Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Navteq I Mapa Polski!!!

Guest Ziper16
 Share

Recommended Posts

Guest Ziper16

Dla tych ktorzy chca mi od razu odpisac ze robie szum to prosze nie czytac te informacje znalazlem

Polska na mapie firmy NAVTEQ

Amerykańska firma NAVTEQ – dostawca rozwiązań dla nawigacji samochodowej – stworzyła mapę obejmującą cały obszar Polski. Zawiera ona ponad 600 000 km dróg.

Użytkownicy będą mogli wykorzystać dane obejmujące nie tylko największe miasta (np. Warszawę czy Łódź), ale również niewielkie drogi np. w Beskidach czy Tatrach. Oprócz sieci dróg mapa zawiera 63 000 punktów POI, w tym około 2000 stacji benzynowych, 500 restauracji i 350 hoteli.

Na stronach NAVTEQa :

News Archive

NAVTEQ Releases Full Coverage Map of Poland

Synopsis First Full Coverage Map for Eastern Europe Country Provides Coverage to 38.2 Million

Story Chicago, IL –NAVTEQ (NYSE: NVT), a leading global provider of digital map data for vehicle navigation and location-based solutions, has reached another milestone in Eastern Europe by providing a full coverage map of Poland. Included in the data set is over 600,000 km of roads.

“Achieving this goal affirms NAVTEQ’s commitment to our customers to provide robust map coverage of Eastern Europe”, stated George Filley, Vice President of Product Management, for NAVTEQ. “Our commitment to this region is further reinforced by the presence of two local offices in Poland that will continue to maintain and update the map.”

Customers and business partners integrating the map into consumer and business applications will have access to data representing over 2,400 cities and will be able to use NAVTEQ map data not only in the urban cities of Warszawa and Lodz, but also in the resort areas of the Beskidy foothills and the Tatra National Forest. In addition to the road network, the full coverage map of Poland includes more than 63,000 points of interest including approximately 2,000 petrol stations, 500 restaurants, and 350 hotels.

About NAVTEQ

NAVTEQ is a leading provider of comprehensive digital map information for automotive navigation systems, mobile navigation devices, Internet-based mapping applications, and government and business solutions. NAVTEQ creates the digital maps and map content that power navigation and location-based services solutions around the world. The Chicago-based company was founded in 1985 and has approximately 1,900 employees located in 131 offices in 23 countries.

NAVTEQ is a trademark in the U.S. and other countries. © 2006 NAVTEQ. All rights reserved.

This document may include certain "forward-looking statements" within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. These forward-looking statements include, but are not limited to, plans, objectives, expectations and intentions and other statements contained in this press release that are not historical facts and statements identified by words such as "expects", "antiszparkates", "intends", "plans", "believes", "seeks", "estimates" or words of similar meaning. These statements are based on our current beliefs or expectations and are inherently subject to various risks and uncertainties, including those set forth under "Item 1A. Risk Factors" in the Company’s Annual Report on Form 10-K for the year ended December 31, 2005, as filed with the Securities and Exchange Commission.

Actual results may differ materially from these expectations due to changes in global political, economic, business, competitive, market and regulatory factors. NAVTEQ does not undertake any obligation to update any forward-looking statements contained in this document. :D

Nie wiem po co nam mieszasz po raz kolejny w d*pach?

To info juz bylo do poczytania w maju 2006 chocby tu LINK

Poza tym masz CD70 do ktorego jest byla jaka, ale jest mapa Polski, wiec po ch.. ten zamet kolejny raz?

Dobrze że ktoś napisał bo tamten temat zamknięty (słusznie) i nie miałem gdzie poprosić o mapkę.

Więc tak. Czy ktoś mógłby udostepnić mi jakąś w miarę świeżą mapkę Niemiec do NCDR 1500 czyli to samo co do NCDC 2013 2015.

W piątek chyba jade i chciałbym do tego czasu coś sobie wypalić nowego (ja mam z 2002 roku).

Czekam na dobrych ludzi :)

Na torrentach są ale same do tego 70'dziesiątek.

Edited by hapko

szukam płyty z mapą Polski do NCDC 2013 - może ktoś pomoże?

