Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zagadkowe Stuki Z Przodu

Kali
 Share

Recommended Posts

Witam. Spokoj dlugo nie zagoscil w moim aucie :D

Chodzi o stuki gdzies z przodu, pewnie kolumna McPhersona.

Tylko jest problem, stuki sa tylko przy ruszaniu, wzglednie hamowaniu i malych predkosciach. Podczas normalnej jazdy jest cisza.

Auto obejrzane, bylo na szarpaku i wszystko ok.

Droga dedukacji lozyska Mcphersona daja o sobie znac przy kreceniu kierownica - u mnie cisza. Gumowe oslony na sprezynach tez mam - moze sie juz zuzyly i trzeba nowe?

No i amortyzatory tez moga stukac. Tylko, ze powinny caly czas, a nie tylko przy ruszaniu. Jakies pomysly?

Edited by Kali

Guest turbo_man
Witam. Spokoj dlugo nie zagoscil w moim aucie :D

Chodzi o stuki gdzies z przodu, pewnie kolumna McPhersona.

Tylko jest problem, stuki sa tylko przy ruszaniu, wzglednie hamowaniu i malych predkosciach. Podczas normalnej jazdy jest cisza.

Auto obejrzane, bylo na szarpaku i wszystko ok.

Droga dedukacji lozyska Mcphersona daja o sobie znac przy kreceniu kierownica - u mnie cisza. Gumowe oslony na sprezynach tez mam - moze sie juz zuzyly i trzeba nowe?

No i amortyzatory tez moga stukac. Tylko, ze powinny caly czas, a nie tylko przy ruszaniu. Jakies pomysly?

miałem kiedyś podobny przypadek w innnym aucie, śruby mocujące belkę były lekko... niedokręcone.

podczas ruszania półoś momenty skretne działające na koło przekładają się na wahacz a co za tym idzie również na jego mocowanie i z czasem usłyszałem te dziwne hałasy.

Dokręcenie wszystkich srób pomogło, jednakże to działo się jakiś czas i wypracowało sobie miejsce w podłodze więc radzę sprawdzić czybko.

Edited by Zielak

no to dziś u mnie przy skręcaniu kół na postoju ew. przy wolnej jeździe i próbie skręcania kierownicą z prawej strony dochodzą jakieś stuki, napewno nie zawieszenie, bo przód igła, więc co?

muszę jechać na kanał.

Guest turbo_man
no to dziś u mnie przy skręcaniu kół na postoju ew. przy wolnej jeździe i próbie skręcania kierownicą z prawej strony dochodzą jakieś stuki, napewno nie zawieszenie, bo przód igła, więc co?

muszę jechać na kanał.

Mam to samo własnie z prawej, stuki pochodzą z łożyska ( taki dekielek od góry na sprzężynie) kolumny McPherson-a, prawdopodobnie jest zatarte. W momencie skręcania sprzężyna nie przesuwa się płynnie tylko skokowo i hałasuje.

Proponuję wymienić z obu stron bo prędzej czy później drugie tez padnie.

Ja tez wyrokuje jednak te lozyska oporowe. Kupilem 2 i 2 gumy na sprezyny. Na dniach to zrobie i zobaczymy. Niestety w vectrze te rzeczy to rzecz ekspolatacyjna :rolleyes:

Mam to samo własnie z prawej, stuki pochodzą z łożyska ( taki dekielek od góry na sprzężynie) kolumny McPherson-a, prawdopodobnie jest zatarte. W momencie skręcania sprzężyna nie przesuwa się płynnie tylko skokowo i hałasuje.

Proponuję wymienić z obu stron bo prędzej czy później drugie tez padnie.

68 zł jedno łożysko + 65 wymiana w aso

Guest turbo_man
68 zł jedno łożysko + 65 wymiana w aso

Dzięki ale niestety mam do roboty całe zawieszenie przód i tył więc i tak wymienię.

Mam tu dobrego speca od zawieszeń i w piątek będę wiedział co i jak.

Vectra 2.2DTR - liftback

Metaliczne stuki dochodzące z okolicy prawego przedniego koła: wymieniłem łożysko amortyzatora - jest cisza. Na łożysku były jakby wgniecenia co kilka mm.

