Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szyba Czolowa Vectra A 1995 rok

darthez
 Share

Recommended Posts

witam

niestety pekla mi szyba czolowa w vectra A 95r , mam do kupienia uzywke w dobrym stanie ale z innego rocznika

i teraz nurtuje mnei taka kwestia czy czasami nie bedzie inna np szersza o 1 cm :) pytanie do grupowiczow

czy wszystkie vectry A mialy takie same szyby czolowe ? nie bylo zadnych modyfikacji ?

z gory dzieki za odp.

pozdrawiam

darthez

oprocz roznicy z paskiem czy bez mozna jeszcze spotkac biale i barwione, a jezeli mowa o szybach innej produkcji niz Gm roznia sie twardoscia ktora jest podana w oznaczeniach szyby, cena nowej to ok 250zl plus minimum 100zl wymiana, oczywiscie rozmiary sa bez zmian w kazdej VA.

oprocz roznicy z paskiem czy bez mozna jeszcze spotkac biale i barwione, a jezeli mowa o szybach innej produkcji niz Gm roznia sie twardoscia ktora jest podana w oznaczeniach szyby, cena nowej to ok 250zl plus minimum 100zl wymiana, oczywiscie rozmiary sa bez zmian w kazdej VA.

No wlasnie, mozesz rozwinac te mysl z twardoscia szyby ?

Akurat moja nie dosc ze z paskiem to jeszcze ma zielonkawy odcien ( biala napewno nie jest ) a jakby szlo wymieniac to dziwnie by bylo dobrac nie pod kolor - ale jesli juz nie pod kolor to przynajmniej zeby byla porownywalna z oryginalem, no i jak te twardosci rozroznic ?

Hołek coś drogo ta szyba mi szybka też pękła w pół i za nową szybę w pilkingtonie zapłaciłem 150 zł ale bez paska a z paskiem kosztowała 185 zł wymieniał mi sąsiad i za wymiane zapłaciłem 100 zł kurde klej jest strasznie drogi do szyb nie wiem czy sie nie mylę ale koło 40 zł chyba jak nie wiecej wymieniałem ją dokładnie 1.5 roku temu i narazie odpukac wszystko jest git nie wiem m0oze teraz skocyzly w góre ceny szyb i dlatego tyle kosztuja a jak pytałem na szrocie to kolesie chcieli 120 zł za używke

Mnie również czeka wymiana szyby. Koleś mi zbił kamieniem na autostradzie... :/ Wiem, że wyciągnięcie szyby z kadetta jest bardzo kłopotliwe i często się ją uszkadza... na szrocie możesz sobie kupić taką szybę za 70 zł, ale musisz sam wyciągnąć, bo oni się nie podejmują (mowa o kadecie w dalszym ciągu). Co do viki to lepiej kup nową szybkę. Różnica w cenie nie będzie taka znaczna. I tak czeka Cię wydatek około 350 zł, mnie również czeka taki wydatek, bo mam taką viki jak Twoja, tylko rok starsza... Pozdrawiam!! Aha, ten pasek na górze to przydatna rzecz.. Moja szyba jest też fabrycznie delikatnie przyciemniona co bardzo poprawia komfort jazdy w nocy oraz w mocnym świetle w wakacyjne dni upalne :) Chciałbym, aby moja nowa szybka też miała takie bajery i podobne parametry... dlatego ciągle szukam...

czy to prawda, że za jazdę z uszkodzoną szybą ( u mnie rysa długości 45 cm ) można dostać mandat?? Tak słyszałem...

czy to prawda, że za jazdę z uszkodzoną szybą ( u mnie rysa długości 45 cm ) można dostać mandat?? Tak słyszałem...

Tak. A nawet możesz pozbyć sie dowodu.

Tak. A nawet możesz pozbyć sie dowodu.

dostalem za to mandacik 150 zl i polecial dowodzik!

a szybka moze droga bo jest barwiona z paskiem, a klej chya kostowal cos ok 30-40zl

• 6 months later...

a za odbicie po kamyczku też karają? mam takie naprzeciw wzroku pasazera. jego średnica to max 1 cm i czuć go tylko od zewnątrz. Od środka jest gładko i nie ma dziurki.

I drugie pytanie. Słyszałęm ze gdzies lutują szyby. Warta gra świeczki?

Mnie również kiedyś pękła szyba w V A. Też słyszałem o tym "naprawianiu" szyb, ale ponoć dotyczy to tylko pęknięć niewielkich i nie łączących się z brzegiem szyby.

