Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szyberdach Orginalny

misza
 Share

Recommended Posts

witam

Poniewaz nie mam klimy w moim zielonym bolidzie skłaniam sie ku założeniu szyberdachu . Chce zakupić na allegro orginalny elektryczny szyberdach oczywiscie uzywany . I tu mam pytanie czy jest sens . Czy ktoś z kolegów może juz zakładał taki szyber ?? Jaka cena założenia ?? ;)

pozdrawiam

jeśli chcesz założyć oryginalny, to proponuję kupić go z całym dachem, odciąć swój i przespawać, inaczej nie wykonalne.

Łatwiejszy sposób - sprzedać VB bez szyberdachu i kupić z dachem otwieranym.

Pozdro.

jeszcze latwiej sprzedac golasa

i kupic z klima i szyberkiem ;)

sam pomysl mozliwy do wykonania

ale tylko tak jak napisal Rafal

wymiana calego dachu na slupkach

Ja bm się w to nie bawił. Wydaje mi się, że to nie ma sensu. ja mam elektryczny szyberdach i muszę powiedzie, że nie ma żadnej rewelacji. Troche wieje w mieście i tyle, jak jedzies po autostradze to dach zawsze masz zamknięty ponieważ pęd wiatru strasznie hałasuje i poprostu nie idze wytrzymać a w efekcie i tak się pocisz. Jak miałbym robić cos w tego typu temacie to wolałbym założyś manualną klimatyzację, pozatym przy założeniu szyberdachu musiałbyś faktycznie zmieniać cały dach bo jednak ten szyber musi sie gdzieś chować a w zwykłym dachu nie ma na niego miejsca.

Tak jak koledzy napisali.

Jedynie wymiana całego dachu wchodzi w gre.

a do tego lakierowanie itp.

nie oplaca się ....

hehe - ja mam wszystkie 4 też elekt. do tego szyberek elektr. :) :) :)

• 1 year later...
ok . Dzieki za odpowiedzi . Dam sobie spokoj z szyberkiem . hehehee

ps. Dobrze że mam szyby otwierane w standarcie :)))) wszystkie 4 :)

pozdrawiam

Witam ja tez chcialem sobie zalożyć szyberdach, ale dowiedzialem sie ze orginalny odpada. Zadzwonilem w pare miejsc i dowiedzialem sie ze mozna zalozyc szyberek do tego auta, tylko jakis inny. Gosciu mi powiedzial ze standardowy, tylko uchylny szyberek kosztuje 550zl. Natomiast w pełnej opcji 1550zl. Tak wiec duzo.

Zainteresowalo mnie to bo w mojej Viki, klima ma wyciek. W servisie powiedziano mi 200zl za naprawde i drugie 200zl za uzupełnienie gazu. Gosciu jeszcze dodal ze w tych autach, problem z nieszczelna klimatyzacja to calkiem normalne. I zeby sie dokladnie nad naprawą zastanowic. Tak wiec nie wiem. Niby klima jest całkiem przydatna. Ale znowu szyberek to fajny bajerek.

Edited by Danielos84

Witam.

Ja mam klimatronik i szyber elektryczny i powiem ci że szyber używam bardzo rzadko - prawie wogóle. NIc nie zastapi klimatyzacji. Genaralnie napełnienie klimy to koszt 150 zł. a jeżeli masz wyciek i gość chce 200 zł to uważam że to nie są duże pieniądze- pytanie z czego masz ten wyciek. Nieraz usunięcie wycieku wiąże się z dużo większymi kosztami.

Witam.

Ja mam klimatronik i szyber elektryczny i powiem ci że szyber używam bardzo rzadko - prawie wogóle. NIc nie zastapi klimatyzacji. Genaralnie napełnienie klimy to koszt 150 zł. a jeżeli masz wyciek i gość chce 200 zł to uważam że to nie są duże pieniądze- pytanie z czego masz ten wyciek. Nieraz usunięcie wycieku wiąże się z dużo większymi kosztami.

Jak pojechałem do serwisu, gosciu podłączył mi sie z jakimi rurkami między silnikiem a baterią i powiedzial ze jakis przewód jest pękniety i trzeba go zalatac. Powiedzial ze to typowe w Vectrze B i dzieje sie to na okrągło. Mam zwykłą manualną klime. Tylko sie zastanawiam czy jak sie juz zdecyduję na naprawę i pojade do serwisu, czy nie wyjdą jakies dodatkowe usterki. Co jeszcze moze byc nie tak ??

Edited by Danielos84

Tak jak koledzy wyzej szcerze odradzam szyber. To bezsensowyny wynalazek. Jak stoisz w korku i tak sie pocisz, a słońce dodatkowo Cię oślepia przez uchylny dach. Przy wiekszych predkosciach tak świszcze, że szkoda gadać. Jak cos to tylko klima. Jak ktos ma oryginalną to nie ma co sie zastanawiać - trzeba naprawiać :D