Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Opel Vectra C Brak Mocy Potrzebna Pomoc

Guest dan110
 Share

Recommended Posts

Vectra C silnik 2.2DTI przypadek jest dość dziwny po zapaleniu jest normalnie jest moc obroty wchodzą do maximum ale go jade i na 3 czy 4 pociągne go ponad 3000obr to traci moc albo turbina przestaje działać niewiem i wtedy osiąga tylko ok 2700obr nawet jak stane mam luz wcisne gas do dochodzi tylko do 2700obr gdy zgasze silnik i zapale znowu wszystko jest ok aż do następnego razu gdy pociągne go powyżej 3000obr na 3,4. Przebieg 61.000km do tego świeci się kontrolka koło liczników (samochód z kluczem).

• 2 weeks later...
Guest xxx1981xxx
Vectra C silnik 2.2DTI przypadek jest dość dziwny po zapaleniu jest normalnie jest moc obroty wchodzą do maximum ale go jade i na 3 czy 4 pociągne go ponad 3000obr to traci moc albo turbina przestaje działać niewiem i wtedy osiąga tylko ok 2700obr nawet jak stane mam luz wcisne gas do dochodzi tylko do 2700obr gdy zgasze silnik i zapale znowu wszystko jest ok aż do następnego razu gdy pociągne go powyżej 3000obr na 3,4. Przebieg 61.000km do tego świeci się kontrolka koło liczników (samochód z kluczem).

Witaj miałem podobny przypadek diagnoza serwisu po 7godzinach sprawdzania uszkodzony wąż powietrza ładowania koszt w aso 850zł

pozdrawiam

Mam identyczne objawy, dokładnie tak samo - tyle, że Vectra B 2001 2,2 DTI. I zaświeca mi się kontrolka silnika CHECK. Bez diagnozy TECHem 2 się nie obejdzie. U mnie pokazał błąd 1125 i 1590. Ten drugi jest błędem niestandartowym ( pochodnym ).

Pierwszy to głównie wina ciśnienia doładowania ( szczegóły jak chcesz na PW dzięki koledze otest ) -elektromagnetyczny zawór ciśnienia ładowania ma zbyt słaby przepust albo obwód jest otwarty/ nieszczelny albo daje zbyt wysokie ciśnienie. Konkretnie jeszcze nie wiem... Pozostaje mi szukanie. Drugi błąd to słaby sygnał wyjścia/wejścia - coś z elektroniką a tutaj jest duże pole do doświadczeń. Może być czujnik ciśnienia turbiny, w efekcie zawór EGR nie otwiera się przy pełnym obciążeniu albo zamyka się. Może być też coś z przepływomierzem, z elektrozaworem turbiny albo z samą turbiną ( np. zawór upustowy ). To, że traci moc to wynik pracy awaryjnej turbiny, która nie tłoczy powietrza, bo komputer ją programowo blokuje.

Kiedyś czytałem, że w taki sposób OPEL chroni swoje turbiny i silniki ( X,Y 20,22 DTH/DTR ) przed przegrzaniem i uszkodzeniem...

Podjedź do ASO lub do serwisu gdzie mają Oplowskiego TECHa, koniecznie zczytaj błędy, spisz kody i treść, zapodaj na forum i coś się wspólnie wymyśli.

Witaj miałem podobny przypadek diagnoza serwisu po 7godzinach sprawdzania uszkodzony wąż powietrza ładowania koszt w aso 850zł

pozdrawiam

Ceny po prostu zabijają... Za taki kawałek rury gumowej...

Edited by Piotreq

• 2 weeks later...
Guest czarnula.de.

UPS.... ja przedwczoraj to samo przezylam w mojej VC, z tym samym silnikiem co twoja, ale ja juz nie zyje w niepewnosci..... DIAGNOZA: turbina nieszczelna, dosaje sie do niej olej -DO WYMIANY!!!!, ale ja musze wyskoczyc z 1100 euro.

pozdrawiam iwona

Guest wlodek2409

cześć u mnie jest podobny przypadek tylko tryb serwisowy włącza się z reguły na zimnym silniku

po kontroli w TECHEM 2 wykazało że mam bład P0234 + parę innych niestety za dokładą diagnoze życzą sobie 160 funtów (obecnie jestem w anglii) jeżeli możesz napisz co było u ciebie

