Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szumiące Uszczelki Drzwi Przednich :(

Guest KILLER
 Share

Recommended Posts

Witam. temat nastrępujący- szumiące uszczelki w drzwiach przednich przeważnie prawa strona. macie jakieś poglądy na ten temat, moze wiecie co należy uczynić aby usunąć taka wydaje mi się fabryczna wadę bo z tego co sie orientowałem to już kilku kumli potwierdziło mój problem. Czekam na sensowne odpowiedzi:)

Edited by KILLER

Ciekawe, ja mam pękniętą uszczelkę od strony kierowcy a i tak nic mi nie szumi, a tym bardziej nie jest to wada fabryczna. Sensowna odpowiedź powiadasz...

Może masz tak wygniecioną już uszczelkę, albo popękaną, albo auto po wypadku. Czasem bywa że uszczelki "piszczą" przy zamykaniu drzwi, ale to ciężko szumieniem nazwać. Niektórzy przecierają uszczelki jakimiś środkami na bazie silikonu (podobno można też wazeliną techniczną ale tego nie testowałem).

Witam. temat nastrępujący- szumiące uszczelki w drzwiach przednich przeważnie prawa strona. macie jakieś poglądy na ten temat, moze wiecie co należy uczynić aby usunąć taka wydaje mi się fabryczna wadę bo z tego co sie orientowałem to już kilku kumli potwierdziło mój problem. Czekam na sensowne odpowiedzi:)

mialem juz 3 viki (96,98 i 99r.) i wa kazdej wystepowal problem z szumem powietrza. troche kiepsko to wykompinowal opel bo w i nnych autach rant drzwi chowa sie pod dachi przedni slupek a w vectrach jest na zewnatrz i lapie powietrze. wystepuje to u mnie tak od ok. 80km/h lub szybciej gdy jade pod wiatr. od paru lat szukam rozwiazania tego problemu i nic. regulacja zanka tez nie pomaga. kiedys byl juz o tym watek na forum i podobno najlepiej wlozyc kawalek deski miedzy drzwi i lekko dogiac ramke drzwi (przy otwartej szybie oczywiscie) ale nie probowalem jeszcze tego patentu...

Tak się dzieje w dwóch przypadkach:

1. kiedy uszczelka traci swoją elastyczność albo jest pęknięta

2. góra drzwi jest odgięta i nie przylega tak jak trzeba

W pierwszym przypadku można ją spróbowac przywrócić do lepszego stanu jakimiś preparatami, albo doklejemniem uszczelki w miejscu styku, natomiast w drugim przypadku wystarczy dogiąć góre drzwi do środka.

Właśnie przerabiam ten problem. Nowa uszczelka to koszt 380zl w aso a 100zl na szrocie. Jak kupiłem rok temu auto to właśnie doginałem drzwi ale mi delikatnie odstawały. Po dogięciu było lepiej ale niewiele lepiej. Co prawda uszczelkę mam pęknięta na długości około 15cm od lusterka w góre. Myśle, że wymiana na nową oraz dogięci e drzwi powinno pomóc. Tylko kto pierwszy wybuli 4stówki na nową , bo przypuszczam, że ze szrota będzie mieć podobne złe właściwości.

Myślałem też na najtańszym sposobie tj: na drzwi nalepic zwykłą podwójną uszczelkę taką jak sie nakleja na okna czy drzwi w mieszkaniu. Koszt niewielki a może akurat coś to da.

Guest sledziu
Nowa uszczelka to koszt 380zl w aso a 100zl na szrocie

30 zł uszczelka na strone u mnie kosztuje, z angoli ściągana. Poszukaj szrotów albo warsztatów co rozbierajaa angole.

30 zł uszczelka na strone u mnie kosztuje, z angoli ściągana. Poszukaj szrotów albo warsztatów co rozbierajaa angole.

wymieniałeś u siebie??? pomogło coś????

ja chyba jutro podegnę troche drzwi kierowcy i zobacze co to da

wymieniałeś u siebie??? pomogło coś????

ja chyba jutro podegnę troche drzwi kierowcy i zobacze co to da

NO właśnie czyli nie jestem sam z tym problemem autko pewnie było bite przodem. jutro bede doginał drzwi:)

Dogiąłem po raz kolejny drzwi i narazie jest w miarę ok. Wystąpił jednak inny problem z drzwiami kierowcy. A mianowicie podczas silnego wiatru przy otwieraniu drzwi dostały silny podmuch wiatru i niestety otwarły się z całym impetem. I po paru dniach (wczoraj) niestety stał się problem. A dokładnie przy otwieraniu strasznie trzaska ogranicznik. Po zdjęciu osłonki gumowej okazało się że niestety został on jednostronnie urwany od poszycia drzwi. Mam nadzieję, że da się to jakoś pospawać bo niestety huk przy otwieraniu jest potworny.

