Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wersja Skandynawska

Unikal
 Share

Recommended Posts

Kupiłem przekażnik do swiateł wersji skandynawskiej i teraz mam pytanie który przekaznik wyjac i zastapić go nowym zeby to wszystko działało? I wiadomo plus bezpiecznik w poz 32 10A

żadnego nie wyjmujesz. Za tablicą bezpieczników masz luzem kostkę. Musisz dobrze poszukać bo jest ona podlejona taśmą do innych kabli

Napisz za ile i gdzie

kostka jest tu na focie:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...=skandynawskiej

ASO Opel Szprot Poznan 150 zł

I u stachowiaka pytałem mieli po 155 zł

Ale na razie nie mam jak sprawdzić czy to działa bo moja viki stoi po kolizji w ASO u blacharza / lakiernika

• 2 weeks later...
ASO Opel Szprot Poznan 150 zł

I u stachowiaka pytałem mieli po 155 zł

Ale na razie nie mam jak sprawdzić czy to działa bo moja viki stoi po kolizji w ASO u blacharza / lakiernika

No to jestem po instalacji przekaźnika swiateł w wersji skandynawskiej. Całosć w ASO Opel kosztowała wraz z instalacja 170 zł

I teraz przekrece kluczy zapalają sie postojówki po uruchomieniu silnika i jakis 5s zapalaja sie swiatła mijanie

Nie zapala sie podswietlenie deski tablicy rejestracyjnej climatronika radia i sterowania przy kierownicy <-- te funkcje działaja dopiero wtedy jak przekręcze włącznik swiateł w pozycje "I"

Mała rzecz a cieszy

Guest Pablo1822

Szczególnie przydatna sprawa, bo pewnie niedługo będzie trzeba cały rok smigać na światłach! Nawet Fiat panda ma taką funkcję jak gaszenie świateł po zgaszeniu silnika (ale mój Mercedes miał tak samo jak Opel więc tak powinno być :P ). Najbardzej denerwuje mnie te przygaszenie wyświetlacza, gdy mam włączone światła w dzień - bez sensu!

Niedawno przebrnąłem przez wątek, o własnym schemacie do funkcji "skandynawskiej" i moim zdaniem powinna powstać z tego porządna porada. Co i jak podpiąc to luźnej kostki oraz schemat i rysunek płytki oraz wykaz elementów. Bardzo by mi się to przydało!

Kupiłem przekażnik do swiateł wersji skandynawskiej i teraz mam pytanie który przekaznik wyjac i zastapić go nowym zeby to wszystko działało? I wiadomo plus bezpiecznik w poz 32 10A

Czy mógłbyś napisać numer fabryczny tego automatycznego włącznika świateł -przekaźnika. Chciałbym też coś takiego kupić lecz nie znam numeru seryjnego a w ASO to się jakoś inaczej nazywa.

Czy mógłbyś napisać numer fabryczny tego automatycznego włącznika świateł -przekaźnika. Chciałbym też coś takiego kupić lecz nie znam numeru seryjnego a w ASO to się jakoś inaczej nazywa.

GM 6238592

Guest Radwik

Postanowiłem kupić przekaźnik świateł wersja skandynawska. Ale przedtem postanowiłem włożyć bezpiecznik nr 32 by upewnić się że przekaźnik nie jest już zamontowany. A tu niespodzianka do miejsca na bezpiecznik nr 32 nie dochodzą żadne kabelki, jest poprostu nieczynne. Ponadto w żaden sposób nie mogłem znaleźć opisywanej luźnej kostki za konsolą z bezpiecznikami. Czy to możliwe? W jaki sposób zamontować automatyczny włącznik świateł?

• 3 weeks later...
hmmm, szukałem dziś kostki, nie znalazłem a ten link nie działa mi, może ktoś poprawić?

Jeśli w miejscu bezpiecznika 32 nie masz od spodu instalacji to nawet nie szukaj kostki 8 pinowej do PRZEKAŹNIKA ŚWIATEŁ WERSJI SKANDYNAWSKIEJ, bo taką formułkę wystarczy powiedzieć w serwisie Opla i sprzedawca winien się zorientować o co chodzi. Jeśli nie masz instalacji, bo tak może być - musisz założyć coś zamiast oryginału ( proponuję Allegro - jeśli idzie o gotowce ). Natomiast jak chcesz podłubać samodzielnie - jest ten temat obszernie i szczegółowo opisany, włącznie ze schematami i tak dalej...

Natomiast jeśli pod 32 są przewody - musi być też ta 8 pinowa kostka. Przyda się latarka i lusterko, żeby ją wydłubać z wiązki - tak jest ukryta i owinięta czarną izolacją. Kostka ma kolor biały.

Układ pinów jest taki ( damski ) :

- - - -

- - - -

Koszt oryginalnego przekaźnika to wydatek rzędu 140 - 200 zł. W zależności od serwisu. Jeśli idzie o numer GM tej części to nie jest to jeden numer katalogowy. Ten przekaźnik ma kilka numerów, występuje pod różnymi pozycjami w zależności od producenta.

U mnie po montażu jest tak, że po przekręceniu stacyjki włączją się pozycje ( przód i tył ), tablica przyrządów nie jest podświetlona w ogóle, nie podświetlony jest też numer rejestracyjny. Światła mijania włączają się automatycznie po 3 sekundach (na taką zwłokę jest ustawiony fabrycznie automat ). To wszystko dzieje się oczywiście przy wyłączonym włączniku świateł ( zespolonym ).

