Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Generalna Blacharka (zakonczona)

Zigi
 Share

Recommended Posts

Jako ze troche juz dziur w podlodze postanowilem autko oddac bo naprawy podlogi. Okazalo sie ze progow juz tez praktycznie nie ma wiec i progi sa do roboty. Dodatkowo zrobie reperaturki, klape i inne pie****ki. Wywale jeszcze hak bo i tak nie uzywam a przez niego i autko ciezsze i korozja bierze przy mocowaniu. Oto kilka zdiec ktore mi sie udalo zrobic. Bede uzupelnial w miare na biezoca.

Dziury w podlodze:

podloga1yc7.th.jpgpodloga2nl3.th.jpg

A progu jak widac prawie nie widac :P

prog1ik3.th.jpgprog2ww2.th.jpg

Tutaj podluznica czesciowo przygotowana do spawania:

podluznicait1.th.jpg

A pod zderzakiem wyglada tak:

podzderzakiemde7.th.jpg

Edited by Zigi

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No autko ma 17 lat i nigdy nie bylo nic z nim robione, zadnej konserwacji- tak jak wyjechala z fabryki tak jest. Dlatego tak wyglada jak wyglada. Byly tylko reperaturki nadkoli z tylu robione. Ale jak sie wszystko zrobi to bedczie cacy. I jeszcze dostanie POWERCAPA w prezencie, bo wkoncu zakupilem i czeka na montaz.

No nie powiem, nieżle Ci ruda się wżarła. :o:o:o

A swoją drogą zapytam, czy są w sprzedaży nowiutkie nadkola tylne?

Bo ostatno musiałem swoje trochę wzmocnić blachą 2mm i migomatem, bo mi amorek wleciał. :o;)

Jak ci amorek wlecial to w podluznice a nie w nadkole. A tego to raczej nie kupisz, tylko wyciete z innego auta.Ale jak dobrze pospawaja i zakonserwuja to bedziesz jezdzil lata.

A co do nadkoli to sa reperaturki- tylko ten fragment co na wioerzch- cena ok 50zl /szt. Jak juz dojdzie do tego etapu to wrzuce zdiecie.

Edited by Zigi

Guest Kamil-Kat

Wooow :D w życiu takiej rdzy nie widziałem. Chyba nikt nie kochał tego autka :D skoro żadnej konserwacji nie robił. Ja na szczęście kupiłem VA w bardzo dobrym stanie po entuzjaście konserwacji więc nie narzekam i sam konserwuję przed zimą. Znalazłem fajny zakład blacharski w Częstochowie, który stosuje konserwacje na bazie środków konserwujących z kopalni :D żadna sól i wilgoć tego nie pokona. Nie ma szans. Jeśli zrobiłeś jakieś foty po naprawie "rudej" to zamieść, chętnie zobaczę jak się naprawia takie przypadki :D.

Edited by Kamil-Kat

Z zwenatrz nic nie bylo widac ze pordzewiale sa progi, dopiero po sciagnieciu listew sie pokazalo. Dzisiaj jade porobic kolejne zdiecia, jedna strona powinna byc juz zrobiona- mam nadzieje.

I jeszcze dostanie POWERCAPA w prezencie, bo wkoncu zakupilem i czeka na montaz.

to teraz poluj na walki inne :)

w polaczeniu z powercapem daje przyjemne odczucia ;)

Po tej robocie koniecznie trzeba dać pełną konserwację - wszystkie powierzchnie i profile zamknięte - bo wszelkie wymieniane blachy są zawsze słabsze niż oryginały. Konserwacja to podstawa - to jeden z pierwszych tematów, jakie załatwiam zaraz po kupieniu auta.

Wszystko bedzie dobrze zakonserwowane z 2 stron(wewnatrz i na zewnatrz).

