Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przewód Z Klimatyzacji

Share

Recommended Posts

witam wszystkich.....jakis czas temu przetarł mi sie przewód z klimatyzacji o obudowe filtra powietrza w komorze silnika (na odcinki aluminium) i uciekł mi cały czynnik chłodzący.Popytałem sie u nas na forum i dowiedziałem sie że można narazie tak jeżdzić. Wiec zostawiłem to na potem. Po drodze miałem pare wydatków i tak już mi zleciało 6 miesięcy :( a klima dalej niesprawna.Przez okres zimi nieruszałem ale teraz chcę ja naprawić. Teraz moje pytanie : czy źle zrobiłem że taki długi okres czasu jeździłem z zepsuta klimą ? czy mogło sie coś bardziej popsuć? odrazu pisze że klimy wcale nie włączałem bo poco jak jest zepsuta. silnik 1.8 16v rok 1998

aha czy ktos naprawiał kilme w sośnicowicach bo chciałem tam jechać z moją klima?

jeśli tak to jak tam jest obsługa i czy dobrze robią ? dzięki za odpowiedzi narazie :P

czy źle zrobiłem że taki długi okres czasu jeździłem z zepsuta klimą ?

Na pewno nie wpłynęło to pozytywnie na sprawność sprężarki (wiadomo, że nawet w zimie trzeba ją czasem uruchomić) ale raczej nic nie powinno się zepsuć.

Ja nie miałem czynnika przez ponad rok i niestety jak dzoszło do naprawy klimy to 2000 zł wydałem(robiłem jak byłem w Polsce bo w Angli to bym się w 600 funtach nie zmieścił) Okazało się, że przez brak czynnika - a więc i pewnego rodzaju smarowania pompy- cała się zatarła (tylko wymiana) dodatkowo padł mi jakiś czujnik i chłodniczka(przez które uciekał czynnik) myślę, że po pół roku to nie powinieneś mieć takich problemów jak ja ale daję tylko ostrzeżenie dla innych.

Pozdro

Sośnicowice, owszem, ale Sadło Janusz, nie Zygmunt. Jadąc od trasy na Kędzierzyn to trzeba minąć po prawej serwis chłodnic(Zygmunt) i następny za skrzyżowaniem będzie po lewej(Janusz).

No to ja swojej nawet nie naprawiam bo od czasu jak kupilem (1,5 roku temu) mam przetarty przewod alminiowy ..... Pewnie sprezarka ŚP :( Z drugiej strony nie byla wlanczana to jak nie zardzewiala to na pewno sie nie zatarla.

A co do wlanczania to jej sie nie da zalaczyc jak nie ma cisnienia czynnika chlodzacego....

Guest gregoryice

Gdy kupowałem swoją vectrę, to wiedziałem, że klima jest pusta. Ile Niemiec tak jeździł - nie wiem. Po zakupie jeździłem tak jeszcze około 10 m-cy. Pojechałem w końcu na przegląd: zakucie nowego przewodu i napełnienie 200 zł. Wszystko było ok przez 2 m-ce. Padł kompresor - regeneracja 400 zł. Kilka dni temu (sześć miesięcy od naprawy) klima znowu przestala działać. Mada faka!!! Tak więc lepiej napraw ją jak najszybciej, jeśli nie chcesz mieć problemów.

Fałszywy alarm :lol: klima działa. Podczas wymiany oleju musieli mi rozłączyć kabel do kompresora. Uff...

Edited by gregoryice

Guest radek81

Im dłużej rozszczelniona instalacja tym gorzej.Olej pochłania wilgoć, korodują wewnętrzne elementy sprężarki. Jak będziesz nabijał układ czynnikiem nie zapomnij o wymianie filtrów na instalacji.

