Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Miało Być 30min A Wyszło Ukręcone Dwie Świeczki Czyli Jak Żarówy Wymieniałem

Guest frobek
 Share

Recommended Posts

urwała się w głowicy, czy wystaje kawałek?? jak wystaje to dospawać coś, tylko dobrze uziemić i mase od "miga" blisko spawanego elementu przyczepić, bo troche ryzyko z elektroniką

Guest jarekc123

Jak mi w warsztacie ukręcili świecę w trakcie wymiany, to mechanik wykręcił ją przy pomocy sześciokątnego klucza, który wbił w środek tego co zostało ze świecy.

Powodzenia!!! :D

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witajcie

Oczywiście ja ten szczęśliwy posiadacz czterech kółek wymieniałem dziś świeczki. Oczywiście mogą się urwać ale może na mnie nie trafi ale jednak...

Cóż nic się nie poradzi. Pech. Dwie zewnętrzne poszły bez bólu. A dwie wewnętrzne się po prostu ukręciły.

No i d***. Najprawdopodobniej całą głowicę trzeba będzie zwalić a tym samym nowe uszczelki to tu to tam itp.

Ehh życie. 300funtów to będize dobrze oby nie więcej.

Pozdro

i strzeżcie się.

djwilk

Dokladnie bigos jak ta lala. Dzis zaczynam glowice zwalac i po kolei robic ale auto na tydzien uziemione zapewne a ja zamiast pracowac i zarabiac to bede pracowac i tracic bo za ten czas ktory tu przesiedze nad wlasnym autem nie biore ani grosza.

Shit happens!:/

Pozdro

djwilk

Witajcie

Oczywiście ja ten szczęśliwy posiadacz czterech kółek wymieniałem dziś świeczki. Oczywiście mogą się urwać ale może na mnie nie trafi ale jednak...

Cóż nic się nie poradzi. Pech. Dwie zewnętrzne poszły bez bólu. A dwie wewnętrzne się po prostu ukręciły.

No i d***. Najprawdopodobniej całą głowicę trzeba będzie zwalić a tym samym nowe uszczelki to tu to tam itp.

Ehh życie. 300funtów to będize dobrze oby nie więcej.

Pozdro

i strzeżcie się.

djwilk

I dlatego ja jestem przeciwnikiem wymiany dobrego na nowe.

Jak wymieniac to tylko jak padnie a nie od razu wszystkich....

No tak tylko najlepsze że te ktore sie ukrecily byly te zle:/

Ale nic bede przez jeszcze 4dni bez auta a same czesci i usluga planowania glowicy i rozwiercania i czysczenia gniazd na swiece to razem koszt ponad 400funtow. Robocizna wlasna. Inaczej szli bysmy w tysiace.

Domyslam sie, ze w tysiące :( :( :(

Zaworki sobie dotrzyj przy okazji :)

kompreche bedziesz miał lepszą :P:P:P

akurat na wyscigi na Zlocie :)

a bez zdejmowania głowicy rozwiercic i wykrecic się nie da ??

No na wyścigi jak znalazł nagary się poczyści kanały wypoleruje a jak:)

Kompresja mmm ok:)

Wszystko w sam raz na zlot. A bez zdejmowania się nie da bo musisz wiercić przez całość a wtedy ten element grzejny wpada na tłoka. Próbowaliśmy też dospawać śrubę ale ukręca się śruba a nie spaw a świeczka ani drgnie. No cóż raz się żyje. Dodatkowo 4 dni w pracy bez pracowania kosztować mnie będzie 160funci aż mnie telepie jak pomyśle sobie że mogłem za to niezłe haki sobie zrobić i nawet chipa i rure drugą i jeszcze na frytki z mc donalda bym miał://

Przy okazji uszczelniacze wtryskiwaczy chce zmienić dobry to pomysł?

Ok

Wyszlo mi 75funci czesci i 50 za pomoc koledze do tego pare dni mojej nieoceniej pracy.

nie planowalem glowicy kumpel wyjał swieczki z glowica na stole nowe uszczelki ale glowica nie rozbierana sruby do glowicy stare. Poki co ok.

Ale uwaga wracam dzis do domu z pracy i bach kamyczek... Potem sie okazuj e że jest krak w ksztalcie litery J.

