Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mrygajace Swiatelko W Kabinie :\

Guest Kropek_
 Share

Recommended Posts

Guest Kropek_

Czy miał ktoś z Was problem z mrygającym swiatełkiem w kabinie (kolo lusterka) na nieruwnosciach drogi ?? Domyślam sie ,że gdzieś kabel styka się z masą tylko nie wiem gdzie szukać. Dodam ,że mam Viki B 1996 1.7TD. Za wszelką pomoc z góry dziekuję.

EDIT by ZIZ: Mrygajace moze oznaczac ze gasnie pod wplywem wstrzasow, lub zapala sie pod wplywem wstrzasow. Nalezalo to sprecyzowac.

A szukanie jest proste: lecisz po kabelku, sprawdzasz gdzie jest zle a nastepnie usuwasz usterke.

Edited by ZIZ

• 4 weeks later...
Guest pawlog

Witam,

Mam taki problem, od pewnego czasu lampka, która oświetla wnętrze zaczęła podczas jazdy migać i zapalać się na stałe. Pojechałem do serwisu żeby sprawdzić, czy czasami to nie jest któryś z wyłączników w drzwiach, jak się okazało wymiana nic nie pomogła, nadal miga :( Wg mnie najprawdopodobniej gdzieś nadłamany kabel, który na naszych drogach dziurawych raz styka i przewodzi prąd a raz nie, czy mam racje?? Jeśli tak to był bym wdzięczny za jakiś schemat elektryczny, gdzie znajdę kable odpowiadające za oświetlenie wewnątrz kabiny. Z góry dziękuję....

edit by zubek73

było niedawno więc łączę

Edited by zubek73

Witam,

Mam taki problem, od pewnego czasu lampka, która oświetla wnętrze zaczęła podczas jazdy migać i zapalać się na stałe. Pojechałem do serwisu żeby sprawdzić, czy czasami to nie jest któryś z wyłączników w drzwiach, jak się okazało wymiana nic nie pomogła, nadal miga :( Wg mnie najprawdopodobniej gdzieś nadłamany kabel, który na naszych drogach dziurawych raz styka i przewodzi prąd a raz nie, czy mam racje?? Jeśli tak to był bym wdzięczny za jakiś schemat elektryczny, gdzie znajdę kable odpowiadające za oświetlenie wewnątrz kabiny. Z góry dziękuję....

edit by zubek73

było niedawno więc łączę

ja miałem taki problem w astrze, okazało się że czujnik od światła pod maską od silnika, przykręciłem go mocniej i przestało się zapalać światełko w środku:)

• 4 years later...

Odkopuję kotleta... bo mam podobny problem.

Jak kupiłem auto to lampka była zdemontowana bo gość twierdził że mu nie gaśnie i coś nie halo. Podpiąłem i było ok, przez kilka miesięcy nie było problemu - złożyłem problemy gościa na to że nie skumał wygaszacza czasowego. Ale okazuje się że nie - wczoraj nagle zaczęła mi mrugać lampka przy ruszaniu i skrętach - a czasem zapalać sie na dłużej i potem gasnąć. W końcu zapaliła się na stałe.

Jestem mniej więcej zorientowany jak to działa i wiem że pewnie coś zwiera do masy na wiązkach krańcówek. Tyle że na oko wszystko jest ok.

Ma ktoś wiedzę, gdzie się to najczęsciej dzieje? Czy to typowa usterka w VB ?

Lampki pod maską nie mam.

Sprawdź krańcówkę pod maską. U mnie było podobnie, winny właśnie ten czujnik pod maską był chociaż też nie mam pod maską lampki i raczej nie spotkałem się z tym, że ktoś miał pod maską lampkę.

lukaszek315, dzięki za radę, zajrzę. Jest to prawdopodobne o tyle że po ostatnich mrozach coś mi się stało ze spryskiwaczami - jak były śniegi to usiłowałem spryskać szybę i długo męczyłem silniczek i możliwe że coś pękło, bo spryski teraz bardzo słabo leją - sądze że gdzieś pękło i leje bokiem. I może zalewa krańcówkę...

Tyle że jak zerknąłem pod maskę, to zabij, ale nie widziałem żadnej krańcówki. Gdzie to ma być i jak wygląda? (chyba nie tak jak te w drzwiach? )

Jak staniesz przed autem to po prawej stronie jest. Podobny do tych w drzwiach.

