Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sportowe Tarcze Ziemmerann Vectra B ?

MIR
 Share

Recommended Posts

-> mysle, ze warto wyprobowac ;) cena przystepna dlatego wlasnie mysle, ze warto dokonac zakupu i przetestowac samemu. za ta kase mozna dostac ewentualnie jedna sportowa tarcze EBC, a o produktach TAROX'a i ich cenach nie bede sie lepiej wypowiadal :?

Tarcze sa ladne i podobno troche bardziej sportowe od orginalow ;) Dodatkowo maja jakis patent kontroli grubosci, nie zaglebialem sie w szczegoly.

Mnie w sumie przekonuje wlasnie to, ze chodza na zwyklych, a nie jakichs twardych klockach. Takie bardzo sportowe zestawy maja to do siebie, ze hamuja dopiero jak sa dobrze rozgrzane... A jak sie ktos napatoczy przed maske przy zimnych klockach to mozna hamowac to woli - bez szans ;)

-> opinie nt. Ziemmerann'ow sa podzielone. jedni chwala, drudzy krytykuja. zaciekawila mnie wypowiedz jednego uzytkownika, iz wszystko jest w porzadku z tymi tarczami przy ich 'duzych' rozmarach.

sami zerknijcie i przeczytajcie - http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...p=489438#489438

Dziwne opinie. Jak tylko na tapecie pojawiaja sie jakies wynalazki to jest tylu zwolennikow co przeciwnikow. A Ci, ktorym tarcze sie gna lub pekaja, z reguly nie naleza do potulnych kierowcow ;)

Jesli chodzi o Zimmermana to chyba duzo problemow bierze sie ze sportowych klockow. W opisie jednej z aukcji sprzedawca wyraznie pisze, ze NIE WOLNO uzywac twardych klockow (tak jak to robia kolesie ze strretracing) bo ta tarcza jest dla nich zbyt miekka. Mysle, ze nie bez powodu o tym pisze ;)

Poszukam jeszcze opinii, bo ryzykowac mi sie nie chce. Sprawdze tez warunki gwarancji. W sumie jak kupie w Niemczech i cos bedzie z nimi nie tak, to nawet pokryja koszty demontazu.

mialem takie tarcze w hondzie civic VTI , po przebiegu 15tys km pojawily sie mokropekniecia :( , KLOCKI KUPOWANE w ASO

• 2 weeks later...
Dziwne opinie. Jak tylko na tapecie pojawiaja sie jakies wynalazki to jest tylu zwolennikow co przeciwnikow. A Ci, ktorym tarcze sie gna lub pekaja, z reguly nie naleza do potulnych kierowcow ;)

Jesli chodzi o Zimmermana to chyba duzo problemow bierze sie ze sportowych klockow. W opisie jednej z aukcji sprzedawca wyraznie pisze, ze NIE WOLNO uzywac twardych klockow (tak jak to robia kolesie ze strretracing) bo ta tarcza jest dla nich zbyt miekka. Mysle, ze nie bez powodu o tym pisze ;)

Poszukam jeszcze opinii, bo ryzykowac mi sie nie chce. Sprawdze tez warunki gwarancji. W sumie jak kupie w Niemczech i cos bedzie z nimi nie tak, to nawet pokryja koszty demontazu.

ciekawe skad bedziesz wiedział ktore klocki sa miekkie a ktore twarde?

Guest MrSpike
Na Ebay znalazlem fajne tarcze Ziemmermann do Vectra B:

Przystosowane sa do zwyklych okladzin. Cena to 109euro za nowki z gwarancja. Co myslicie?

jak bedziesz bral to pamietaj o mnie - moje juz sie nadaja na zlom a jak wrzucac nowe to konkretne.

pozdr

edit scooter;

Edited by Scooter

jak bedziesz bral to pamietaj o mnie - moje juz sie nadaja na zlom a jak wrzucac nowe to konkretne.

Pojezdzilem ostatnio troche Vici ojca, a przede wszystkim ta Octavia 1.8 Turbo kolegi, o ktorej pisalem na forum i chyba musze juz zmienic tarcze i klocki :)

Na razie jednak musze poczekac troszke bo sprawa do sadu idzie za stluczke.

Guest MrSpike
Pojezdzilem ostatnio troche Vici ojca, a przede wszystkim ta Octavia 1.8 Turbo kolegi, o ktorej pisalem na forum i chyba musze juz zmienic tarcze i klocki :)

Na razie jednak musze poczekac troszke bo sprawa do sadu idzie za stluczke.

planowalem zmiane na wiosne wiec sie nie spieszy. moze do tej pory ktos jeszcze bedzie chcial to sie cps z cena powalczy?

pozdr

109E za sztuke? wydaje mi sie ze u nas taniej kupisz

na jutro sprawdze i dam znac

Edited by tomekb

109E za sztuke? wydaje mi sie ze u nas taniej kupisz

To cena kompetu. U nas komplet 520zl + 25zl wysylka.

Moze sie tak zdazyc, ze niedlugo bedziemy zamawiac kilka kompletow z Niemiec to byloby taniej. Realna cena z wysylkami to mysle ok 480zl.

Mozna by w sumie zrobic wstepne zapisy. Jak sie zbierze kilku chetnych to sie zamowi. Jak sa chetni na tarcze (cena z wysylka ok 480zl) to prosze na liste:

1. MIR (wstepnie)

Guest MrSpike
To cena kompetu. U nas komplet 520zl + 25zl wysylka.

Moze sie tak zdazyc, ze niedlugo bedziemy zamawiac kilka kompletow z Niemiec to byloby taniej. Realna cena z wysylkami to mysle ok 480zl.

Mozna by w sumie zrobic wstepne zapisy. Jak sie zbierze kilku chetnych to sie zamowi. Jak sa chetni na tarcze (cena z wysylka ok 480zl) to prosze na liste:

1. MIR (wstepnie)

ja jednak narazie spasuje. poszukam narazie czegos na miejscu z ate lub brembo. jak roznica cenowa nie bedzie powalajaca to sie dopisze...

Ja kupilem dokladnie rok temu te wlasnie tarcze... uzywam ich z klockami EBC green stuff... jestem zadowolony, znaczna poprawa sily hamowania.

jest to jedna z lepszych tarcz, i nie twierdze zeby byla zbyt miekka... jezeli ta tarcza taka jest to mozna powiedziec ze wszystkie sportowe takie sa... :P

:)