Dzięki za odpowiedzi...Umówiłem sie z tym kolesiem w sośnicowicach na poniedziałek , zobaczymy jak to bedzie ale mam nadzieje że nic więcej sie niepopsuło :)

radek81 - nawet niewiedzałem że tam sa jakieś filtry. Jak tam zajade to im przypomne o tych filtrach. Dzięki

W poniedziałek napisze wam jak mi naprawili klime panowie w sośnicowicach . narazie :D

Guest radek81

To jest filtr-odwadniacz pochłania wilgoć z układu i oleju. O ile dobrze pamiętam w Viki jest zamontowany zaraz przy przedniej chłodnicy (skraplaczu) na instalacji.

no i dzisiaj byłem w tych sośnicowicach w " Chłodnic-Polu" u Janusza Sadło. I powiem wam że bardzo miła obsługa wszystko wyjaśnią i wytłumaczą . Zciągneli mi ten przewód i zaspawali tą dziórke , potem sprawdzili szczelność , potem zrobili taki zabieg tzw."odsysania" czyli podłączyli do jakiejś aparatury która wyssała mi z układu klimatyzacji całą wilgoś i reszte szkodliwych śmieci a nastepnie nabili cały układ czynnikiem chłodzącym i sprwadzili czy wszystko dziła. Powiem wam że teraz klima działa i chłodzi jak należy. No nareszcie teraz niemam sie czego obawiać w lato , żaden upał mi już niezaszkodzi :lol: Za wszystko zapłaciłem razem 210 zł (nawet przystępna cena) 150 zł nabicie układu , 30 zł zaspawanie i 30 zł robocizna ( czyli wyjęcie przewodu i ponowne włożenie). Moge śmiało polecic ten zakład . Jeszce tylko musze teraz odświeżyć i odgrzybic układ , tam powiedzieli mi że za taki zabieg biorą 50 zł ( dużo to czy mało? ) . pozdrawiam wszystkich i narazie

no i dzisiaj byłem w tych sośnicowicach w " Chłodnic-Polu" u Janusza Sadło. I powiem wam że bardzo miła obsługa wszystko wyjaśnią i wytłumaczą . Zciągneli mi ten przewód i zaspawali tą dziórke , potem sprawdzili szczelność , potem zrobili taki zabieg tzw."odsysania" czyli podłączyli do jakiejś aparatury która wyssała mi z układu klimatyzacji całą wilgoś i reszte szkodliwych śmieci a nastepnie nabili cały układ czynnikiem chłodzącym i sprwadzili czy wszystko dziła. Powiem wam że teraz klima działa i chłodzi jak należy. No nareszcie teraz niemam sie czego obawiać w lato , żaden upał mi już niezaszkodzi :lol: Za wszystko zapłaciłem razem 210 zł (nawet przystępna cena) 150 zł nabicie układu , 30 zł zaspawanie i 30 zł robocizna ( czyli wyjęcie przewodu i ponowne włożenie). Moge śmiało polecic ten zakład . Jeszce tylko musze teraz odświeżyć i odgrzybic układ , tam powiedzieli mi że za taki zabieg biorą 50 zł ( dużo to czy mało? ) . pozdrawiam wszystkich i narazie

A masz jakis namiar na nich??

Ile czasu im to zajelo?

Edited by otest

Guest Arkadio.k

Witam,

Jak nie mają duzo roboty to robią na poczekaniu, szczególnie ze teraz niewiele osób przygotowuje klimę do sezonu.

Polecam jeśli chodzi o serwis klimy jak i chłodnice.

Właśnie też się wybieram za niedługo.