Witam

W aucie ojca taki odprysk kamyczek zrobil centralnie na wysokosci wzroku kierowcy - auto jezdzi do tej pory z ta szyba, nikt sie nie przypierdzielil, na przegladzie tez. Dopiero pekniecie chyba jest karalne. Pozatym kurde co ma zrobic ktos kto jest np w trasie szyba mu od kamyczka/dziury pekla i go 20km dalej policja zhaltuje ? Nie dossc ze bedzie bulil za szybe to jeszcze mandat i zabawa z dowodem .... ehh ja wszystko rozumiem ale czasem to troche przegiecie. ( pewnie zalezy od policmajstra bo przeglad to wiadomo )

A szyby - naprawia sie, owszem ale nie powinno to raczej byc mocno w polu widzenia kierowcy i pekniecie raczej z tych z cyklu pawie oczko po kamieniu ( wlewa sie zywice w to miejsce ). Pozatym jak pisales pekniec bedacych na brzegu szyby a takze w jakiejs tam odleglosci od nich tez sie nie naprawia bo taka szyba to juz szmelc.

Z reszta tu sie nie ma co zastanwiac, szyba to nie tylko okno na swiat kierowcy i oslona od wiatru ale bardzo wazny element usztywniajacy bude. Jak peknieta to wymieniac.

Mi Znowu pękła szyba już 2 raz .Pękła mi na około 40-50 cm i po zabawie,ja tam pamiętam jak jeździłem w długie trasy z szybą pękniętą w pół i mnie nie złapali.Niestety u mnie chyba szyby będą tak pękać ,ponieważ ci co wstawiali mi ostatnio szybe poiwiedzieli żebym samochód wymieniał bo tam są takie wżery ,że co 2 lata będzie mi szyba pękać.Proste szyba nie leży na swoim miejscu a tu cały czas drgania naprężenia i koniec balu .

klejenie szyby (przy małych odpryskach) kosztuje 70 zlotych, wymiana 350, jesli po sklejeniu szyby pójdzie rysa, w cene wymiany wszyby odliczą zainkasowane 70 zł za klejenie, przynajmniej tak jest w jaanglass, u mnie był mały odprysk, ale w zimie i różnica temperatur zrobiła swoje, poszła rysa na pół metra, jak wyciągali szybę to pękla na pół. Radzę się tym zająć póki nie jest za późno. Plusem nowej szyby jest fenomentalna widoczność-jak w nowym aucie, jednak takie tanie to nie jest i autko troszkę gorzej wygląda, bo uszczelka się deformuje przy ściąganiu szybki i już tak świetnie nie przylega. Pozdrawiam!!

klejenie szyby (przy małych odpryskach) kosztuje 70 zlotych, wymiana 350, jesli po sklejeniu szyby pójdzie rysa, w cene wymiany wszyby odliczą zainkasowane 70 zł za klejenie, przynajmniej tak jest w jaanglass, u mnie był mały odprysk, ale w zimie i różnica temperatur zrobiła swoje, poszła rysa na pół metra, jak wyciągali szybę to pękla na pół. Radzę się tym zająć póki nie jest za późno. Plusem nowej szyby jest fenomentalna widoczność-jak w nowym aucie, jednak takie tanie to nie jest i autko troszkę gorzej wygląda, bo uszczelka się deformuje przy ściąganiu szybki i już tak świetnie nie przylega. Pozdrawiam!!

Uszczelkę daje się zazwyczaj nową, koszt nie jest duży, a wyglada zdecydowanie lepiej.

Mnie również kiedyś pękła szyba w V A. Też słyszałem o tym "naprawianiu" szyb, ale ponoć dotyczy to tylko pęknięć niewielkich i nie łączących się z brzegiem szyby.

40 cm pęknięcie tez da się naprawić, pytanie tylko czy będzie Ci się to oplacać? Prawdopodobie klej będzie równał się nowej szybie czyli coś koło 240zł. No chyba, ze się z kimś dogadasz i zrobic ci to za 50zł po godzinach.

Pamiętam jak 2 lata temu zmieniałem szybę jaka była super przejrzystość a teraz już lipka trzeba bedzie wydać te 300 zł albo kupić nową viki a ,bo tak co 2 lata to mi się za bardzo nie opłaca szyby wymieniać.