Znalazłem zdjęcie jak to u mnie wygląda.

5e6eac9aaaacbbe7m.jpg

Edited by lukaszek315

Dzięki za foto. Niestety, tak jak mi się zdawało, nie mam tam żadnej krańcówki...

W ogóle pod maską nie mam, ani nawet żadnego okablowania do tego.

W dodatku awaria ta wyłączyła mi ryglowanie w centralnym zamku...

Czy ryglowanie jest niemozliwe przy włączonym świetle w kabinie? a moze chodzi o to że przy otwartych drzwiach ryglowanie ma nie działać?

Wyjmij kazda z krancowek w drzwiach i sprawdzaj po kolei czy nie sa jakos wylatane. Ja jeszcze sprawdzalem tak, ze kazda krancowke odkrecilem i podkleilem tasma izolacyjna zeby nie lapal masy. Potem jazda po dziurach, jesli nie mruga to masz odp ze ktoras z krancowek w drzwiach. Przykrecasz jedna i jazda, nie mruga to nastepna przykrecasz itd.

każdą krańcówkę odkręciłem już wcześniej...

Zresztą tam nie ma filozofii - nie ma opcji żeby to podawało masę jak jest wciśnięte, chyba że krańcówka jest uszkodzona fizycznie. Masę zbiera ze słupka śrubka mocująca, podaje na blaszkę a stamtąd na pin, ale tylko gdy spręzyna wypchnie bolec (jak drzwi otwarte...). Bolec jest plastikowy, więc sam nie poda masy...

Wygląda na to że przetarł mi przewód się gdzieś w słupku lub w wiązce i czeka mnie mozolne poszukiwanie z miernikiem w ręce :|

też bym się doszukiwał przetartego przewodu w słupku lub przy lampce.

Edited by Michanek

Witam. a ja tez z tym samym problemem odnosnie tej świecacej lampki środkowej. U mnie zaczeła się świecić po tym jak przeczyściłem styki w właczniku swiateł bo po przekręceniu pokrętła nie łączyło i mi lampy nie świeciły. Teraz lampy swieca no i oczywiście ta lampka środkowa. Wiem ze nic tam nie uszkodziłem czy coś w tym stylu bo juz nie raz robiłem koło włacznika. Może mi ktoś powiedzieć który ze styków w właczniku odpowiada za włączanie lampki srodkowej po odciagnieciu pokrętła, bo jak go odciągne to swiatło mrugnie.

Witam. a ja tez z tym samym problemem odnosnie tej świecacej lampki środkowej. U mnie zaczeła się świecić po tym jak przeczyściłem styki w właczniku swiateł bo po przekręceniu pokrętła nie łączyło i mi lampy nie świeciły. Teraz lampy swieca no i oczywiście ta lampka środkowa. Wiem ze nic tam nie uszkodziłem czy coś w tym stylu bo juz nie raz robiłem koło włacznika. Może mi ktoś powiedzieć który ze styków w właczniku odpowiada za włączanie lampki srodkowej po odciagnieciu pokrętła, bo jak go odciągne to swiatło mrugnie.

Styk 31A łączy się z masą na 31.

Najprawdopodobniej źle go złożyłeś.

Pod pokrętłem jest poprzeczny pręt, a pod nim sprężynka.

Styk 31A łączy się z masą na 31.

Najprawdopodobniej źle go złożyłeś.

Pod pokrętłem jest poprzeczny pręt, a pod nim sprężynka.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam podobny problem, więc napisze tutaj. U mnie zaczęło się od tego, że lapka zaczęła mrugać podczas jazdy. Teraz już nie mruga, świeci normalnie, ale podczas jazdy delikatnie świeci ( żarzy się ) przez cały czas. Gasnie dopiero po zamknięciu drzwi centalką. Krańcówki w drzwiach i bagażniku sprawdzone. Włącznik świateł zmieniony na inny i to samo. Jakieś pomysły? :)

• 3 weeks later...

Ryglowanie z pilota nie działa kiedy siedzę w środku ( nie wiem czy to normalne ) a światełka delikatnie świeci wtedy co podświetlanie przycisków od szyb... juz nie wiem od czego to....