• 4 weeks later...
Guest Radec

witam

niestety od tygodnia mam ten sam problem (samochod z kluczem - tryb serwisowy co 10 km) , dzis po sprawdzeniu techem wyszedl przeplywomierz ale beda go jeszce dokladnie sprawdzac wlacznie z przewodami i zaworkami doladowania. Koszt nowego przeplywomierza to poza ASO ok 750 zl z wymianą. mam powoli dosc tego grata :angry: bo tydzien temy wymienilem lozysko w kole (ok 400 zeta) - bije po kieszeni.... :angry:

witam

niestety od tygodnia mam ten sam problem (samochod z kluczem - tryb serwisowy co 10 km) , dzis po sprawdzeniu techem wyszedl przeplywomierz ale beda go jeszce dokladnie sprawdzac wlacznie z przewodami i zaworkami doladowania. Koszt nowego przeplywomierza to poza ASO ok 750 zl z wymianą. mam powoli dosc tego grata :angry: bo tydzien temy wymienilem lozysko w kole (ok 400 zeta) - bije po kieszeni.... :angry:

niestety vc do tanich w utrzymaniu nie należy, ale jestem zdania że jak kogoś stać na autko, to i naprawy bieżące ;) a w vc ich nie brakuje

Guest Radec
niestety vc do tanich w utrzymaniu nie należy, ale jestem zdania że jak kogoś stać na autko, to i naprawy bieżące ;) a w vc ich nie brakuje

owszem kasa kasą ale chodzi glownie tez o czas - II raz w ciagu 2 tygodni, umawianie sie z mechanikami itd - nei mam na to za bardzo czasu...

• 2 weeks later...
Guest Radec

no i (nie)stety - przeplywoemirz sprawdzony - jest OK (wsadzony z innego samochodu na probe) mimo ze komp wywala caly czas blad przeplywomierza. Sprawdzony tez czujnik cisnienia barometrycznego i jeden z zaworków idacych do turbiny. Do sprawdzenia jeszce 2 zaworki - ale na pocieszenie pozostaje mi pochwalic mechanika zajmujacego sie ta sprawa, ze nie zaczal jak ASO od wymiany polowy silnika :D tylko podchodzi profesjonalnie do sprawy i sprawdza wszystko po kolei... cd relacji juz wkrotce...

Guest Radec

...mechanik sie poddal ale ja sie nie poddalen i pojechalem wczoraj do ASO Abexim i chlopaki w tri miga zorientowali sie o co hcodzi. Samochod z wywalonym bledem na wolnych obrotach mial cisnienei doladowania 104 kPa a powinien miec 100 kPa. Po wykasowaniu bledu znowu wrocilo do normy. Jeden z mechanków zaczal "mietolic waz" ktory idzie do intercoolera podczas gdy drugi przegazowywal i badal na komputerze cisninienie. Okazalo sie ze waz jest caly popekany ale jeszcze bez znaczacej dziury. Jednak okazuje sie ze samej gumy nie mozna wymienic ale z calym zestawem i kosztuje 680 zł + 100 zł wymiana. Postanowielem ze na raazie nie bede tego robil i waz jest obkrecony tasma - jezeli bedzie dalej nie tak - jade na wymiane. A jednak okazuje sie ze ASO tez czasami moze pomoc i to skutecznie - bo na poczastku myslalem ze beda chceili wymieniac pol silnika.

PS. Mechanik jak sobie poznijej z nim pogadalem dodal ze to poczatki z tym silnikiem i nie chce byc zlym prorokiem ale dal do zrozumienia ze dopiero sie zacznie.... :unsure:

...mechanik sie poddal ale ja sie nie poddalen i pojechalem wczoraj do ASO Abexim i chlopaki w tri miga zorientowali sie o co hcodzi. Samochod z wywalonym bledem na wolnych obrotach mial cisnienei doladowania 104 kPa a powinien miec 100 kPa. Po wykasowaniu bledu znowu wrocilo do normy. Jeden z mechanków zaczal "mietolic waz" ktory idzie do intercoolera podczas gdy drugi przegazowywal i badal na komputerze cisninienie. Okazalo sie ze waz jest caly popekany ale jeszcze bez znaczacej dziury. Jednak okazuje sie ze samej gumy nie mozna wymienic ale z calym zestawem i kosztuje 680 zł + 100 zł wymiana. Postanowielem ze na raazie nie bede tego robil i waz jest obkrecony tasma - jezeli bedzie dalej nie tak - jade na wymiane. A jednak okazuje sie ze ASO tez czasami moze pomoc i to skutecznie - bo na poczastku myslalem ze beda chceili wymieniac pol silnika.

