Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Komputer Pokladowy

sudi
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich. Mam problem z komputerem pokladowym w Oplu Vectrze 2.0 C20NE komputer znajduje sie na miejscu zegarka. Nie pokazuje mi spalania na 100km, sredniej predkosci i na ile mam paliwa ale za to pokazuje temperature, stoper i spalanie w danym momencie. Co moze byc przyczyna, podkreslam ze wczesniej dzialalo mi pokazywanie na ile mam paliwa ale jak odlaczylem akumulator to nie dziala. POMOZCIE

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Z tego co bylo u mnie wynika, ze wystarczy dolac benzyny i przejechac kawalek a wskazanie zacznie pokazywac na ile jeszcze masz, a co do reszty to niestety niebardzo sie orientuje co moze byc przyczyna.

Pozdrawiam

Pisze bo jestem ciekaey czy ktos wie jak zaprogramowac BC z te j tabelki ktora jest w 2 wypowiedzi >??? potrzeba jakis specjalistyczny sprzet czy moze uruchamia sie w jakis psosob tryb serwisowy i mozna samemu programowac ???

Guest kaliber_9mm

wg mnie to nie kwestia programowania, eprom siedzacy w BC nie rozprogramuje sie z powodu braku zasilania

wszystko czego ci nie pokazuje zwiazane jest z predkoscia a za impulsy drogi odpowiedzialny jest impulsator, co do zasiegu to chbya tez bez impulsatora nie pokaze zasiegu mimo sygnalu z plywaka (jak sie myle to mnie porpawcie)

wyjmij kostke, zdejmij zolta oslonke kostki a zobaczysz nr pinow i sprawdz napiecie miedzy pinami 2-21czujnik paliwa, oraz 2-26 impulsator, z paliwka to masz po przekreceniu zaplonu ale z impulsatora to raczej poczas jazdy musisz

jezli mialbys sly program to pokazywałby nie teges ale pokazywał

Edited by kaliber_9mm

Guest jarek_pr

Podepne się pod temat bo nie chce zakładać nowego. Mam w tej chwili Założony DualDisplay seryjnie. Wersja wyposażenia to CDX. Chciałbym zamontować komputerek BC. Myślicie że mam wszystkie przewody i kostki potrzebne do jego montażu?

A i jeszcze ewentualnie gdzie się umieszcza przycisk sterujący?

Edited by jarek_pr

Guest jarek_pr

A to w tej kratce? Myślałem że to otwór wentylacyjny:P. A już myślałem, że będę musiał zrezygnować ze sterowania elektrycznego którejś z szyb:). Hehe... W takim razie mogę kupić sobie już komputerek i przycisk? Bo większego problemu nie powinno być z tymi kabelkami co nie?

Byłem przed chwilą w furaku i trochę poszukałem. Wyjąłem DualDisplay i nie mogłem znaleźć nigdzie tej kostki żółtej bo strasznie mały tam otwór do wglądu jest jakby tylko do przełożenia ewentualnej kostki. Czy muszę zdemontować zespół sterowania ogrzewaniem, czy może wystarczy radio wyjąć i tam pogrzebać? I jeszcze gdzie znajduje się gniazdo do wtyczki na przycisk? bo zdjąłem tą kulistą pokrywkę pod ręcznym i nie widze jej:/.

Edited by jarek_pr

Guest jarek_pr

Jest tylko jedno magiczne słowo na określenie poszukiwań tej kostki: JA PIE&$%@E! No to są w zasadzie dwa słowa:P No a owa kostka była pod DualDisplay'em i przylegała do prawej ścianki nad radiem. Musiałem wcisnąć głowę w miejsce schowka między kable żeby ją dojrzeć.

Guest jarek_pr

No i dobra. Komputer jest i działa. Polską naklejkę już przykleiłem tylko że średnio mi to wyszło bo powstały jakieś małe kropki miejscami. Jeszcze niech ktoś mi powie jak wie w jaki sposób ustawić zegarek?

do ustawienia zegarka masz takie 2 malutkie przyciski ktore musisz wcisnac jakims ostrym narzedzien np dlugopis i wiadomo ustawiasz godzinę i minuty zoabcz na tym panelu gdzie masz przyciski od szyb i od sterowania kompem takie 2 male centki to jest wlasnie od sterowania zegarkiem

Guest jarek_pr

Dzieki Zamela. Czy każdy komputer ma podświetlanie? Bo mój albo nie ma, albo nie działa. :/

NO A TAK WOGÓLE TO WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA KOLEGI kaliber_9mm ZA POMOC I ODPOWIEDŹ NA MOJE LICZNE PYTANIA :D

Edited by jarek_pr

kazdy ma podswietlanie i dziala ono po wlaczeniu swiatel postojowych a jesli u Ciebie nie dziala to w srodku jest mala zaróweczka wystarczy ją wymienic albo przylutowac diodę z rezystorem diode w jakim chcesz kolorze i pamietaj o polaryzacji :)

http://www.blauertacho.de/doc/opel/cal/bc/...ordcomputer.htm

Edited by zamela

Guest kaliber_9mm
NO A TAK WOGÓLE TO WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA KOLEGI kaliber_9mm ZA POMOC I ODPOWIEDŹ NA MOJE LICZNE PYTANIA sizec/sizec

na tym ten klub sie opiera

jak to mowil kononowicz "od tego oni sa , od tego sa oni" :)

Edited by kaliber_9mm

Guest jarek_pr
na tym ten klub sie opiera

jak to mowil kononowicz "od tego oni sa , od tego sa oni" :)

Jak dobrze pójdzie to może sie jakieś pifffko wypijemy na czerwcowym zlocie :P . Mam nadzieję że uda mi się być.

Edited by jarek_pr

Guest jarek_pr

Hmm...

Albo mi się wydaję albo komputer wskazuje mi inne spalanie jak jadę na gazie, a inne na benzynie. Oczywiście na benzynce mniejsze. Czy to są tylko moje jakieś złudzenia czy tak jest w rzeczywistości, że spalanie jest różne w zależności od używanego paliwa?