Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szczęki Ma Bębęn I Ręczny???

vectra007
 Share

Recommended Posts

Witam mam też vectrę a 1,6i kat 1990 rok sedan i mam pytanie czy jak mam bębny, to szczęki posiada też ręczny czy tylko bęben?? pozdro

Przód mam tarcze pełne nie wentylowane, a tył bębny pozdro

Edited by vectra007

Witam

Nie rozumie zadanego pytania ale:

Jesli masz z tylu bebny ( 1.6 i 1.8 ) to role recznego robia te same elementy ktore odpowiadaja za tylny hamulec - czyli ten sam beben i te same szczeki.

Jesli masz 2.0 i wiecej to z tylu sa tzw tarczobebny - z zewnatrz normalny hamulec tarczowy z dwutloczkowym zaciskiem a wewnatrz maly beben ktory posiada wlasne male szczeki odpowiadajace tylko za hamulec reczny.

• 4 months later...

Witam, podepne sie pod ten post.

Dzis zmienialem tarczobebny z tylu i niestety ale po obu stronach mocowanie szczek recznego "nie ma sie czego trzymac". Z lewej strony jeszcze dalo sie to jakos zrobic (jedna sruba jeszcze dala sie w krecic ale zamiast tej drugiej musialem prowizorycznie uzyc drutu). Prawa strone natomiast musialem pozbawic calkowicie szczek recznego. Poradzcie co z tym zrobic. Boje sie ze nie obejdzie sie bez wymiany calego tego elementu do ktorego przykreca sie szczeki recznego. Dobrze podejzewam? Poprzedni wlasciciel widzialem ze cos tam probowal spawac no ale jak widac nie wytrzymalo to.

Pozdrawiam!

Najlepiej zrób jakies foty, bo ciężko sobie to wyobrazić, co tam masz nakombinowane. ;)