Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Xenon, Bixenon - Różnice

tmx
 Share

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś mogłby wytłumaczyć różnicę pomiędzy reflektorami xenonowymi i bixenonowymi, czy bixenony są montowane seryjnie w Vectrach? może jakieś zdjęcia jak wizualnie różnią się te dwa rodzaje lamp.

pozdrawiam,

Guest Michael1916
Witam,

Czy ktoś mogłby wytłumaczyć różnicę pomiędzy reflektorami xenonowymi i bixenonowymi, czy bixenony są montowane seryjnie w Vectrach? może jakieś zdjęcia jak wizualnie różnią się te dwa rodzaje lamp.

pozdrawiam,

Bixenony to po prostu zastosowanie swiatel xenonowych takze dla swiateldrogowych tzw"dlugich". Jesli nie ma bixenonow to masz xenonowe tylko swiatla mijania.

Bixenony to po prostu zastosowanie swiatel xenonowych takze dla swiateldrogowych tzw"dlugich". Jesli nie ma bixenonow to masz xenonowe tylko swiatla mijania.

ok, a czy reflektory z doświetlaniem zakrętów występują też z bixenonem, czy tylko to są lampy xenonowe?

Biksenon od ksenona rozni sie tym ze posiada przeslone ktora przy jezdzie na swiatlach mijania zaslania czesciowo reflektor. W momencie wlaczenia dlugich swiatel przeslona sie otwiera.

Do migawki sluza zwyczajne halogeny.

Kiedys probowano powszechniej stosowac dwa reflektory ksenonowe, ale wlaczenie swiatla ksenonowego trwa zbyt dlugo, stad popularniejsza wersja z przeslona.

Co do swiatel skretnych...W Oplu wystepuja one z biksenonami. I w innych markach raczej tez, choc czesto zdarza sie ze za doswietlanie zakretu odpowiada jedno ze swiatel przeciwmgielnych.

Jedna soczewka to 150zl. Mi to robili w Warszawie.

A poza ładną nazwą z bi... są jakieś zalety lub wady (tylko szczerze B) )? Lepiej świeci może? Zrobiłbym sobie coś nowego ;)

A poza ładną nazwą z bi... są jakieś zalety lub wady (tylko szczerze B) )? Lepiej świeci może? Zrobiłbym sobie coś nowego ;)

Kiedys pisalem, ze dlugich sie prawie nie uzywa, wiec raczej zbedna rzecz.

Kiedys pisalem, ze dlugich sie prawie nie uzywa, wiec raczej zbedna rzecz.

Jak większość bajerów... Ale jak już się użyje to czy coś jest inaczej niż na halogenach? Bo te akurat na długich nieźle moim zdaniem dają.

Jak większość bajerów... Ale jak już się użyje to czy coś jest inaczej niż na halogenach? Bo te akurat na długich nieźle moim zdaniem dają.

Ciezko obiektywnie ocenic. Trzeba by dwie vectry bezposrednio porownac. Na pewno mocniej jest jak daje H7 i soczewka odslonieta niz H7 i soczewka z przeslona, ale raczej nie warte zmiany.

• 6 years later...

ja mam bixenon skretne afl w signaum polift. czy w tym wypadku na długich powinno mi swiecić światło białe tak jak na krókich ? bo u mnie swieci zólte na długich. i caly czas sie zastanawiam czemu to sie nazywa bixenon

W tych lampach światła długie są obsługiwane zarówno przez żarówkę halogenowa (stąd to żółte światło) jak i dodatkową porcję światła ksenonowego (przesłona się przesuwa i lampy mocniej i dalej świecą).

A poza ładną nazwą z bi... są jakieś zalety lub wady (tylko szczerze cool.gif )? Lepiej świeci może? Zrobiłbym sobie coś nowego wink.gif

Osobiście jakoś wielkiej różnicy nie widzę w oświetleniu drogi Największą zaletą biksenonów są skrętne soczewki i doświetlanie zakrętów

jest różnica i to duża - jasność światła jest większa na bi niż na ksenonie w momencie włączenia drogowych

Może jak jedziesz w kompletnej ciemnicy.Na normalnych drogach jakoś nie zauważam jakiejś powalającej różnicy.A mam na co dzień porównanie.Aczkolwiek przy okazji postaram się zwrócić uwagę

Kolego szanowny ogólnie światło ksenonu/biksenonu w szarówce mniej rozświetla niż zwykłe światło - jest to spowodowane barwą światła. Zwykłe żarówki dają światło żółte które lepiej sobie radzi w półmroku od białego ksenonu. Natomiast różnica jest dopiero widzialna przy pełnej ciemności.

Natomiast różnica jest dopiero widzialna przy pełnej ciemności.

Dlatego pisałem,ze nie testowałem w kompletnej ciemności.Ale i tak jak się jedzie gdzieś w trasę to bardzo rzadko gdzieś są egipskie ciemności

• 2 years later...

ja mam bixenon skretne afl w signaum polift. czy w tym wypadku na długich powinno mi swiecić światło białe tak jak na krókich ? bo u mnie swieci zólte na długich. i caly czas sie zastanawiam czemu to sie nazywa bixenon

MAM bi-xenon. BDZURA!!! czy powinno swiecic białe swiatło na długich? brawo! gdyby był bi-xenon to tak

tak jak ktos pisał Bi-Xenon jest wtedy jak oswietlamy xenonem i "krótkie" i "długie" Jesli w reflektorze mamy osobna lampe (lustro) do swiateł długich to jest to zwykły xenon. wszyscy powtarzaja tylko bzdury za handlarzami !!!

ZADNA VECTRA NIE MA Bi-XENONu. Dopiero w Insigni jest- przyjrzyjcie sie tej lampie wyrażnie jedna soczewka do swiateł długich i krótkich.

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_opel-insignia-bixenon-xenon-praw-32457882.jpg

dla porównania vectra

http://p.alejka.pl/i2/p_new/06/37/reflektor-prawy-opel-vectra-c-2001-2005-bixenon-3_0_b.jpg

Jasne. W VC z nudów montowali odhylane przesłony

W takim razie, powiedz jak nazgwa się według ciebie lampa afl z VC i po co montowali 2 rodzaje xenonu?

ZADNA VECTRA NIE MA Bi-XENONu. Dopiero w Insigni jest- przyjrzyjcie sie tej lampie wyrażnie jedna soczewka do swiateł długich i krótkich.

Bzdury to Ty wypisujesz. To jest bixenon.

W VC światła długie są obsługiwane poprzez podniesienie przesłony w lampie ksenonowej oraz dodatkowo przez żarówkę halogenową.

I pisz normalną czcionką.

Edited by mac30

Dopiero w Insigni jest- przyjrzyjcie sie tej lampie wyrażnie jedna soczewka do swiateł długich i krótkich.

Pomylka!

Edited by matoslaw

a to nie jest doświetlanie zakrętów?

Co do kolegi oburzonego, wyciągnij sobie żarówki od długich o zobacz czy to faktycznie nie jest bixenon :P

Edited by Gret