Oto kolejne zdiecia z prac:

Klapa tez bedzie robiona ,bo po zdieciu blendy wyglada tak:

klapa1cc9.th.jpgklapa2le0.th.jpg

Prog juz czesciowo zrobiony:

prog1wo1.th.jpgprog2sh0.th.jpgprog3sv8.th.jpg

Nadkole przed wstawieniem reperaturki:

nadkole1jo7.th.jpg

Zrobiona podluznica:

podluznica1cr2.th.jpgpodluznica2vs0.th.jpg

Zaspawane dziury w podlodze z lewej strony:

zaspawanadziuraeb3.th.jpg

Pod zderzakiem tez wstawiony kawalek blachy i wywalony hak holowniczy:

blachaxe7.th.jpg

Edited by Zigi

Zigi nie slyszales odglosow chrupania podczas jazdy ? Przeciez jeszcze troche i nie byloby do czego spawac :)

A z ta bleda to prawda ... klapy bez niej sie dluzej trzymaja.

zasmakowała rudej Twoja Viki heh u mnie w okolicy pasazera pod nogami zawsze dywanik mokry okazuje sie ze podloga jest konsumowana przez rudą i planuje na wiosne zakombinowac troche blachy jakoms druciare i pospawac to zeby w srodku wilgoci nie bylo i sp0ecyficznego zapachu wilgoci :/

a Ty w swojej juz porobiles wszystkie ogniska rudej ?? ile za to dales siana ?

Klapy sie nie oplaca spawac, albo wymiana na inna albo obciecie dolu z innej i wspawanie do tej.

Oto kolejne zdiecia,niestety tylko jedna reperaturka. Lewa strona jest juz w zasadzie prawie zrobiona,zostalo tylko szpachlowanie i malowanie. Jeszcze troche czasu minie zanim znowu bede mogl jezdzic. A do tego czasu trzeba sobie jakos radzic.

rep1mv8.th.jpgrep2zj9.th.jpgrep3tp1.th.jpg

Edited by Zigi

Oto kolejna porcja fotek:

Tylna czesc blotnika:

blotnikprawytylng4.th.jpg

Prawe nadkole przed wstawieniem reperaturki:

prnad1yn5.th.jpgprnad2uu3.th.jpg

Prawy prog:

prawyprogmj0.th.jpg

Podloga po zdieciu baku:

podlogadt8.th.jpg

Bak, przy okazji wyczyszcze plywak i naprawie to co urwali gazownicy przy zakladaniu gazu.

bakoi4.th.jpg

A tak sie teraz furka prezentuje :mellow:

fur1bh2.th.jpgfur2zd7.th.jpg

Klape kupilem inna, kilka zabiegow trzeba przy niej zrobic i pomalowac i bedzie gites.

Edited by Zigi

Zigi-mojej zonce sie twoja Viki bardzo podobala. :)

Jak jej teraz pokaze na jakich dziurach siedziala z Marzena to sie za glowe zlapie.

Ale co tam jak zrobisz to bedzie sliczna jak przed blacharka.....i moze znow komfortowo przewieziesz te dwie panie :P

Edited by Slawek

Autko w przyszlym tygodniu bedzie gotowe. Zostalo jeszcze pomalowanie zderzakow, blendy i blotnikow. Do tego jeszcze pospawanie prawej podluznicy, konserwacja calej podlogi, podwieszenie baku i skladanie reszty pie****ek. Oto kolejne fotki:

Druga stona juz pospawana,teraz tylko wyrownac wszystko i pomalowac.

pict8115xm5.th.jpg

A to zderzak tylny przygotowywany do malowania.

zderzaktylwj3.th.jpgzderzaktyl1ma3.th.jpg

A to klapa ktora bedzie wstawiona zamiast tej zgnitej.

klapa2nz4.th.jpgklapa1ep3.th.jpg

Edited by Zigi

nie moge sie doczekac jak bedzie skonczona... zamiesc prosze tyle zdjec ile mozesz :) Najlepiej jedno pod drugim jak bylo, a jak jest teraz :) Pozdrawiam i dopinguję w dalszym ciągu... szkoda ze ta się przykurzyła viki będziesz musiał nieźle pucować...