Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak Podpiąć Xenony

maniekvectra
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam VB po fl-u która kiedyś miała fabryczne xenony.Niestety miała lekki dzwon i poprzedni właściciel zamontował zwykłe lampy.Teraz kupiłem xenony i chcę to podłączyć do tej instalacji.Problem jest w tym ze poprzedni właściciel odciął przewody przy kostce i jest ich z lewej strony 13.Proszę o poradę jak to podłączyć,chodzi mi o zamontowanie kabelków w odpowiednich miejscach(chodzi mi o to jak podłączyć zgodnie z kolorem kabelków).A czy do xenonów potrzebny jest inny zbiornik spryskiwaczy bo słyszałem że jest jakiś z dwiema pompkami(jak mam z jedną pompką)

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A czy do xenonów potrzebny jest inny zbiornik spryskiwaczy bo słyszałem że jest jakiś z dwiema pompkami(jak mam z jedną pompką)

Pewnie zaraz znajdzie sie ktos, kto jest odmiennego zdania i bawia go pseudo-umyte reflektory ale ja bym sie na Twoim miejscu cieszyl.

Spryskiwacze na xenony dzialaly mi na nerwy bo za kazdym razem kiedy przy zapalonych swiatlach:

1) w lecie chcac usunac flaki rozwalonego na szybie owada walila mi z nich woda z detergentem i robila zacieki na lekko zakurzonej masce

2) w zimie wylatywalo mi przez nie mnostwo zimowego plynu po 30zl/5l, calkiem bez potrzeby!

Wiec je z premedytacja odlaczylem.

Teraz kupiłem xenony i chcę to podłączyć do tej instalacji.Problem jest w tym ze poprzedni właściciel odciął przewody przy kostce i jest ich z lewej strony 13.Proszę o poradę jak to podłączyć,chodzi mi o zamontowanie kabelków w odpowiednich miejscach(chodzi mi o to jak podłączyć zgodnie z kolorem kabelków).

Moze to co w zalaczniku ci pomoze ale ie pytaj sie mnie jak to zrobic bo jeszcze sie z tym nie bawilem

ksenony.pdf

Co do wylaczonych spryskiwaczy to moze wystarczyloby zalozyc jakis dlawik przeplywuby mniej lecialo....

Guest MaciejPOSH

Witam

Nie mam za bardzo doświadczenia w xsenonach do Opla, ale w nowej Hondzie Civic jest tak (a lampy są podobne, oczywiście nie z wyglądu):

Przewód, który zasila normalnie zarówkę od świateł mijania ( w środku lampy) jest poprowadzony do przetwornicy napięcia razem z przewodem masy jeszcze przed wtyczką do lampy i jest dodatkowa wtyczka do xsenonow.

Czyli na chłopski rozum bym zrobił tak (to tylko teroria, ponieważ nie wiem na 100% jak są zasilane żarówki w vectrze chociaż ją mam, ale bez xsenonów):

Przewód +12V do zasilania żarówki (u mnie H7) od świateł mijania wyciągnoł z wtyczki (o ile taka jest) do przetwornicy. A przewód masy tak samo wpioł bym sie do masy zasilania lampy. Bo z tego co wiem przetwornice są na zewnątrz. I to chyba tyle. Jeżeli się myle przyślij mi zdjecia tej lampy i wtyczki(ek). Postaram sie wiecej pomnóc, jestem wzrokowcem i lubie widzieć co robie i pisze. i wcale mnie nei zdziwi ze ktoś zaraz napisze ze to są bzdury.

Nie zapomnij o dobrej izolacji.

pozdrawiam

Jeżeli chcesz mogę zrobić Ci zdjęcia kostek które potrzebujesz tylko których??? Daj znać jak coś? Oczywiście jeżeli się da bez rozcinania izolacji wokół przewodów.

Bardzo chętne skorzystam z twojej pomocy,potrzebuję do lewego reflektora który ma 16 pinów rozmieszczenie kolorami.Do prawego który ma mniejszą wtyczkę na 8 pinów.Nie musisz rozcinać izolacji bo przewody widać gołym okiem.Jeślik nie sprawiło by Ci to kłopotu to prosiłbym o opisanie kolejności podłączenia kabli kolorami izolacji(pierszy od prawej-zielony,drugi od prawej zielony itd.)

Z góry dzięki

Pozdrawiam.

Witam.

Z delikatnym opóźnieniem obiecane zdjęcia. Udało mi się rozszyfrować kolory tych kabelków. Lewa lampa to lampa po stronie kierowcy, prawa to pasażera. Zdjęcia lamp ukradłem  z allegro i dodałem strzałeczki i opis. Mam nadzieję że to ułatwi sprawę:

Więc tak lewa lampa od tyłu: 7fd809ad333ca417m.jpg oraz kostka e86590ee80236181m.jpg i z drugiej strony 2c4c2c6257f828afm.jpg

No i opis:

1.Gruby brązowy

2.biały

3.żółty

4.siwy z cienkim czerwonym

5.niebieski z cienkim czerwonym

6.czarny

7.brązowy z cienkim białym

8.czarny z cienkim białym

9. brak

10.brak

11.biały z cienkim czerwonym

12 zielony z cienkim białym

13.żółty z cienkim białym

14.cienki brązowy

15.żółty z cienkim białym

16.brak

Teraz prawa lampa od tyłu:

f57439ed8a9fd4a6m.jpg oraz kostka 352e6d57aa61f441m.jpg i z drugiej strony 3fac554a0c226c80m.jpg

No i opis:

1.brak

2.brak

4.czarny z cienkim białym

5.czarny

6,żółty z cienkim białym

7.siwy z cienkim czerwonym

8. gruby żółty

9.biały

10gruby brązowy

Mam nadzieję że pomogłem. Jeżeli coś nie jasne daj znać. Starałem się.

