Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Półka W Hb

blezi
 Share

Recommended Posts

witam all :) jestem posiadaczem viki b z 1998 w wersji HB ..... problem jest nastepujacy lata mi tylna polka ;) jak wiadomo dzwiga sie ona wraz z otwarciem klapy tylniej :P dzisiaj sobie tam zajzalem i stwierdzilem ze sa na klapie takie 2 gumowe piny ktore powinny docisnac polke zeby wlasnie nie skakala ale jak ja zamke klape to mam chyba ze 2 centymetry szpary i te bolce wogule niedociskaja mi tej polki i dlatego lata :angry: zastanawiam sie czy to juz jest taka wada fabryczna z biegiem czasu poglebiajace sie na naszych polskich dziurach ......czy ktos juz prubowal cos tam pod ta polke podlozyc zeby ja dzwinac i zeby klapa ja docisna :mellow: z gory dzieki narazie

w sumie u mnie nei lata

bo nie mam fabrycznej polki

sprawdz czy te gumy da sie wykrecac i wkrecac

moze maja jakas regulacje

a pod polke mozesz filc nakleic

nie bedzie tek stukac ;)

sprawdzalem czy te gumy da sie regulowac (odkrecac lub przykrecac) ale nic z tego nieda rady....gdy tak sie popatrzy od srodka na ta polke to juz na oko widac ze ona jest oklapnieta i te gumy widac a niepowinno :unsure: musze cos znalesc zeby mozna bylo cos tam podlozyc i zeby bylo samoprzylepne aby przykleic pod polke

dzisiaj zaczolem bawic sie ta polka i chcialem cos podlozyc , jakis plastik albo uszczelke i przykleic ale nic z tego odpada a ten super glue chyba jest za slaby.dodalem zdjecia zeby jakos to pokazac :Dpost-6964-1169458921_thumb.jpgpost-6964-1169458943_thumb.jpg jak widac na zdjeciach, te gumy od klapy bagaznika, sa widoczne tak wyglada jak by polka opadla nizej :( . Zrobilem tez od zewnatrz post-6964-1169458957_thumb.jpg i tam jest taki otwor po jednej i po drugiej stronie moze cos tam mi brakuje w bagazniku . Moze mi wlasciciele HB pomoga w rozwiklaniu tego problemu dzieki all

dzisiaj zaczolem bawic sie ta polka i chcialem cos podlozyc , jakis plastik albo uszczelke i przykleic ale nic z tego odpada a ten super glue chyba jest za slaby.dodalem zdjecia zeby jakos to pokazac :Dpost-6964-1169458921_thumb.jpgpost-6964-1169458943_thumb.jpg jak widac na zdjeciach, te gumy od klapy bagaznika, sa widoczne tak wyglada jak by polka opadla nizej :( . Zrobilem tez od zewnatrz post-6964-1169458957_thumb.jpg i tam jest taki otwor po jednej i po drugiej stronie moze cos tam mi brakuje w bagazniku . Moze mi wlasciciele HB pomoga w rozwiklaniu tego problemu dzieki all

tam powinny byc takie podkładki gumowe, które podnoszą półke do góry.

Ja teraz zobacze ten pomysł z uszczelką do okien:)

wczoraj z ciekawosci poszukalem sobie takiej polki na allegro , zaby zobaczyc jak inne wygladaja :) no i obejzalem chyba ze 20 polek i wszystkie byly takie same jak moja bez zadnych podkladek gomowych :huh: po dogleprzym rozmyslaniu stwierdzilem ze na rogach moja polka poprostu ze tak powiem "rozkraczyla sie" i niemiala na czym sie opierac dlatego opadla.... moze ze starosci ;) ale na szczescie problem rozwiazany i wszystko jest ok narazie

Blezi, a mógłbyś ujawnić na czym polegało rozwiązanie problemu?