Jedno jest pewne - włączam zapłon i mogę zapomnieć...

Edited by Piotreq

Guest mazi00
Postanowiłem kupić przekaźnik świateł wersja skandynawska. Ale przedtem postanowiłem włożyć bezpiecznik nr 32 by upewnić się że przekaźnik nie jest już zamontowany. A tu niespodzianka do miejsca na bezpiecznik nr 32 nie dochodzą żadne kabelki, jest poprostu nieczynne. Ponadto w żaden sposób nie mogłem znaleźć opisywanej luźnej kostki za konsolą z bezpiecznikami. Czy to możliwe? W jaki sposób zamontować automatyczny włącznik świateł?

słyszałem że ta kostka może się znajdować jeszcze za listwami progowymi od strony pasażera przy desce rozdzielczej zaraz obok schowka.

słyszałem że ta kostka może się znajdować jeszcze za listwami progowymi od strony pasażera przy desce rozdzielczej zaraz obok schowka.

oo, to może być rozwiązanie !!! Ktoś wie dokładniej gdzie? Ja mam dwie kostki luźne obok centralki alarmu, może któraś z nich?

Piotreq mam elektrykę pod nr 32 mam też zmontowany własnej roboty przekaźnik skandynawski, kostki szukałem godzinę z latarką za tablicą bezpieczników po zrzuceniu kilku plastików dla lepszej widoczności...

... i doopa

oo, to może być rozwiązanie !!! Ktoś wie dokładniej gdzie? Ja mam dwie kostki luźne obok centralki alarmu, może któraś z nich?

Piotreq mam elektrykę pod nr 32 mam też zmontowany własnej roboty przekaźnik skandynawski, kostki szukałem godzinę z latarką za tablicą bezpieczników po zrzuceniu kilku plastików dla lepszej widoczności...

... i doopa

Musi być. Zdejmujesz płytkę plastikową, która osłania tablicę z przekaźnikami i bezpiecznikami. Tablica jest uchylna, trzeba odgiąć zabezpieczenie ( dwa ząbki plastikowe ) i delikatnie ją odciągnąć. I pod nią trzeba szukać - w plątaninie przewodów ( wiązka ), która znajduje się za tą ruchomą tablicą z bezpiecznikami. Kostka ma biały kolor i jest na 8 pinów. Może być niewidoczna, bo jest zaizolowana czarną taśmą. Trzeba poświecić latarką i dokładnie poszukać.

To jedyna kostka, która ma taki układ pinów :

- - - -

- - - -

Edited by Piotreq

Tablica jest uchylna, trzeba odgiąć zabezpieczenie ( dwa ząbki plastikowe ) i delikatnie ją odciągnąć. I pod nią trzeba szukać

A myślisz że tam nie szukałem?, mówię byłem dwa razy w aucie i szukałem dobrą godzinę to tu to tam, chyba pozostaje mi szukać po kablu idącym od bezpiecznika 32.

mazi00 możesz sprecyzować w jakiej wersji była po prawej stronie ta kostka?

Guest sq9jkt

Mam pytanie czy ktoś by chciał przekaźniki tak to nazwijmy do wersji skandynawskiej?? bo biore sie do składania kilku a nie wiem ilu i jeszcze jedno czy z zaświeceniem pozycyjnych przy starcie jak to jest w orginale czy beż ?? Jak coś to dzwonić 511211128

Edited by sq9jkt

Oto Biała kostka do podłączenia przekaźnika świateł wersji skandynawskiej ,znalezienie jej zajeło mi 3min.

ccb6b9ca195a8fe7m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccb6b9ca195a8fe7.html

5ffee8ead559506fm.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ffee8ead559506f.html

Edited by Waldek

Guest Rafał78

sq9jkt jeśli twój przekaźnik będzie mniał takie same właściwości co orginalny z wersji skandynawskiej i cena będzie porażająco niska :) to pomyśl o mnie bo będę tym zinteresowany

Guest sq9jkt

Witam panowie będzie to tak zrobione że tylko wciskacie w tą orginalną kostke i oczywiście jeszcze bezpiecznik i wszystko działa czekam właśnie na przesyłke z obudowami żeby to ładnie pasowało a co do ceny to nie rubcie jaj zawsze sie dogadamy. Może być taki sam jak orginał a może inny zależy jak by kto chciał i miał widzimisie :)

Edited by sq9jkt

Witam panowie będzie to tak zrobione że tylko wciskacie w tą orginalną kostke i oczywiście jeszcze bezpiecznik i wszystko działa czekam właśnie na przesyłke z obudowami żeby to ładnie pasowało a co do ceny to nie rubcie jaj zawsze sie dogadamy. Może być taki sam jak orginał a może inny zależy jak by kto chciał i miał widzimisie :)

A masz juz jakis schemat tego czy jest scisle tajny???

Guest Rafał78

No właśnie Otest że ty na to nie wpadłeś, bo byśmy znowu pohandlowali, interesy z tobą to sama przyjemność. A narazie trzymam kciuki za kolegę sq9jkt żeby jak najszybciej przeszedł do masowej produkcji, tymbardziej że juz niedługo ma wejść długo oczekiwana przez niektórych zmiana kodeksu prawo o ruchu drogowym i światełka przez cały rok