Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Valeo V. Corello

kcp
 Share

Recommended Posts

No właśnie, montowali je zamiennie czy może Corello to postłuczkowe zamienniki (zwłaszcza jak parują)? Mozna gdzieś oblukać które kiedy montowali ewentualnie?

Ale o co ci chodzi ??

o lampy ?

to może byś napisał !!!

przednie czy tylne ?

a montowali i takie i takie.

Valeo sa chyba do silników z klimatyzacją, ale nie ma reguły na to.

I to i to to orginał.

Mało precyzyjnie sie spytałem, sorki :blush:

Dzięki za info.

Edited by kcp

spoko ale następnym razem im podasz wiecej informacji tym lepiej i szybciej dostaniesz odpowiedż. :)

Carello ma jedną przewagę nad Valeo - jest tańsze, również w kwestii silniczków do reflektorów. Poza tym Carello obecnie robi oświetlenie w kooperacji z Boschem ( tak to prawda )... ;)

• 9 months later...
Carello ma jedną przewagę nad Valeo - jest tańsze, również w kwestii silniczków do reflektorów. Poza tym Carello obecnie robi oświetlenie w kooperacji z Boschem ( tak to prawda )... ;)

Niestety nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą. W Szczecinie w sklepie motoryzacyjnym mój znajomy krzyknął za Carello ok 340 PLN za sztukę (dodając że i tak to cena "po kosztach"), za to za Valeo 240 PLN.

Co do montażu, to jakiś mech z ASO powiedział mi, iż do silników z klimą włożę tylko Carello. Dementuję tę wypowiedź - bo właśnie po lewej stronie mam Valeo, także jak kolega wyżej pisał nie ma reguły.

Pozdrawiam !

Co do montażu, to jakiś mech z ASO powiedział mi, iż do silników z klimą włożę tylko Carello.

może źle się wyraził - vectry z klimami oryginalnie były wyposażone tylko w lampy Carello.( albo valeo teraz nie mam dokumentacji przed sobą )

Guest Pablo1822
vectry z klimami oryginalnie były wyposażone tylko w lampy Carello. )

Popieram. Tak wyczytałem w "sam naprawiam". Modele z klimatyzacją mają oryginalnie Carello (przednie reflektory).

Tak mnie zastanawia jeden fakt, bo dokładnie oglądałem te dwa reflektory i w sumie nie widziałem tak żadnych różnic. Fakt - w książce "Sam Naprawiam - Opel Vectra B" gość podaje, że w silnikach z klimą fabrycznie montowane są reflektory Carello - może któryś z Was jednak doszukał się jakichś różnic w budowie reflektorów ..?

Ja mam climatronic i oryginalnie ma: przód Valeo a tył Carello (auto przed liftem)

jesteś pierwszym właścicielem ??

może któryś z Was jednak doszukał się jakichś różnic w budowie reflektorów ..?

zewnętrznie niczym się nie różnią.

Na sto procent nic nie było wymieniane i Valeo z przodu są oryginalne. Jeszcze jedno, auto posiada spryskiwacze reflektorów, może te które nie posiadały spryskiwaczy miały montowane Carello.

W książce sam naprawiam jest żeczywiście tak napisane, że z klimatyzacja występowały Carello -BZDURA. VB 2001r klimatronik VALLEO. Szkoda że ten pan co pisał książkę podajże HORST o ile pamiętam nic nie wspomniał o xenonach Boscha.Własciwie chyba niemógł bo tam sa opisane chyba modele przed liftem.

W książce sam naprawiam jest żeczywiście tak napisane, że z klimatyzacja występowały Carello -BZDURA. VB 2001r klimatronik VALLEO. Szkoda że ten pan co pisał książkę podajże HORST o ile pamiętam nic nie wspomniał o xenonach Boscha.Własciwie chyba niemógł bo tam sa opisane chyba modele przed liftem.

w przedliftowych tez xenon wystepowal

• 2 months later...

vectra b 1997 z klimatronikiem oryginał valeo mam ;) nic nie było bite ( teraz jest i widzę ) oryginalne częsci z 1997 roku z lutego dokładnie

Witam.

Na szkle lampy masz napisanego producenta tzn. Valleo lub Carello. Dla lampy poliftowej jest to na kierunku. Pozatym

na lampie patrząc od góry na plastiku między kloszem a pasem przednim masz naklejkę infrormującą jaka to lampa ktoją zrobił i gdzie.

Guest kadlewy

Ok, lece sprawdzic. Nalepka jest ale juz sponiewierana, że nic nie widać... ;)

No mam Carello... Dziekuję za pomoc :)

Edited by kadlewy

• 4 months later...

Nie chcę zaczynać nowego tematu i nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.Pytanie brzmi czy silniczki, kostki itp będą pasować z Valeo do Corello ?.Oba reflektory to polifty.

Nie chcę zaczynać nowego tematu i nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.Pytanie brzmi czy silniczki, kostki itp będą pasować z Valeo do Corello ?.Oba reflektory to polifty.

Kostki będą pasowały, silniczki i uszczelki - nie.

Kostki będą pasowały, silniczki i uszczelki - nie.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.Dzięki temu nie kupiłem reflektora .