Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Głuche Stuki - Przednie Zawieszenie

Unikal
 Share

Recommended Posts

No właśnie ciągle to słysze głuche stuki z przedniego zawieszenia. Nie jest to typowe stukotanie jak przy uszkodzonej tulei na wachaczu. Samochód był sprawdzany na szarpakach oraz u dobrego mechanika specjalizującego sie od zawieszeń kazdy z nich powiedział ze nie ma żadnych luzów w zawieszeniu ze raczej to ja jestem przewrażliwiony.

Ja podejrzewam jeszcze drązki kierownicze lub gumy/ tulejki u góry w McPersonie (nie wiem jak to sie nazywa fachowo)

To wy na to?

I jeszcze jedno jak jade po dużych dziurach zadnych stuków nie ma stukanie objawia sie na pofalowanej jezdni albo jak jedzie sie po bruku

Guest zdzis27

Po obajwach jakie wymieniles ,obstawialbym na poduszki amorkow ,lub/i lozyska amorkow...

Dopoki nie wymienilem ,sam nie wierzylem ,ze od poduszek moze tak stukac

No właśnie ciągle to słysze głuche stuki z przedniego zawieszenia. Nie jest to typowe stukotanie jak przy uszkodzonej tulei na wachaczu. Samochód był sprawdzany na szarpakach oraz u dobrego mechanika specjalizującego sie od zawieszeń kazdy z nich powiedział ze nie ma żadnych luzów w zawieszeniu ze raczej to ja jestem przewrażliwiony.

Ja podejrzewam jeszcze drązki kierownicze lub gumy/ tulejki u góry w McPersonie (nie wiem jak to sie nazywa fachowo)

To wy na to?

I jeszcze jedno jak jade po dużych dziurach zadnych stuków nie ma stukanie objawia sie na pofalowanej jezdni albo jak jedzie sie po bruku

Łączniki stabilizatora były wymieniane nic nie pomogło

Guest Slavko TM
Łączniki stabilizatora były wymieniane nic nie pomogło

Ja wymieniłem 3 razy łącznik zanim w warsztacie zorientowali się, że to stuka niedokręcony amortyzator.

A niedługo później stukanie znów powróciło. Ostatnio wymienili mi w warsztacie łożyska amortyzatora (2 x 36 zł) chyba razem z gumami i jest OK.

Edited by Slavko TM

A mi to niekiedy postuka na bruku prz niewielkiej prędkosci, ale w momencie skręcania w lewo. Na wprost ani w prawo to nie stuka.

To jeszcze masz do sprawdzenia sworznie wahacza. Najlepiej sprawdzić je w dwie osoby. Auto w górę, jeden łapie za koło i energicznie nim rusza a drugi palcami chwyta sworzeń za gumę i wtedy czuc czy jest luz czy nie (tak samo sprawdzisz końcówki drążków)

Wczoraj w moim autku był wymieniany prawy sworzeń bo własnie w ten sposób zlokalizowano luz i głucho stukało. Łaczniki stabilizatora równiez wymieniałem jakieś 3 tyg temu i stukanie stało się mniej słyszalne.

W obu przypadkach zdecydowałem się na produkty firmy NK.

Edited by valdiq

Guest Szumacherek

Mam ten sam problem. Wymienilem juz laczniki stabilizatora i dalej stuka. Wczoraj bylem juz nawet w ASO i tam powiedziano mi ze to drązki kierownicze... Za wszystki krzykneli mi 1000 zl (czyli dwa drazki plus robota z geometrią). Podziekowalem grzecznie Panom i dzisiaj kupilem drązki i końcówki u Stachowiaka za 250 :) W poniedzialek bede wymienial :) Mam nadzieje ze w koncu usune to stukanie...

• 3 weeks later...
Guest Krzycho

No i wymienicie tak jak ja Wszystko łącznie z Drążkami kierowniczymi, końcówkami drążków stabilizatorami , swożniami......

I STUKAĆ BĘDZIE!!!!!!!!!

BO MI STUKA DALEJ!!!!!!!!

Jedyne co jeszcze to Łożyska amortyzatora ale z nimi jest podobno tak że jak wymienisz to pomoże tylko na krótko a te gumy i łożyska amorka drogie jak DIABLI i jeszcze troszku!!!!!!!!

Guest Szumacherek

U mnie tez juz cisza jak w kościele :) Nie wiedziałem, że może być aż tak cicho.

Eh... Mowią, że Porsche jest autem, które zaskakuje właściciela codziennie (pozytywnie oczywiście), a jednak i moja Viki potrafi jeszcze zaskoczyć :D (również pozytywnie). Wymienione zostaly dwie TANIE gumy stabilizatora.

