Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki Olej Do 2.2 Direct Benzyna

Guest jarofla
 Share

Recommended Posts

Guest jarofla

Witam,

Jakim olejem polecacie zalewac silniczek benzynowy 2.2 Direct (155 PS) w Signum?

Co ile dokonywać takiej wymiany?

Jak często zmieniać olej w automatycznej skrzyni biegów? Może jakieś porady.

Dzięki.

Temat ten powinien być w Poradach dla VC.

Co do oleju to ople mają eco-flex, który wyznacza nam przebieg, po którym należy zmienić olej.

Co do skrzyni to podaj jeszcze rok tego Signum, może wtedy ktos coś więcej napisze.

Guest jarofla

To jest Opel signum 2.2 Direct benzyna z 2004 roku. Czyli model 2003. Skrzynia ma możliwośc ręcznej zmiany biegów (góra/dół). Ma też przełożenie zimowe. W starszych Vectrach była opcja Sport. Tutaj nie ma, czy jest coś w zamian?

Co to jest ten eco-flex? Auto miało robiony przegląd przy 30 000 teraz ma 50 000. Jak przekręcę kluczyk i wcisne licznik kilometrów pojawia się informacja o przebiegu, po którym mam wymienić olej. Jest to cały czas 15 000

Edited by jarofla

Nie chce powielać słów innych, dlatego polecam poczytać sobie działy dla VC, tam sporo jest kombinacji z automatami, bo lubią se psuć, szczególnie do rocznika 2004...

Ja u siebie wymieniam olej co 15tysięcy i raczej nie patrze na eco-flexa.

(...)

Jak często zmieniać olej w automatycznej skrzyni biegów? Może jakieś porady.

Dzięki.

Na mieście mówią, że co 40.000 - 60.000 km, w zależności od stosunku miasto/trasa.

Ja jestem po awrii :) więc będę zmieniał co 40.000.

Guest jarofla
Na mieście mówią, że co 40.000 - 60.000 km, w zależności od stosunku miasto/trasa.

Ja jestem po awrii :) więc będę zmieniał co 40.000.

Po lekturze na temat awarii skrzyni automatycznej aż boje sie jechać na wymiane oleju. Jeśli wymieniaja na odwal się, bez opisywanego stopniowego dolewania to bede nad nimi stał i marudził aż zrobia tak jak należy.

A z innej beczki jeszcze. Jak dolać płyn do wspomagania kierownicy w Signum? Trzeba zdejmowac nadkole?

Możecie polecic jakies rozsądne ASO w stolicy? Może gdzieś jest jakis ranking serwisów?

Edited by jarofla

Tematy o dolewanie płynu do wspomagania były juz na forum, przy odrobinie chęci można samemu to zrobić, jednak bez demontażu nadkola nie obędzie się.

Guest jarofla
Tematy o dolewanie płynu do wspomagania były juz na forum, przy odrobinie chęci można samemu to zrobić, jednak bez demontażu nadkola nie obędzie się.

Jakoś nie moge tego tematu namierzyć.

• 6 years later...

ja olej wymieniam co rok bez wzgledu na przebieg mam 2.2 147km i leje taki jaki byl jak kupilem ) 0W40 o ile pamiec mnie nie myli

bierz ci olej podczas jazdy? robisz jakies dolewki? ja mialem mialem raczej lany 0W-40, zmieniłem na 5W-30 i zjada mi 1L na 2tyś km. Zawstanawiam sie czy nie wrócić na 0W-40. Choć podobno ople tak mają, że biorą olej, norma ASO to 600g/1tys km

ja olej wymieniam co rok bez wzgledu na przebieg mam 2.2 147km i leje taki jaki byl jak kupilem ) 0W40 o ile pamiec mnie nie myli

jakiej firmy olej lejesz? bo one chyba musza miec jakas norme DEXOS2

dexos 2 to norma dla diesli z dpf'em

norma do spełnienia dla benzyniaka to GM-LL-A-025 lub GM-LL-B-025 ale za bardzo bym sie tym nie przejmował

dexos 2 to norma dla diesli z dpf'em

norma do spełnienia dla benzyniaka to GM-LL-A-025 lub GM-LL-B-025 ale za bardzo bym sie tym nie przejmował

Dzis w hurtowi widziałem MOTUL-a z napisem na etykiecie OPEL DEXOS2, utro chyba kupie 5l, na dolewki, jade niedługo w małego road tripa po europie, zrobie około 4tyś mk, moja Viki spalil ami teraz 1L oleju na 200tyś wiec musze miec na dolewki. ZObaczymy jak doleje motula czy może coś się zmieni. Jest 2x drozszy od GM-owskiego prawie ale raz se sprawdze