Pozdrawiam!

Jestem ci bardzo wdzięczny za pomoc,Pokazane przez ciebie podłączenia są lepiej zobrazowane niż na schemacie.Myślę ze nie będzie problemu z dokupieniem wtyczek bo jak pisałem wcześniej ktos je poucinał .Do podłączenia biorę się w środę ,jak podłączę i będzie wszystko działało to dam znać.

Dziękuje

Pozdrawiam.

Jestem ci bardzo wdzięczny za pomoc,Pokazane przez ciebie podłączenia są lepiej zobrazowane niż na schemacie.Myślę ze nie będzie problemu z dokupieniem wtyczek bo jak pisałem wcześniej ktos je poucinał .Do podłączenia biorę się w środę ,jak podłączę i będzie wszystko działało to dam znać.

Dziękuje

Pozdrawiam.

Nie ma sprawy. Nic tylko czekać aż zabłysną!!!

Jak podłączysz daj znać jak Ci śmigają. Życzę cierpliwości przy podłączaniu i wspaniałego efektu.

Pozdrawiam

• 3 weeks later...
Nie ma sprawy. Nic tylko czekać aż zabłysną!!!

Jak podłączysz daj znać jak Ci śmigają. Życzę cierpliwości przy podłączaniu i wspaniałego efektu.

Pozdrawiam

Reflektory podłączyłem,samo poziomowanie działa-świecą lecz mam problem.Jak już wspominałem lampy są nowe lecz żarniki chyba używane i stąd moje pytanie: Czy nowy żarnik jest przeźroczysty(mój jest lekko mleczny) i stąd chyba problem bo coś to słabo świeci.Czytałem że lepsze są żarniki firmy OSRAM.Ja mam Philipsy .Będę wdzięczny za jakieś fotki jak one wam świecą.

Pozdrawiam.

Wiam. Ja kupiłem nowe palniki na allegro. Po otrzymaniu ich również zauważyłem zółty nalot w środku. Nie mam więc pojęcia czy faktycznie tak powinno być czy nie w fabrycznie nowej żarówce. Jednak byłem nie zadowolony z zakupu ze wzgldu na barwę światła biała-białożółta. Sprzedawczyni jednak bez żadnego kłopotu wymieniła mi na kolejne inne niby nowe ( piszę niby bo nalot wewnątrz był lecz nie było śladu używania) Barwa ponownie bardziej bała niż niebieskawa. Tak czy owak nowe jak świecą tak świecą ale napewno jest jaśniej. Mam gdzieś zrobionych kilka fotek i postaram się je wrzucić w wolnym czasie. Lez zaznaczam że ze zdjęcia nie wiele można wywnioskować co do jakości świecenia.

Może zobaczymy się na zlocie w ślesinie to wówczas porównamy światełka ;)

• 1 month later...

Wiam. Ja kupiłem nowe palniki na allegro. Po otrzymaniu ich również zauważyłem zółty nalot w środku. Nie mam więc pojęcia czy faktycznie tak powinno być czy nie w fabrycznie nowej żarówce.

Czesc wreszcie jest super światło nie dawno zmieniłem żarniki i świecą coraz lepiej bez porównania do starych.Na początku świeciły białym światłem teraz swiecą coraz bardziej na niebiesko

Więc Panowie spokojnie. Zapomniałem o tym temacie ale powracam z wyjaśnieniami.

Od niedawa pracuję w jednej z największej sieci hurtowni części zamiennych do samochodów i z własnej ciekawości sprawdziłem jak to jest z tymi palnikami. Więc okazało się że wszystkie bez względu na markę fabrycznie posiaają delikatny żółty nalot w środku. Tak musi wię być. Palniki na kóre patrzyłem były oryginalne różnych firm i zawsze pakowane w pudełkach. Co do zmiany barwy, ja tego u siebie raczej nie zauważyłem jeszcze a jeżdzę bardzo dużo i światełka działają non stop. Nie ma na to co patrzeć ważne aby jasno świeciły. U mnie świecą zdecydowanie lepiej niż stare z niemiec oryginały i dla tego po pewnym okresie testowania szczerze polecam zakupy na allegro u sprawdzonych sprzedawców. Bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Ja kupiłem Philips'y.

Edited by k.adamczyk

u mnie nalot zolty byl ....

Palnik Philips 65zl /szt!!! jak zimny swieci na niebiesko po rozgrzaniu - piekna biel .. ;-)

Wiec po co przeplacac!!!

u mnie nalot zolty byl ....