trochę z innej beczki: czy u Was też trzeszczą te uszczelki przy wolnej jeździe na nierównościah??

mi cos trzeszczy koło ucha, myślisz ze to te uszczelki na słupkach?? w sumie jak przesmaruje silikonem, to przez chwile jest ok. Za to wczoraj sobie jechałem z wylaczonym radiem i stuka mi cos w drzwiach pasażera. Jak opuszcze szyba na maxa w dół to nie stuka. Chyba trzeba rozebrać drzwi, podokręcać prowadnice i smaru nawalić troche:)

mi cos trzeszczy koło ucha, myślisz ze to te uszczelki na słupkach?? w sumie jak przesmaruje silikonem, to przez chwile jest ok. Za to wczoraj sobie jechałem z wylaczonym radiem i stuka mi cos w drzwiach pasażera. Jak opuszcze szyba na maxa w dół to nie stuka. Chyba trzeba rozebrać drzwi, podokręcać prowadnice i smaru nawalić troche:)

W Oplach wszystko trzeszczy, montaż jest po prostu kiepski;-(

Iiiii tam, mnie nic nie trzeszczy, pojeździłbyś którymś ze starszych małych produktów FIATA to byś wrócił do pionu. :P

Jest na to jedna rada (wypróbowana w nowiuśkim Seicento) śrubokręt(y) i klucz(e) w rękę i przejechać po wszystkich widocznych i schowanych :blink: śrubach - w moim egzemplarzu wystarczyło na 4 lata.

Guest PrzemekL
Dogiąłem po raz kolejny drzwi i narazie jest w miarę ok.

Możesz opisać jak doginałeś te dzwi?. Też mam problem z dzwiami po stronie kierowcy przy predkościach powyżej 80 km szum wiatru jak by była jakaś szpara. Chciałbym się tego pozbyć.

Dzięki

Przemek

Pomyśl troche, opuszczasz szybe do dołu, łapiesz dobrze za góre drzwi i za środek i doginasz, oczywiście na otwartych drzwiach ,chodzi o to żeby przegiąć ta ramke od drzwi górną.

tylko oczywiście z umiarem, żeby ci lakier nie popękał na słupkach drzwi.

• 6 years later...

Przepraszam że odkopuję ale, chciałbym poprawić uszczelki przednie drzwi, z ustawieniem drzwi już kombinowałem, doginałem górna ramę drzwi, regulowałem na zamku słupka.

Dużo nie dało, od około 80 słychać szum.Nie jakoś bardzo ale jednak gdzieś tam musi nie dolegać uszczelka.

Ostatecznie ustawiłem przednie drzwi względem tylnich, aby zgadzała się wysokośc głebokość zamknięcia itd.

Uszczelki na słupku wymieniałem z 2 lata temu, dołem zaczynają lekko pękać, ale jeszcze przylegają ok.

Znalazłem na Yt ciekawy sposób na uszczelki drzwi,aby przez cała uszczelkę przeciągnąć jakąś elastyczna gumę ... na filmie gość wkładał lateksową rurkę chirurgiczną .

FIlm

Najważniejsze pytanie czy u nas jest miejsce i możliwośc aby przeciągnąc przez uszczelkę po zdjęciu jakąs gumową rurkę aby uszczelka się tak łątwo nie poddawała ?

Moja jest dosyć sflaczała, płaska.

Edited by Enjama

• 2 years later...

Odgrzeje kotleta, może teraz ktoś podpowie :)

Z tego co oglądałem nasze uszczelki drzwi nie są łączone, tylko w calości zakładane.

Czy przecięcie uszczelki i włożenie takiego wężyka z mikrogumy ma sens ? 

Bo przetne je włożę ten wężyk, tylko może być problem w miejscu cięcia.Że się nie zejdzie idealnie. I może być gorzej jak jest ;) 

Kombinował ktoś coś z uszczelkami drzwi ? 

Podoginaj żeby dobrze przylegały i przesmaruj smarem silikonowym. Też miałem szymy od strony kierowcy, dogięcie uszczelki w górnej części mi pomogło. 

• 9 months later...

U mnie jakimś cudem podwinęła się uszczelka szyby kierowcy przy słupku B na długości aż 10 cm. Szumiało tak, że myślałem, że sparciała i odpadła, ale wystarczyło odgiąć, odwinąć, pocisnąć trochę i z głowy. Do następnego razu.

Może wszystko przez to, że szyba krzywo idzie, bo są problemy z otwieraniem. Piszczy, skrzypi i się blokuje.