Szlag! 270funci szyba i robota://

Fokin anglia!!!

Nosz kurde, nie ciekawe masz wspomnienia. Wiesz, kiedyś trzeba osiągnąć dół, żeby się odbić ;) Nie ma to jak najlepszy kraj POLSKA :) bez kaczora

Edited by Poochini

Jak zabiora kaczory to mmoge wrocic;)

Teraz wchodzi nowy wariant mianowicie mam w Compensie Autocasco i MotoAssistance Europa i ponoć idzie coś z tym zrobić że np jakiś udział własny i robią za free z ubezpieczenia ale musze wyszperać wrunki umowy.

Pozdro

Guest lukaszo

Można wykręcić ukręconą świecę z głowicy, sam to robiłemi poszło bez problemu. Najwiękrzy problem to wyrwać ukręconą nakrętke z izolwaterowm ze świecy. Jeśli się to uda to kupujemy lub samemu robimy (najlepiej zdobyć bardzo twardą piłkę do metalu ze szlifować do szerokości okolo 3 mm nastęnie dorabiamy do tego mały czonek i mamy małą piłkę do metalu). W świecy mąmy otwór około 5 mm. Tą piłką nacinamy w dwóch (a najlepiej czterech) miejscach ścianki świecy tylko trzeba to robić delikatnie aby nie naciąć za dużo gwintu, teraz możemy spróbowac delikatnie ścisnąć nacięte elementy, nastęnie zalewamy np. WD-40 wkładamy w niacięcie śróbokręt lub coś podobnego i swiece wykręcamy bez problemu. Po wykręćeniu delikatnie poprawiamy gwintownikiem gwint (ja to robiłem dlatego że wcześniej próbowałem wykręcić świece wykrętakiem i zniszczyłem u góry trochę gwint), wkecamy świece i mamy zaoszcedzone 1000 zł. Czas wykecenia za pierwszym razem wyniósł ok 8 godzin (przygotowanie narzędzi), kolega to teraz stosuje w warsztacie i schodzi mu około 2 godzin na jedną świecę.

Problem w tym że nie idzie wyrwac swiecy ktora jest calkowicie zapieczona poniżej gwintu na calej dlugosci miedzy gwintem a elementem grzejacym.

Moj kolega który mi to robil rozwiercil swiece na dlugosc gwintu a potem probowal wybic ja od dolu poskutkowalo i nie naruszylo gwintu a na dwiema dziurami zeszlo mu półtorej godziny. Fakt ze glowica na stole.

Guest lukaszo

To że świeca jest niżej gwintu zapieczona to nie problem tak jak opisywałem wczęśniej po nacięciu gwintu zalewamy np. WD 40 zostawiamy aż się sadza rozpóści i później wykręcamy bez problemu. Tak jak pisałem wczęsniej kolega to stosuje na warsztacie i jeszce nigdy nie miał problemu.

WD 40
Ostatnio w Motorze byl test na najskuteczniejszy srodek do odkrecania zardzewialych srub (wiem ze mowa tutaj o zapieczonych :) ). I zgadniejcie co wygralo??? Podpowiem ze WD 40 zajal 6 miejsce wsrod 8 mozliwych.

The winner is COCA COLA :).

Edited by Jericho

• 3 weeks later...
Guest DTLKA
Domyslam sie, ze w tysiące :( :( :(

Zaworki sobie dotrzyj przy okazji :)

kompreche bedziesz miał lepszą :P:P:P

akurat na wyscigi na Zlocie :)

a bez zdejmowania głowicy rozwiercic i wykrecic się nie da ??

nie dociera się starych zaworów

• 3 years later...

Witam

wiem temat stary, ale nie znalazłem odpowiedzi. Wczoraj urwałem jedną święcę, 2 poszły ładnie z jedną się męczyłem ale odkręciłem a ostatnia pech chciał i urwałem.(urwała się nakrętka cały czas się kręci,ale nie chce wyjść chyba ją trzyma ten pręcik) Teraz pytanie co z nią zrobić???? Może jest w mojej okolicy jakiś dobry majster????? Przeczytałem że można jeździć z taką świecą to prawda?????