Palnik Philips 65zl /szt!!! jak zimny swieci na niebiesko po rozgrzaniu - piekna biel .. ;-)

Wiec po co przeplacac!!!

U mnie było podobnie. A w dodatku jedną miałem jeszcze z oryginalnego montarzu Philips 82123 o ile pamietam a te miały wyższą barwę świecenia.

Wlasnie wrocilem z trasy !!

wiekszosc trasy ... las ...

Uwazam ze nie ma porowniania .... Xenon a lampa przed liftem :Dhehe

MOj jeden xenon swieci lepiej niz 2 lampy przed wymiana:D

Jak jeszcze dorzucilem dlugie to juz byla masakra:D heheh

Troche mgly bylo wiec ... halogeny tez zapodalem hehe droga maXymalnie oswietlona!! zadowolenie 100%

Guest zdzis27

A ja mam takie pytanko..

O co chodzi (w schemacie podanym przez otest-a) ,z tym pinem DIAG (wtyk diagnostyczny) ??

Przegladalem sobie ten schemat i rozumiem w sumie caly ,ale nie wiem co to jest za sygnal...

:)

Edited by zdzis27

Guest zdzis27
A ja mam takie pytanko..

O co chodzi (w schemacie podanym przez otest-a) ,z tym pinem DIAG (wtyk diagnostyczny) ??

Przegladalem sobie ten schemat i rozumiem w sumie caly ,ale nie wiem co to jest za sygnal...

:)

Nikt nie pomoze ? :(

• 4 weeks later...

Tak.

Spryskiwacze i układ samopoziomujący.

Edited by Albin

• 1 year later...
Guest staho
Witam.

Z delikatnym opóźnieniem obiecane zdjęcia. Udało mi się rozszyfrować kolory tych kabelków. Lewa lampa to lampa po stronie kierowcy, prawa to pasażera. Zdjęcia lamp ukradłem ? z allegro i dodałem strzałeczki i opis. Mam nadzieję że to ułatwi sprawę:

Więc tak lewa lampa od tyłu: 7fd809ad333ca417m.jpg oraz kostka e86590ee80236181m.jpg i z drugiej strony 2c4c2c6257f828afm.jpg

No i opis:

1.Gruby brązowy

2.biały

3.żółty

4.siwy z cienkim czerwonym

5.niebieski z cienkim czerwonym

6.czarny

7.brązowy z cienkim białym

8.czarny z cienkim białym

9. brak

10.brak

11.biały z cienkim czerwonym

12 zielony z cienkim białym

13.żółty z cienkim białym

14.cienki brązowy

15.żółty z cienkim białym

16.brak

Teraz prawa lampa od tyłu:

f57439ed8a9fd4a6m.jpg oraz kostka 352e6d57aa61f441m.jpg i z drugiej strony 3fac554a0c226c80m.jpg

No i opis:

1.brak

2.brak

5.czarny

6,żółty z cienkim białym

8. gruby żółty

9.biały

10gruby brązowy

Mam nadzieję że pomogłem. Jeżeli coś nie jasne daj znać. Starałem się.

Pozdrawiam!

Witam

Jestem w trakcie podłączania lamp ksenonowych w mojej Viki. korzystam z tego opisu i dopatrzyłem się braku opisu koloru jednego z przewodów. Na zdjęciu przewód jest widoczny ale kolor jest niewyraźny natomiast w opisie go nie ma. Czy wie ktoś z Was jaki to kolor? Dla uszczegółowienia chodzi mi o kabel nr.3

No i opis:

1.brak

2.brak

3. ???????

5.czarny

6,żółty z cienkim białym

8. gruby żółty

9.biały

10gruby brązowy

Tak naprawdę to chyba powinno być tak:

1.brak

2.brak

3.czarny z cienkim białym

4. ??????

5.czarny

I co to jest ta 4?

Edited by staho

Panowie nikt nie jest w stanie mi pomóc???

Szkoda

Wszystko byloby OK, gdyby aytor porady trzymal sie oryginalnej numeracji pinow - zgodnej ze schematem wrzuconym przez Otesta oraz z oznaczeniami tloczonymi na kostkach. Tymczasem numeracja nie jest zgodna. Inna sprawa, ze i zdjecie przepalone lampa blyskowa nie daje informacji o kolorach - wszystko jest biale :)

Przewod o ktory pytasz ma w oryginale oznaczenie 8, kolor czarno-bialy i doprowadza sygnal z lamp do MIDa / GIDa - nie jest konieczny do ich poprawnego dzialania.

Proponuje poogladac ze zrozumieniem schemat polaczen od Otesta - tam naprawde wszystko jest podane na talezu.

Pozdrawiam

EDIT: od razu podam poprawna numeracje pinow wzgledem numeracji ze zdjec autora porady:

Autor -> oryginal

6 -> 5

1 -> 10

5 -> 6

Jesli przenumerujesz piny ze zdjecia zgodnie z powyzszym - kolory i numeracja zaczna pasowac ze schematem Otesta.

Edited by Oggway