Koszt: łożysko + robocizna (poza ASO) - 120zł

Z własnego doświadczenia wiem tyle:

1. Stuki, przeskakiwanie sprężyn, chrobotanie to wina braku dolnej osłony na sprężynie lub walniętego łożyska (nr 5 na obrazku)

2. Pojedyncze metaliczne stuknięcia przy ruszaniu, zmianach kierunku jazdy na parkingu, itp. wina może być po stronie górnego mocowania amorka (nr 6 na obrazku) - 137zł oryginał ale bez znaczka GM :) w InterCars + wymiana. Jest tam połączenie metalowo-gumowe, które może być już zużyte. Ja już wymieniłem te elementy po obu stronach. W ASO mi na tę przypadłość zdiagnozowali, że to łożyska i wywaliłem w błoto ponad 200 :angry: .

mcduzywz9.jpg

Dzisiaj jadac srednicowka radio off, nadmuch 0 i nasluchuje.

Jade powiedzmy 80-90km/h wysprzeglam, albo daje na luz cos zaczyna stukac dosc intensywnie i wyraznie glosno. Na biegu cisza.

Jade na luzie z ta sama predkoscia - slychac stukanie, naciskam lekko na hamulec i jade na hamulcu jest cisza. Puszczam hamulec znow stuka.

Co to moze byc do cholery :angry: Boje sie, zeby nie cos powaznego.

Edited by Kali

w takim razie trzeba sprawdzic Ci jeszcze klocki. tez mialem takie objawy kiedys

Kto wrocil :D A stuka tak jak opisalem. Kompletnie to do niczego nie pasuje, do przegubow tez chyba nie.

Może troche dziwna rada, ale weź sprawdź tłumiki :) Dwa lata temu mieliśmy Matiza jako dodatkowe autko i tam było cos podobnego, auto przy parkowaniu wydawało dziwne stuki z przodu itp. Przyczyną było uszkodzenie w przedniej części układu wydechowego elastycznej siatki/rurki.

Guest turbo_man
Dzisiaj jadac srednicowka radio off, nadmuch 0 i nasluchuje.

Jade powiedzmy 80-90km/h wysprzeglam, albo daje na luz cos zaczyna stukac dosc intensywnie i wyraznie glosno. Na biegu cisza.

Jade na luzie z ta sama predkoscia - slychac stukanie, naciskam lekko na hamulec i jade na hamulcu jest cisza. Puszczam hamulec znow stuka.

Co to moze byc do cholery :angry: Boje sie, zeby nie cos powaznego.

Hmm na mój rozum:

1 Lekko krzywa tarcza hamulcowa

2 Wybity przegub napędowy

3 łożysko piasty ale to raczej mało prawdopodobne

Edited by turbo_man

Lozyska wymienione, nowe gumki na sprezyny zalozone. Cisza zobaczymy na jak dlugo.

Lozyska byly w oplakanym stanie, ten kto wymyslil ten element :angry2:

Poza tym skrzypiala tez chlodnica.

Edited by Kali

• 7 years later...

Koledzy stuki przy mocnym skręcie przeważnie w prawo to może być wina tego że nie mam tych gumek na sprężynach?

pozdrawiam

rozumiem :) tak myślę że to to będzie bo na przeglądzie byłem i żadnych luzów itp, w przednim zawiasie nie stwierdzono...

czyli pozostaje tak jeździć do wymiany amorków musi poczekać ;D

• 3 years later...

Witam u mnie w signum po wymianie amorów,końcówek drążków stabilizatora zaczęło stukać przy ruszaniu i przy hamowaniu jeden strzał później cisza.Na szarpakach nic nie wykazało wszystko sztywno klocki nie są luźno łożyska mocowania amortyzatora też dobre.To co może być pomóżcie proszę.

2 godziny temu, pitbull80 napisał:

Witam u mnie w signum po wymianie amorów,końcówek drążków stabilizatora zaczęło stukać przy ruszaniu i przy hamowaniu jeden strzał później cisza.Na szarpakach nic nie wykazało wszystko sztywno klocki nie są luźno łożyska mocowania amortyzatora też dobre.To co może być pomóżcie proszę.

Jakiej firmy amortyzatory założone?

3 godziny temu, pitbull80 napisał:

Kyb 

To masz odpowiedź. KYB w VC/Signum mają wadę fabryczną i stukają od razu po założeniu. Mnóstwo osób miało z tym problem i temat wielokrotnie poruszany na forum. I nie daj się nabrać, że to nie wina amortyzatorów bo inaczej stracisz fortunę na wymianę innych części, a problem nie zniknie.