Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Y22dtr Większe Turbo Skąd Jak Gdzie?

djwilk
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Robię przymiarki do większego turbo do mojej Y22DTR. Pytanie skąd takie coś wziąć. Jak się domyślam nie da rady zrobić tego na zasadzie Plug'n'Play. Pewnie będą motywy z kolektorem i rurą i i i:)

Wiem że ten silnik to drażliwy temat do tuningu ale chcę spróbować mimo all. Pytanie gdize dostać czego i gdzie szukać. na jakiej zasadzie dobieramy turbo do danego silnika? Ma być większe wydajniejsze:) Może ktoś ma jakieś info?

Wiem że wtedy IC do wymiany robiłem już przymiarki mam IC od VW ARL'a ale zaaa wielki;/ Ok przeboleje może kiedyś coś na zamówienie zrobię. A teraz turbo... Jak rozumiem nie ma czegoś takiego jak sportowe kolektory wydechowe do tego silniczka. I uniwersalizm wyjść z głowicy też chyba nikły. Pytam bo może bym coś od LETa załatwił;P

kolektor mozna zawsze dorobic z kwasoweczki ,balbym sie wsadzac inna turbine niz orginalne , czy twoja turbinka sie konczy ??

Moja turbina się jeszcze mam nadzieje nie konczy no chyba że wziąć pod uwagę delikatniutki luz poprzeczny ale kręci się z wdziękiem i bez oporów.

Gawlak, znasz może jakieś firmy w UK które robią chipowanko ale nie na zasadzie uploadu nowego programu tylko hamownia/mapa/hamownia? Coś co będzie zindywidualizowane pod dane auto. Bo superchips np chce 500funci i wgrywaja tylko program żadna rewelacja więc.

Marek dlaczego bałbyś się większą suszarę ładować?

hmm no akurat tej odpowiedzi się spodziewałem:/

Dlaczeeegoooo????:(

Czyli pozostaje mi swap do 3.0 CDTI hmm <_<<_<

No cóż to tylko pobożne życzenie że wirusa centrala przyjmie i będzie jakoś znośnie jeszcze.

A tam pompa nie wytrzyma...

jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz ;)

Goodlike miał już przeboje z tą pompą podczas chipowania i pewnie bez modyfikowania jej i tak za wiele sie z tego silniczka nie wyciśnie.

Ja nie widze przeciwwskazań aby założyć większe turbo IC, a potem to odpowiednio zestroić. Chipowanie w pierwszej kolejności to zabieranie sie do tuningu od końca :/

jakbym mial 1000funta na przelatanie to bym podjal temat lacznie z potencjalnym przeprogramowaniem samej pompy. Tak moge sie tylko ludzic. No ale wciaz pytanie skad wziac to turbo i inne zabawki...