Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki Płyn Do Wspomagania?!

iceman12
 Share

Recommended Posts

Jak w temaciku... pytanie może się wydać śmieszne, ale ja naprawdę nie wiem czym uzupełnić poziom, bo mam nieco poniżej min. Słyszałem, że nie wolno dolewać (mieszać) tylko należy wymienić cały - czy to prawda?

Bardzo proszę o jakieś informacje na ten temat i z góry dziękuję! ;)

POZDRO

Adam

Olej jak do skrzyni Dextron II.

możesz dolać - nie wolno wlewać już zlanego oleju spowrotem.

Dzięki bardzo za cynk!! Jutro z rana jadę na jakąś stację paliw, albo do skepu z częściami i kupię sobie owy DEXTRON II.

Patrzyłem na Allegro i takowe specyfiki chodzą w następujących cenach:

Hipol ATF II D --> 16zł

Mobil ATF 222 --> 25zł

Mam nadzieję, że kupię u mnie w podobnych cenach ;)

Dzięki za pomoc chłopaki - macie za to ode mnie za fatygę po "plusiku"! ;)

Guest morgun

Czy można zamiast płynu Dexron II D dolać płyn Dexron III G. Gość w sklepie powiedział mi że ten pierwszy to stary typ i już nie do kupienia i można nawet uzupełnić tym nowszym, no ale ja tego nie jestem taki pewien.

pozdrawiam

Witam.

Wiesz co z tego co ja wiem to dextron III to chyba leje się jak się ma automatyczną skrzynię biegów.Sam dolewłem do wspomagania Orlenowski "Hipol ATF II D i on jest na bazie Dextronu II .Nic się nie dzieje i najważniejsze że jest czerwony a taki ma być.Nic się nie spieniło i nic nie ubywa tak że poszukaj a napewno znajdziesz bez problemu jakiś płyn na bazie dextronu II

Gość w sklepie powiedział mi że ten pierwszy to stary typ i już nie do kupienia i można nawet uzupełnić tym nowszym, no ale ja tego nie jestem taki pewien.

Coś ten gościu w sklepie to dziwny jakiś jest ?

Guest morgun

No właśnie też mnie to zastanowiło i dlatego pytam, ale płyn w moim układzie wspomagania nie jest czerwony tylko żółty

No właśnie też mnie to zastanowiło i dlatego pytam, ale płyn w moim układzie wspomagania nie jest czerwony tylko żółty

Wyciąg troszkę tego płynu strzykawką bo może tak ci się tylko zdaje że jest żółty.Mi też się wydawało że nie jest czerwony ale jak wyciągłem go troszkę to się okazało że jest czerwony.Na pewno jeśli nigdy nie był wymieniany to nie jest taki strikto czerwony,właśnie ma taki lekko wpadający w żółtawy kolor

• 2 weeks later...
:( Po przeczytaniu tematu mam do kolegów pytanko.Właśnie sprawdziłem u siebie w Vikusi płyn we wspomaganiu i jest go za mało tzn.miarka ledwo sie maczai do jakiego poziomu mam dolac bo tam jest min. potem pisze 20*C i max.

Dzięki Alex jutro zrobię zakup tego płynu i uzupełnię sprawdzałem jego kolor i jest taki lekko czerwony mam nadzieję że nie będzie żadnych niespodzianek w postaci spienienia sie ewentualnie zwarzenia bo nie wiem jaki płyn mam we wspomaganiu.Ale jak piszą to spokojnie mozna dolewać tak też uczynię

Panowie mam trochę śmieszne pytanie, zbiorniczek od wspomagania to ten mały z przodu z miarką na korku ??

Bo właśnie zauważyłem że jest bardzoooo mało, poniżej minimum. :(

I kupno w cpn - nie DEXTRON II będzie ok ?

Guest SINAC

Ja również dolałem płynu ala nie DEXTRON tylko Mobil ATF 220. Troche mi sie przelało i jest ciut ponad max. Czy mam odjac go troszeczkę czy zostawić i bedzie ok?

Pozdrawiam

• 3 years later...

witam,

trochę odświeżę temat, gdyż nie chcę zakładać nowego, a nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujący problem. Otóż dzisiaj byłem w sklepie z częściami Opla i pytałem o płyn do wspomagania kierownicy. Podałem że Vectra B 99' polift, po czym zapytał mnie jaki kolor mam w zbiorniku. bo Cena zielonego to ok.60zł za litr, a czerwonego ok.30zł(olej GM). I teraz pytanie do was, jak sprawdzić jaki kolor ma 11letni płyn od wspomagania?(niestety mój tata zaniedbał kilka kwestii wymian niektórych części itp i teraz ja to robię). Jak mam ocenić który kolor był od nowości wlany? Czerwony czy zielony??

Pomóżcie:)

pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu życzę

już sprawdziłem...jest czerwony, więc jadę kupić nowy i wymienić...

Edited by pizmak

• 4 weeks later...

no cos ponad 1l, bo juz zalewalem. chłopaki pomocy bo zwaliłem temat. Dodałem specyfik uszczelniajacy chłodnice do płynu wspomagania i dlatego wymieniałem olej. 3 razy płukalem układ no i w sumie 4 l mi poszło ale, układ chodzi super lekko ale jak zrobie gwałtowny ruch to cos wali i po wyjsciu z zakretu nie odbija. Co to moze byc? Maglownica? pompa? Czy i to i to? :D:D ALE ZE MNIE IDIOTA. To przez to ze w nocy roniłem, tak to moze bym przeczytal co pisze na korkach ale włożyłem palca zobaczylem ze ciepły płyn to pomyslalem nic tylko chłodniczy ;/

• 2 years later...

Witam , mam pytanko podczas napraw niestety spuściłem dość dużo płynu do wspomagania teraz mam problem z doborem takiego płynu , wiem że ich nie wolno mieszać , kolor sprawdziłem strzykawką , wciągam a oczom ukazuje się kolor brązowy , i teraz niewiem co zrobić , czy pochodzi on od czerwonego czy może ktoś zmieszał żółty z czerwonym , czy po prostu ze starości płyn z czerwonego przeszedł w brązowy? zdaje mi się że zamiast dolewać będe musiał wymienić cały