówię o tym co Adam pokazuje w pierwszym linku. Myślicie, że to pic na wodę? Bubel i nic więcej? A jeśli byłby takowy właśnie przyrost mocy to chyba raczej warto co nie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.