Chłodnic-Pol" Firma Usługowo-Handlowa Janusz Sadło. Sośnicowice, ul. Raciborska 49, tel. 032 2387133

Ten drugi zakład to tez w sumie spoko fachowcy choc na pozór wygląda na partyzantkę.

namiary dał Arkadio.k i właśnie tam byłem. A jeśli chodzi o czas to u mnie zajeło im to niecałe 3 godziny tylko trzeba sie uzbroic w cierpliwość bo to jest takie zadupie że niema co tam robić :rolleyes: podczas gdy panowie naprawiają . Ale z obsłogi jestem zadowolony . Roboty to troche tam mają ale jeszcze niezaczął sie sezon, ale jak sie zacznie to mają tam niezły zapiernicz ;)

Chłodnic-Pol" Firma Usługowo-Handlowa Janusz Sadło. Sośnicowice, ul. Raciborska 49, tel. 032 2387133 >>>> tylko że ten adres to jest biuro a warsztan mają w innym miejscu ale dojazd jest prosty bez problemu tam trafisz adresu niepamietam ale mam numer do warsztatu 032 238-77-33

Edited by blezi

Guest Arkadio.k

witam,

właśnie dziś jestem po reanimacji swojej klimy w warsztacie Chłodnicpol w Sośnicowicach. Poszło sprawnie typowa usterka przewodu przetarł sie na tej opasce mocującej - podobno w dieslach opla z klima powodem sa wibracje, do tego wymiana jednego z czujników na przewodzie i śmiga.

Raz jeszcze polecam

witam,

właśnie dziś jestem po reanimacji swojej klimy w warsztacie Chłodnicpol w Sośnicowicach. Poszło sprawnie typowa usterka przewodu przetarł sie na tej opasce mocującej - podobno w dieslach opla z klima powodem sa wibracje, do tego wymiana jednego z czujników na przewodzie i śmiga.

Raz jeszcze polecam

To masz wiecej szczescia odemnie - ja oprocz tego przewodu i dwuch oringow mam jeszcze sprezarke do uszczelnienia. Ale przynajmniej cisnienie (25 bary)jeszcze daje wiec nie bedzie tak zle :)

W sumie sie nie dziwie -ja klimy od zakupu nie moglem zalaczyc- pewnie ze dwa lata plus nie chodzila....

Guest Arkadio.k

witam,

radosc trwala krotko :(

chyba czujnik ktory mi wymieniono jest padniety, moze ktos z szanownych forumowiczow przerabial podoby temat, mianowicie

wymieniono mi czujnik na przewodzie klimy (ten z kostka kwadratowa).

Jak przekrece kluczyk zapalaja sie kontrolki a wentylator sie wlancza i ciagle chodzi nawet jak klima jest wylaczona. wykluczam czujnik na chlodnicy (temeratura cieczy chlodzacej tez ok) po jego odlaczeniu wiatrak dalej sie krecil. dopiero jak dotarlem do feralnego czujnika i go odlaczylem po przekreceniu kluczyka wiatrak nie poruszyl sie.

Czy tenze czujnik odczytuje cisnienie z ukladu w ktorym jest czynnik i chlodzi czy moze jest jakis inny powod ze wiatrak ciagle chodzi?

Klima zreanimowana:

- pare dziur zaspawanych wymienione dwa oringi - 150

- uszczelnienie sprezarki (zestawem naprawczym) plus wymiana jednego łozyska plus nabicie - 350

- profilaktyczna dezynfekcja klimy - 50

W sumie 550 za naprawe klimy ktora nie chodzila co najmniej 2 lata.

Jest swietnie tyle ze mam wrazenie ze mam za duzo czynnika nabite .

Wg TISa powinno byc 750 a mam 900. Czym moze grozic przeladowanie klimy???

otest nie masz sie czym martwic ja mam tak samo nabite jek ty i wszystko jest ok mosisz wiedziec ze sprezarka zabezpieczona jest z dwoch ,stron jakby bylo za wysokie cisnienie, to czujnik wysokiego cisnienia nie pozwolilby na zalaczenie klimy, to samo tyczy sie ukladu po stronie niskiego cisnienia jak srodka chlodniczego jest malo (lub jest calkowity brak),czujnik nie pozwoli wlaczyc kompresora pozdro

Edited by malga

• 3 years later...