Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lampa Od Anglika? Dwukierunkowa?

mongoose
 Share

Recommended Posts

Witam.

Niedawno miałem małe spotkanie z dzikiem w skutek czego został zbity prawy przedni reflektor, kupiłem zamiennik DEPO ale jakość wykonania mnie zasmuciła, więc postanowiłem kupić orginała ale używanego. Kupiłem. Lampa ma oznaczenia E11 i dwie strzałki na kloszu sugerujące możliwość stosowania tej lampy w ruchu prawo i lewo stronnym (znalazlem kiedyś jakieś info o tym na forum ale nie moge go namierzyć), pojechałem na regulacje i okazuje sie ze lapa świeci dobrze ale dla ruchu lewostronnego.

Pytanie: Czy skoro oznaczenia na kloszu wskazują na dwu stronną możliwość stosowania lampy można to jakoś samemu przestawić? bo ewidentnie poświata na urządzeniach pomiarowych rozchodzi sie w złym dla ruchu prawoskrętnego kierunku

nic nie przestawisz sam ,kostrukcja nie pozwala ,ale mam w instrukcji angielskiej ,jak przykleić kawałek folii nieprzezroczystej ,żeby nie razić kierowców w ruchu prawostronnym,tylko tyle możesz poradzić,dalej będzie inna plama światła <_<

Lampa ma oznaczenia E11 i dwie strzałki na kloszu sugerujące możliwość stosowania tej lampy w ruchu prawo i lewo stronnym

Też o tym czytałem a nawet chyba pisałem - ale w praktyce nie widziałem takiej lampy. Oblukaj dokładnie - może ma jakiś "pstryczek"

znalazlem kiedyś jakieś info o tym na forum ale nie moge go namierzyć

to chyba to:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...;hl=homologacja

Dokładnie Zubek :) tego szukałem, ale poza informacją o homologacji nic mi to nie da :)

Z moich obserwacji i porównań wynika że klosze są identyczne w obu wersjach a różnica wydaje się być sprowadzona do luster. Moze sie myle ale nawet obmierzałem klosze i liczyłem te paseczki odpowiedzialen za kierowanie promienia. Może struktura jest ta sam a wewnątrz sie różni? nie wiem.

Wiem za to że nie ma zadnego pstryczka. :( Trudno zamontuje DEPO wynalazek bo na allegro to cieżko znaleźć z kontynentalnej wersji bo tyle wraków z wysp targają. Dzieki za pomoc!

tylko xenony maja pstryczek

a i tak nie powinno sie montowac angielskich xenow

juz kiedys tlumaczylem jak swieca

polskie tak

__/ __/

angielskie tak

\__ \__

a po pstryknieciu angielskie swieca tak

__ __

co do zwyklych jak nie ma pstryczka to wywaliles kase w bloto

Nawet nie amerykańskie bo one świecą jeszcze ciut inaczej, są to "Tymczasowe światła, dla wyspiarzy odwiedzających kontynent". Znacznie skraca to zasięg lamp.

Nawet nie amerykańskie bo one świecą jeszcze ciut inaczej, są to "Tymczasowe światła, dla wyspiarzy odwiedzających kontynent". Znacznie skraca to zasięg lamp.

hmm nie wiem jak skraca

bo ja nie widzialem znacznej roznicy po przestawieniu

tyle ze nie doswietlalo pobocza

jeżeli klosz faktycznie niczym się nie różni to przełożenie samego odbłyśnika może dac efekt.

• 10 months later...
jeżeli klosz faktycznie niczym się nie różni to przełożenie samego odbłyśnika może dac efekt.

Panowie nie wiem czy to coś da ale tak dla informacji powiem że ja przekładałem w omedze same środeczki i lampy świecą cacy jak nasze (oczywiście mówię o soczewkach) ale w przypadku poliftowej viki powinno być tak samo :)

Amerykańskie swiecą tak:

Sprowadzam od 2 lat auta, motory qady z USA i wlasnie tak swieci kazdy leflektor

lampy siwieca symetrycznie kazda na taka sama odleglosc.

Edited by Unikal