Bo ja znalazłem jedną półkę http://allegro.pl/item158719089_opel_vectr...uper_cena_.html i na zdjęciu są jakieś uchwyty obok półki. Wie ktoś gdzie to można nabyć (uchwyty) ?

dani.... Ja troszke sie pobawilem i w te zagiecia po jednej i po drugiej stronie przyczepilem plastiki które usztywnily mi pólke właśnie w tym miejscu..... co zaowocowało dzwignięciem sie całej półki i przez to już mi nieskacze. Jutro z rana zrobie zdjecia i postaram sie udostepnić na forum , bo tak słowami to troszke cieżko bedzie a zdjęcia wszystko wyjaśnią. A jeśli chodzi o te uchwyty to niewiem co to może być narta

Edited by blezi

Te dziurki po bokach to nie sa na zadne uchwyty,tylko sa po to zeby odkrecic srubki od tego plastiku,po prostu zeby wlazyc tam kluczyk

Panowiem !!!! zrobilem te zdjęcia . Przepraszam za jakość ale zrobione telefonem i trzeba się troszke skupić żeby coś zobaczyć :rolleyes:

Zdjęcia: post-6964-1169719142_thumb.jpg post-6964-1169719160_thumb.jpg

Ja zrobiłem tak (trzeba sie troszke pobawić) ; pojechałem do praktikera i kupilem kontownik plastikowy za 7 zł, wyciołem takie plastikowe prostokąty o wymiarach mniej więcej 2-2,5 cm szerokość --7-8 cm długość (ale możecie zrobić inne, to zależy od was) , potem w tych plastikach oraz w półce "wykułem" otwory i skręciłem wszystko drutem za pomocą kombinerek. Może mało to estetyczne ale za to zdało egzamin. Teraz półka opiera się właśnie na tych plastikach i przestała już skakać i stukać z tyłu (nareszcie cisza) :D

Tutaj zdjęcia po małej modyfikacji:

post-6964-1169722680_thumb.jpg

post-6964-1169722723_thumb.jpg

narta all

kurcze niewiem jak zrobić aby zdjęcia od razu pojawiały się jak pisze posta

Edited by blezi

Dzięki za zdjęcia i pomysł. Teraz spać nie będę mógł, bo będę kombinował jak to estetyczniej wykonać, bo u mnie wszystko musi być tiptop. Inaczej mnie razi ;) Teraz mam zagwozdkę...

• 1 year later...
Guest Figo80

heja

mam tez sam problem

półka podskakuje i ją słychać - nie mam już nerwów do tego

tez mam taką przerwę 2cm

narazie podkleiłem gąbką od spodu - trochę zmniejszyło hałas ale nie do końca - a pomysłów już nie mam.

heja

mam tez sam problem

półka podskakuje i ją słychać - nie mam już nerwów do tego

tez mam taką przerwę 2cm

narazie podkleiłem gąbką od spodu - trochę zmniejszyło hałas ale nie do końca - a pomysłów już nie mam.

witam ja wymyslilem cos innego jak zrobie zdjecia to wkleje .podlozylem gumowe stopki ze zwyklej drabiny :rolleyes: troche to glupio brzmi ale zdaje egzamin

post-6964-1205921885_thumb.jpg

post-6964-1205921902_thumb.jpg

i jeszcze pare fotek ;) jak widac to polka sie podniosla o jakies 2 cm albo wiecej. Przynajmniej polka juz nieskacze. A te stopki to wytrzaslem ze starej aluminiowej drabiny , one sa po to aby drabina sie nieslizgala po podlodze. Niewiem skad mi ten pomysl przyszedl ale jest leprzy niz ten pierwszy

post-6964-1205922072_thumb.jpg

post-6964-1205922082_thumb.jpg

Guest Figo80
witam ja wymyslilem cos innego jak zrobie zdjecia to wkleje .podlozylem gumowe stopki ze zwyklej drabiny :rolleyes: troche to glupio brzmi ale zdaje egzamin

dzięki za podpowiedz

tez tak sprobuje albo coś podobnego wymyśle

ile trzeba podłożyć do polki ? 20mm?

wlasnie zmiezylem i umnie (patrz zdjecia powyzej) ten pasek fioletowy lastikowy i ta guma ma 2,5 cm ale powinno wystarczyc 2 cm (tak mysle ^_^ ) zycze powodzenia