Edited by Szumacherek

• 3 months later...

U mnie szarpaki niczego nie wykazały.

Ale:

Sprawdzono sprawność amorów i stukający ma 40%, a dobry 77%.

Mechanior powiedziałe,że bywa tak,że amor może się wytłuc wewnątrz i walić, mimo,że nie ma wycieków.

Mieliście taką diagnozę kiedyś??

Jutro chyba wymieniam....:-/

U mnie tez juz cisza jak w kościele :) Nie wiedziałem, że może być aż tak cicho.

to moze napiszesz w koncu co pomoglo w Ciebie?? <_<

Mechanior powiedziałe,że bywa tak,że amor może się wytłuc wewnątrz i walić, mimo,że nie ma wycieków.

Mieliście taką diagnozę kiedyś??

takiej diagozy nie mialem ale u mnie dosc mocno stukalo z przodu po calkowitym padzie amora(wyciek).

pytanie jeszcze jaki przebieg masz na obecnych amortyzatorach... jesli np. 30kkm to faktycznie dziwne. tak srednio amory padaja po ok. 100kkm choc nie ma reguly.

Edited by kamil_p

Wymieniłem amora.Wycieku nie było żadnego. Wsadziłem nowy Monroe z robocizną- 280 zeta.

Stukanie zniknęło:-)

Przebieg 200 tys. Oryginały GM. (chyba nie wymieniane jeszcze, cholera wie).

Wymieniłem amora.Wycieku nie było żadnego. Wsadziłem nowy Monroe z robocizną- 280 zeta.

wymieniles amortyzator tylko z jednej strony ? :blink:

Edited by kamil_p

Guest Szumacherek

Stukanie zniknęło:-)

Przebieg 200 tys. Oryginały GM. (chyba nie wymieniane jeszcze, cholera wie).

Tego typu elementy wymienia sie chyba parami...??

Tego typu elementy wymienia sie chyba parami...??

Zapewne macie rację i należy wszystkie elementy zawieszenia wymieniać parami.

Ale:

Zobaczcie ilu z nas ( i nie tylko Vektrowiczów) jeździ na wychechłanych amorach.Najczęściej dowiadujemy się o tym na badaniu technicznym, lub jak auto ucieka czy myszkuje na drodze. A to oznacza,że amory były duuużo wcześniej skopane.

Skoro mój nowy jest nowy, a ten drugi sprawny w górnej strefie stanów średnich;-) to IMO różnica w pracy obydwóch jest znikoma.(zbadali na wstrząsarce - kilka % zaledwie)

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko, wątek był już exploatowany.

Uznałem,że wymieniam jeden i już.

To wy na to?

siemka ja mam vectre a i mialem to samo...jak pojechalem do mechanika to powiedzial ze to maly luz na drazku kierowniczym moze u ciebie to samo jest...pozdrawiam!

Na szarpakach drążki wylezą zaraz.Gumy stabilizatora nie bedą walic, ale doświadczone oko może je ocenić.

Maglownicę oglądałeś? Jej mocowanie do nadwozia, a raczej podwozia?

• 4 weeks later...

witam miałem taki sam problem z tym głuchim stukaniem dzisiej wymieniłem poduszki amortyzatora i odziwo stuki znikneły asz chce śię jezdzić

• 2 weeks later...
witam miałem taki sam problem z tym głuchim stukaniem dzisiej wymieniłem poduszki amortyzatora i odziwo stuki znikneły asz chce śię jezdzić

A jaki jest koszt tych poduszek? U mnie wala niemiłosiernie, więc muszę wymienić i do tego drążki kierownicze.Z jaką kwotą trzeba się liczyć?

A jaki jest koszt tych poduszek? U mnie wala niemiłosiernie, więc muszę wymienić i do tego drążki kierownicze.Z jaką kwotą trzeba się liczyć?

ja za jedno poduszkę firmy febi dałem 28 zł. a wymiana samemu

ja za jedno poduszkę firmy febi dałem 28 zł. a wymiana samemu

28 zł??!! To jakoś bardzo mało. Mi w jednym sklepie powiedzieli 160 zł za szt. a mechanik z ASO stwierdził, że jak robiłbym u niego w warsztacie to "załatwiłby" po 100 zł za szt.

28 zł??!! To jakoś bardzo mało. Mi w jednym sklepie powiedzieli 160 zł za szt. a mechanik z ASO stwierdził, że jak robiłbym u niego w warsztacie to "załatwiłby" po 100 zł za szt.

ja kupowalem razem z amorami na allegro i zaplacilem 25zl/szt. - tez Febi a to ze w ASO drozej to chyba normalne....