Pamiętam jak 2 lata temu zmieniałem szybę jaka była super przejrzystość a teraz już lipka trzeba bedzie wydać te 300 zł albo kupić nową viki a ,bo tak co 2 lata to mi się za bardzo nie opłaca szyby wymieniać.

No zostaje jeszcze opcja zrobienia blacharki podszybia - odbudowa calego tego rantu ( co bedzie pewnie niezbyt tanie, wszystko zalezy od stanu ogolnego auta ). No chyba ze dodatkowo buda mocno stracila sztywnosc ( wypadek, korozja, ogolny wiek i przejscia ), to szyba moze pekac sama od tak.

samochód jest bezwypadkowy ,korozja to bym powiedział ,że są małe ilości ,których właśnie się sukcesywnie pozbywam(bagażnik,troche w nadkolach,troszeczke z podłogi od zewnątrz ,wiek 17 lat(staruszek już) .Ogólnie Viki jest jeszcze zaniedbana,ponieważ ojciec zbytnio się nią nie interesuje a ja jeszcze nie pracuje także nie mam możliwości jej ciągłego naprawiania.Ale i tak w miare dużo już zrobiłem( rozbebeszyłem cały środek,została pospawana podłoga w 2 miejscach całą podłogę zakonserwowałem,nadkola już pokończyłem (konserwacja) bagażnik czeka na spawanie do soboty później konserwacja,klape zakupiłem i również do soboty czeka na malowanie,błotnik ,zderzak tak samo będą malowane.Silnik czeka na remont (zawory) ale to już jak sobie zarobie,przednia zawiecha również czeka na remont(amory , łożyska ,poduchy).

koszt nowej uszczelki do viki A to 120 złotych, wymieniają ją jedynie kiedy stara się już nie nadaje. Na nowej szybie przejechane mam już 8000 i wygląda super, może dlatego, że bardzo dbam o czystość wycieraczek i zazwyczaj kiedy szyba jest brudna, czyszczę ją ręcznie przed wyruszeniem w trasę miękką szmatką nasączoną clinem do okien z alkoholem.

Na szybę mam rok gwarancji, na montaż dożywotnio. Mam nadzieję że wytrzyma.. Nasze polskie drogi są nieźle podziurawione, a jak wiadomo naprężenia przenoszą się po wszystkich elementach nadwozia z szybami łącznie.. dlatego pękają nowe szyby. Mam nadzieję że panowie w JaanGlass zrobili to porządnie

.. dlatego pękają nowe szyby. Mam nadzieję że panowie w JaanGlass zrobili to porządnie

No wlasnie, dobrze ze zaznaczyles NOWE szyby, bo to glownie one pekaja i sa najbardziej podatne na pekniecia, i to wcale nie wynika z tego ze sa znowu tak lipnie wykonane ale dlatego ze sa wlasnie lipnie montowane.

Ile razy ktos mi sie chwalil ze wymienili mu szybe tak ze za dwie godziny juz jechal ... a za miesiac znowu wymienial....

wszystko przez expresowe uslugi, klej do szyb musi swoje odstac ( absolutne minimum to jest ta nocka ), zeby dobrze zlapal i przedewszystkim ma byc go tyle ile trzeba a nie jak czasem widze ze ledwo co przysmarkane.

Kolo mnie facet robi szyby i nie ma reklamacji ... poprostu ma zasade, robisz umnie = zostawiasz auto na noc ( ubezpieczony parning, kluczyki trzyma wlasciciel ), bo z czym sie zgadzam - wystarczy ze z nowa szyba wyjezdzasz z warsztatu a ten ma prog a klej jeszcze lapie i jest po zawodach.

Zeby nie bylo - fabrycznie montowane tez pekaja, ale tutaj glownie od czynnikow typu kamior spod tira a nie od naprezen budy.

mi jak wymieniali to odkleił mi gość i przykleił na nową szybkę .troszke sie tam zdrapało coś ale ogólnie to sie da odkleic i przykleić

Witam

Akcja z dzisiaj, przyjechal facet po wymianie szyby w VA, mowil ze najpierw pekla od dolu od podszybia od strony kierowcy ( jezdzil dalej, nie przejmowal sie ), potem byl juz 40cm strzal wzdluz slupka. Pojechal na wymiane - tam po wyjeciu ( nieoryginalnej szyby bo samochod z koncowki produkcji a szyba co prawda Gm ale z 2005r byla ) okazalo sie ze rdza wpierdzielila podszybie i wyparla szybe.

Tak wiec sami widzicie jakie przypadki laza po samochodach.

Edited by Laser