Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rytmiczne Stukanie Przy Przyspieszaniu

Guest Shakal
 Share

Recommended Posts

Witam.

Problem wyglada nastepujaca.

Viki B 1.8 Irmscher (125KM) benzyna z 2002 roku, co roku pelny serwis w Oplu, wszystko na bierzaca usuwane/wymieniane, przed zima jezdze nawet na przygotowanie techniczne do zimy.

Od pewnego czasu pojawily sie dziwne stuki. Na chodzacym silniku przy postoju, badz po starcie na postoju nic nie slychac - silnik chodzi idealnie cichutko.

Ruszam i przy 30-40-50-60 km/h nasila sie RYTMICZNE i wprost proporconalne do predkosci stukanie dochodzace z przodu - niestety nie moge zlokalizowac polozenia bo nie ma to nic wspolnego z obrotami (nie sprawdze na postoju wciskajac gaz i patrzac co stuka) tylko z predkoscia przemieszczania.

Przy ok 80-90 i wiecej klekot niby ginie bo stuka juz baardzo szybko wiec przeradza sie w ciagly dzwiek trudny do wyizolowania z powodu innych dzwiekow (wiatr opony itp) lecz po hamowaniu z tej predkosci do 60-50 itp znowu pojawia sie gdyz czestotliwosc maleje i slychac wyraznie.

Nie mam pojecia co to moze byc i zbyt bardzo sie nie znam na sprawach technicznych wiec licze na Wasza pomoc.

Spedza mi to sen z powiek:) Pomocy!

Pozdrawiam.

U mnie bylo podobnie i przyczyna okazala sie banalna - telepal sie filtr obudowy powietrza. Sprawdz spinki obudowy filtra powietrza.

Sprawdzone. Odpada wszystko siedzi cacy w okolicach filtra.

Ps. Pytanie pomocnicze do MIR. Jak zaplacic skladke klubowa z UK?

EDIT by ZIZ: Odpowiedz na pytanie pomocnicze: na Wyspie chyba juz znaja bankowosc elektroniczna...

Edited by ZIZ

Guest diesel 1.7

Zwróć uwagę na tarcze hamulcową może jest skrzywiona i ma bicie.

Miałem właśnie taki obiaw w swoim bolidzie.

Po przetoczeniu tarcz i wymianie klocków stukanie zanikło.

Oczywiście może to być inna przyczyna ale przy biciu zależnym od prędkości jazdy tylko to mi przychodzi na myśl.

Przy szybszej jeździe bicie ma większą częstotliwość i dlatego wydaje ci się że zanika.

W czasie jazdy wciśnij delikatnie pedał hamulca jeśli skrzywienie jest znaczne wyczujesz pulsowanie na pedale .

Jeśli skrzywienie jest delikatne to tylko na tokarce do tarcz da się zbadać.

Oczywiście mogę się mylić.

Może też być łożysko.

Hmmm... Wydaje mi sie to realne - jaki koszt wymiany tej tarczy bedzie (np jest to przod) bo przetoczenie raczej odpada - nie mam mozliwosci tutaj. Stukanie jest baaardzo uzaleznione od predkosci i przy wciscienciu hamulca nie odczuwam bicia na pedale choc wydaje mi sie bardziej natarczywe to stukanie :huh:

Ok sprawdze i tam znac.

Dzieki.

Guest diesel 1.7

Dobre tarcze będą kosztowały ponad 200 zł, zobacz na Allegro.

Ale dokładnie Ci nie powiem ponieważ nie wiem jaki masz rozmiar tarczy.

W Vectrze A stosuje się kilka rozmiarów więc uważaj jakie kupujesz najlepiej samemu zmieżyć.

Pamiętaj żeby wraz z tarczami wymienić też klocki na nowe koszt minimum 50 zł.

Ja przetoczyłem tarcze ( były jeszcze grube i nie popękane ) za 15 zł szt, nowe klocki 50 zł więc się opłacało.

Shakal kopsnij sie do jakiegos sklepu i zapytaj

w polsce nie wiedza, ile bedzie kosztowac tarcza na wyspie

ja wiem ile kosztuja tuningowe ;)

od 150 do 250 funtow

za komplet przod i tyl

a wracajac do rytmicznego stukania

sprawdz perzeguby wewnetrzne

one stukaja podczas jazdy na wprost

zewnetrzne stukaja przy skrecaniu

Edited by gawlak

Guest diesel 1.7

Nie jestem ekspertem ale przeguby to raczej zgrzytają a nie stukają.

Tyle wiem z własnego doświadczenia.

Nie jestem ekspertem ale przeguby to raczej zgrzytają a nie stukają.

Tyle wiem z własnego doświadczenia.

ja tez nie jestem expertem ;)

ale u mnie bylo stukanie

a nie zgrzytanie

jeszcze umiem odrozniac dzwieki ;)

Guest Shakal

Hehe :P Chyba sie kopne do mechanika w weekend i obadam co to jest yhhhhh...

Dzieki za pomoc. Ps. Na ebayu wyprzedaz Sony Clearout - tanie cdki sony do nabycia :P

Guest janhy
Hmmm... Wydaje mi sie to realne - jaki koszt wymiany tej tarczy bedzie (np jest to przod) bo przetoczenie raczej odpada - nie mam mozliwosci tutaj. Stukanie jest baaardzo uzaleznione od predkosci i przy wciscienciu hamulca nie odczuwam bicia na pedale choc wydaje mi sie bardziej natarczywe to stukanie :huh:

Ok sprawdze i tam znac.

Dzieki.

Mam podobne objawy tylko ze u mnie stuka tez na zaciągnietym hamulcu recznym podczas postoju i jednoczesnym dociązaniu silnika na próbie ruszania z miejsca. Najlepiej słychac w zakresie obrotów 2000-2500.Wyzej przeobraza sie w warkot.Mam prosbe jak juz dojdziesz co to jest to napisz.Wkurza mnie to jak ch......! DZIEKI I POZDRAWIAM! :(

na podnosnik zdjac kola i machnac przegubem

wyczujesz luzy

a jak masz oslone walnieta

to juz na bank wymiana

bo sie srodek zmielil

do 2,5 sa tanie

z tego co pamietam

jakies 100 za strone calosc

jak szukalem do mojej to sie ludzilem ze od 2,5 pasuja

ale niestety nie i musialem kupic po 400 za strone :/

• 3 months later...
Guest tomcur

Witam,

u mnie tez tak było z tym stukaniem przy ruszaniu i hamowaniu miałem odkręconą poduszke od strony kierowcy.

Dokreciłem i wszystko gra.

Pozdrawiam:

Tomcur :D

• 6 years later...

witam trapi mnie problem nastepnie przy przyspieszaniu vectra 1.9 120km dochodzi z silnika rytmiczne tykanie gdzy ayot wejdzie w obroty stopnowo ustepuje nie wiem sam co to by mogło byc dziekuje i pozdrawiam