Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gaśnie Mi Silnik Na Wolnych Obrotach

Guest mat2807
 Share

Recommended Posts

Guest mat2807

Witam,

Przejechalem dzis ok 20 km i zatrzymalem sie pod bankomatem. Po wyplacie pieniazkow nie moglem odpalic silnika. Znaczy odpalal i momentalnie gasl gdy byl na luzie. Udawalo mi sie utrzymac pracujacy silnik powyzej 2-3tys rpm ale gdy tylko zwalnialem np przed zakretem czy skrzyzowaniem, silnik momentalnie gasl (zapalone kontroli TC i silniczka) i wiadomo-wylaczalo sie wspomaganie kierownicy i hamulców. Jakos dojechalem do domu i tu kolejny zonk - silnik znowu mogl pracowac na luzie. Nie wiecie co to moze byc? Jestem skolowany, Vectra B 2.0 16v, 1997r, 130tys przebiegu, kupione od pierwszego wlasciciela, kupione w kraju, było sprawdzone pod katem ew stłuczek (czyste), pelna dokumentacja i ksiazka serwisowa (przeglady co 15 tys i wszystko co do niego zalecane bylo robione na czas i to w ASO), a ja majac ja 4 mce juz wymienialem:

1) termostat i uszczelke pod glowica (2 mce temu),

2) gumy od wahaczy na tylnej osi (3 tyg temu),

3) akumulator (tydzien temu),

4) musialem zdjac alarm bo mi szwankowal w deszczowe dni co prowadzilo do wyczerpania alumulatora - zamiast tego zalozylem wylacznik na masie - to wszystko ok tydzien temu).

Prosze o jakas rade bo zaraz do wszystko pierd.... i kupie inne auto!

Pozdrawiam

Edited by Gawara

jak na zadbane auto, i wymieniane wszystko na czas w ASo to wcale nie wygląda, skoro juz tyle rzeczy musialeś wymienić.

co do problemu, to kontrolka od silnika się świeciła?

moze spróbuj zczytać błędy wg. porady na stronie głównej klubu i podaj co odczytałeś.

Guest mat2807

Nie mam LPG-full benzynka.

Nowe spostrzezenia: gdy silnik jest zimny pracuje ok, problemy sa gdy juz sie nagrzeje. Zauwazylem "spocone" miejsca kolo przewodow wysokiego napiecia pod maska. Czy jest taka opcja, ze poszedl czujnik sterujacy ssaniem i caly czas jest podawana wieksza ilosc benzyny i po prostu zalewa mi silnik?

Co do stanu auta przed kupnem - znam doskonale osobe od ktorej kupowalem, nie ma szans zeby byly jakies przewaly z ksiazka. A pieczatki w dokumentacji auta sa co 15 tys (dokumentujace przeglady). Moze po prostu mam pecha?!?

Guest Galileo
Nie mam LPG-full benzynka.

Nowe spostrzezenia: gdy silnik jest zimny pracuje ok, problemy sa gdy juz sie nagrzeje. Zauwazylem "spocone" miejsca kolo przewodow wysokiego napiecia pod maska. Czy jest taka opcja, ze poszedl czujnik sterujacy ssaniem i caly czas jest podawana wieksza ilosc benzyny i po prostu zalewa mi silnik?

Co do stanu auta przed kupnem - znam doskonale osobe od ktorej kupowalem, nie ma szans zeby byly jakies przewaly z ksiazka. A pieczatki w dokumentacji auta sa co 15 tys (dokumentujace przeglady). Moze po prostu mam pecha?!?

Jakoś super to się nie znam, ale z tego co słyszałem to Vectra B bardzo cierpi na tę dolegliwość, a to za sprawą silnika krokowego. Miałem te same objawy, silnik krokowy został wymieniony i od tego czasu może z 2 razy mi się zdarzyło, że zgasł sam z siebie..

mat2807 problem z odpaleniem ciepłego silnika może wynikać z tego, że masz pęknięty kolektor wydechowy. Spawdź jeszcze ładowanie akumulatora i oczywiście zczytaj błędy.

pozdrawiam

• 4 years later...
Guest Pawelnek

U mnie winą tego samego problemu był silniczek krokowy :) u mojego koledze w vectrze także silniczek krokowy powodował takie rzeczy :)