Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra-stuki Tylne Zawieszenie -inne Niż Wszystkie

Guest majstercichy
 Share

Recommended Posts

Guest majstercichy

Witam .

Od kilku tygodni walczę ze stukami w okolicach tylego prawego koła .Ciężko zlokalizować ten stuk konkretnie nawet jadąc na tylnym siedzeniu gdyż czasem tak jakby przenosił się tuz za fotel kierowcy .

Wymienilem już tuleje pływające , amortyzator (komplet + spręzyna ) podstawiony z innego auta ,wymienione też gumy stabilizatora .Duża tuleja wahacza wygląda ok i nie czuć żadnych luzów .

Zauważyłem lekko szumiące łożysko ale absolutnie bez luzów ( sprawdzałem domową metodą przy założonym kole ) .

Teraz całego przedziwnego zjawiska dzwiekowego :

Pojawia się po przejechaniu kilkuset metrów w momencie hamowania lub przyspieszania .Po dłuższej jeżdzie -jakieś 15 minut- potrafi stukać też na rondach .jest to głuchy , metaliczny stukot (pojedynczy) odczuwalny mimo podgłosnionego radia .

Autko to jest z 2000 roku i ma 160 tys km .

Proszę o jakieś sugestię bo powoli załamuję ręce .

Pozdrawiam

a łączniki stabilizatora są w jakim stanie ?

a górna tuleja - ta trzymająca wahacz wzdłużny do nadwozia też została wymieniona?

Witam!

miałem takie obiawy w swoim aucie a mianowicie nic nie wskazywało na jakiekolwiek luzy

zmieniłem amortyzatory, i wszystkie elementy zwiazane z amorkami

można było telepać autem w czasie postoju na każdą stronę i nic a jak ruszało nie było jakiejś konkretnej reguły po prostu stukało od czasu do czasu!

Byłem u mechaników 4 i nic!

w końcu przez przypadek jeden wychodząc z kanału złapał się za chyba się to nazywa drążek stabilizacyjnu taki długi pręt powyginany łączący oba koła, i znalazł luz na łączeniu tego g...a z podłogą !

założył jakąś opaske stworzoną z kawałka węża ogrodowego bo nie miałem części i tak jeżdzę już 2 miesiące za 2 złote i okazało się że to to!!!!

pozdr!

Jeżeli jesteś zainteresowany podaj adrers meila to dostaniesz coś ode mnie do vectry b tam jest wiele porad!!!

PDF Vectra b!!!!!!!!!

pozdr

Guest majstercichy

witam.

"górna tuleja trzymajaca wahacz wzdłuzny" -czy chodzi Ci o górną pływającą ??? nie wymieniana gdyż mechanik stwierdził iż jest :cytuje "zdrowa" .

Dodam jako załącznik kawałek schematu zawieszenia żebyśmydobrz się zrozumieli.

Zaznaczę co wymieniłem.Nie widać gumy stabilizatora ale to pikuś .

Luzów na łącznikach stabilizatora nie znaleziono .

Czy mozliwe jest że takie objawy (stukanie) pochodzą złozyska piasty ????

Pozdrawiam

post-7464-1170582358_thumb.jpg

Edited by majstercichy

Górna tuleja, ta trzymająca wahacz do podwozia nie jest tuleją pływającą to normalna tuleja gumowo-metalowa.

na niej miedzy innymi reguluje się zbieżność koła z tyłu samochodu.

a pływające najlepiej wymieniać parami - górną i dolną.

Guest majstercichy

Witaj ponownie.

Sprawdzana przez szkockiego mechanika . Moim skromnym zdaniem mają oni o połowę mniejsze pojęcie od naszych "specjalistów" ale póki co innym mechanikiem nie dysponuję .

Ciężko też u nich znaleść coś takiego jak popularna trzęsawka -może w jakimś autoryzowanym serwisie .Jak tak dalej pojdzie to nieunikniona jest wizyta w jednym z takich -może okaże się to tańsze niż wymiana wszystkiego po kolei .Zastanawiam sie tylko nad piastą i chyba pojadę zaraz wymontować jakąś używkę na podstawkę .Co do pływajacych to masz rację (trzeba parami ) - i wymienię tą drugą jak skończę ściagacz .Dam znać o efektach .Póki co pozdrawiam i dziękuje .

Zuzyta piasta takich stuków nie wydaje - no chyba,że już łożyska nie masz ?

Guest majstercichy

Łozysko luzów nie ma ale jego praca jest słyszalna .

Luzów nie ma tzn . sprawdzałem szarpiąc koło na podniesionym aucie .

Guest prezes82
Łozysko luzów nie ma ale jego praca jest słyszalna .

Luzów nie ma tzn . sprawdzałem szarpiąc koło na podniesionym aucie .

Dobrze ci radze sprawdź tylne klocki czy nie mają luzów bo ja też miałem podobny problem i to był 1 za***ny klocek a tyle było szukania że już sie prawie poddałem.

• 3 years later...
Guest sulik3

Dokładnie ja też walczę z tym problemem mam lekko krzywą tarcze i luźne klocki i mam stukanie z dochodzące z koła

szkoda że kolega nie wyjaśnił co i czy w ogole znalazł...

sądząc na ze stukania bliżej fotela kierowcy i na rondach to mógł być również układ wydechowy obijający się o spód auta...