PS. Mechanik jak sobie poznijej z nim pogadalem dodal ze to poczatki z tym silnikiem i nie chce byc zlym prorokiem ale dal do zrozumienia ze dopiero sie zacznie.... :unsure:

Nie trzeba byc prorokiem, zeby wiedziec, ze ten silnik to porazka. 1/3 forum opiera sie o jego awarie. Pekajace weze to problem rownie popularny jak CIM'y, skrzynie biegow i maglownice.

Guest Zielak

A co ma się zacząć?

Ty masz dopiero 61tkm, ja mam 123tkm i nic się z silnikiem nie dzieje (odpukać).

Nie trzeba byc prorokiem, zeby wiedziec, ze ten silnik to porazka. 1/3 forum opiera sie o jego awarie. Pekajace weze to problem rownie popularny jak CIM'y, skrzynie biegow i maglownice.

A ja mam cały wąż, dziwne prawda?

PS. Daj namiary, gdzie mam przelać kasę za lustereczko:)

Edited by Zielak

Okazalo sie ze waz jest caly popekany ale jeszcze bez znaczacej dziury. Jednak okazuje sie ze samej gumy nie mozna wymienic ale z calym zestawem i kosztuje 680 zł + 100 zł wymiana. Postanowielem ze na raazie nie bede tego robil i waz jest obkrecony tasma - jezeli bedzie dalej nie tak - jade na wymiane.

temat wąża wałkowany na forum był już prawie rok temu (opcja szukaj) ... jest jeszcze drugi wąż, który niestety też lubi popękać a kosztuje (zestaw) coś koło pięciu stówek :rolleyes:

niestety te węże to kolejny babol GM :lol: ... ja wymieniłem oba aby trochę pojeździć bez kłopotów :unsure:B)

Guest Radec

A co ma się zacząć?

Ty masz dopiero 61tkm, ja mam 123tkm i nic się z silnikiem nie dzieje (odpukać).

tak sie sklada ze mam na liczniku 102kkm...

a nie orientujecie sie czy mozna dokupic gdzies sam wąż gumowy bez calego zestawu?

Mi zostało kilka węży gumowych. Pękł mi jeden i musiałem kupić cały komplet w ASO. Jeśli jesteś zainteresowany to wrzuć jakąś fotkę lub nr części to sprawdze czy mam akurat ten którego potrzebujesz.

Pozdrawiam

Guest Radec
Mi zostało kilka węży gumowych. Pękł mi jeden i musiałem kupić cały komplet w ASO. Jeśli jesteś zainteresowany to wrzuć jakąś fotkę lub nr części to sprawdze czy mam akurat ten którego potrzebujesz.

Pozdrawiam

chodzi o waz po prawej stronie blisko chlodnicy - podobno (nie za bardzo znam sie) pomiedzy intercoolerem i turbina - zalaczam kawalek zdjecia kiedys pokazywanego przez Rafix1

post-9253-1177604772_thumb.jpg

• 2 weeks later...
Guest Radec

waz wymieniony w ASO - koszt ok 620 zł :( w tym gratis mi oczyscili i przesmarowali mocowania tylnych klockow bo strasznie piszczały -ale za to samochodzik jezdzi jak sie patrzy... B)

• 1 month later...
Guest serial

Od paru dni mam ten sam objaw. Musze jechac na techa. Wkurza mnie ten samochód, od niedawna mam również problem z pompą wspoamagania.

Od paru dni mam ten sam objaw. Musze jechac na techa. Wkurza mnie ten samochód, od niedawna mam również problem z pompą wspoamagania.

he, he jak u mnie

tech

błąd 0234 i 0400 w kolejności nr części 850087 (80zł) może/i/lub 860486 (390zł)

Edited by rafix1

Guest serial
he, he jak u mnie

tech

błąd 0234 i 0400 w kolejności nr części 850087 (80zł) może/i/lub 860486 (390zł)

co to za części jesli można wiedziec ???

w sumie jak to "tylko" te 500 PLN to jakos przezyje :)