Bądz kolego tak miły i przeczytaj chociaż ten temat to będziesz wiedział że nie ma...

pozdr

hapko

• 1 month later...

apropos map do NCDR

korzystajac z okazji ze bylem wczoraj w Berlinie to zadzwonilem do Navteqa,

i gosc mi powiedzial pare rzeczy, ktore wlasciwie nie sa odkrywcze ale sa

otoz:

Navteq ma pokryta Polske w 50%,

jezeli chodzi o mapy do NCDR'a to niedlugo wyjdzie kolejna aktualizacja na Europe i oni sa przygotowani technicznie zeby ja rozszerzyc o Polske ale czy to zrobia lezy w gestii OPLA, takze jesli juz to powinnismy tam kierowac swoje zale.

pozdrawiam

No wszystko fajnie tylko że do GM można tylko dzwonić. A tam pewnie Pani Krystyna odbierze i powie nie ma i nic nie wiem, no i chyba nie będę wiedziała. Do widzenia. I to taka będzie rozmowa. Uważam że oni będą mieć to gdzieś. Jedni zganiać będą na drugich.

A tak dla jasności to trochę to dziwne że Navteq warunkuje wydanie mapy od GM przecież map nie sprzedaje się tylko po przez ASO ale również w niezależnych punktach sprzedaży.

Dziwne to wszystko. Uważam że mapy raczej nie będzie do tego systemu.

No wszystko fajnie tylko że do GM można tylko dzwonić. A tam pewnie Pani Krystyna odbierze i powie nie ma i nic nie wiem, no i chyba nie będę wiedziała. Do widzenia. I to taka będzie rozmowa. Uważam że oni będą mieć to gdzieś. Jedni zganiać będą na drugich.

A tak dla jasności to trochę to dziwne że Navteq warunkuje wydanie mapy od GM przecież map nie sprzedaje się tylko po przez ASO ale również w niezależnych punktach sprzedaży.

Dziwne to wszystko. Uważam że mapy raczej nie będzie do tego systemu.

tak wlasnie mniej wiecej wygladala moja rozmowa z GM <_< ,

a Navteq dlatego warunkuje wydanie mapy od GM bo chodzi o kase, to GM jest zleceniodawca wytworzenia produktu w postaci danej mapy.

Guest Berez

Panowie trzeba się z tym pogodzić NIE MA I NIE BEDZIE MAPY POLSKI NA NCDC i raz na zawsze zamknijmy ten temat

edit by Zielak

Zamykam kolejny temat o NAVI :(

Jeżeli coś się zmieni, to proszę info na PW i temat odblokuję

Otwieram na prośbę Forumowiczów bo zanosi się na petycję do Navteq

zubek

Edited by zubek73

• 10 months later...

Witam,

Pisze do wszystkich posiadaczy Vectry C, którzy zakupili to auto z nawigacją siemens NCDC 2013/2015, i borykają się z poszukiwaniem mapy polski do tego modelu, której po prostu nie ma. Mam więc taką propozycję - napisanie petycji do firmy NAVTEQ o stworzenie mapy polski do tego modelu, bądź po prostu o konwersję ich mapy polski z innego systemu, do systemu "naszego". Myślę, że pisząc pojedynczo zapytania do tej firmy nic nie zdziałamy, jednak pisząc w imieniu większej ilości osób, możemy coś zdziałać, a oni może pomyślą nad stworzeniem Polskiej mapy, do nawigacji, która nie była w Polsce sprzedawana, jednak jest wielu posiadaczy tej nawigacji, którzy by ją używali.

Myślę, że jest to wystarczająca argumentacja, aby coś z tym fantem zrobili. Dochodzi kwestia napisania poprawnie po angielsku treści petycji, oraz zebrania tu wszystkich osób, które byłyby chętne na zakup tej mapy.

Witam,

Pisze do wszystkich posiadaczy Vectry C, którzy zakupili to auto z nawigacją siemens NCDC 2013/2015, i borykają się z poszukiwaniem mapy polski do tego modelu, której po prostu nie ma. Mam więc taką propozycję - napisanie petycji do firmy NAVTEQ o stworzenie mapy polski do tego modelu, bądź po prostu o konwersję ich mapy polski z innego systemu, do systemu "naszego". Myślę, że pisząc pojedynczo zapytania do tej firmy nic nie zdziałamy, jednak pisząc w imieniu większej ilości osób, możemy coś zdziałać, a oni może pomyślą nad stworzeniem Polskiej mapy, do nawigacji, która nie była w Polsce sprzedawana, jednak jest wielu posiadaczy tej nawigacji, którzy by ją używali.

Myślę, że jest to wystarczająca argumentacja, aby coś z tym fantem zrobili. Dochodzi kwestia napisania poprawnie po angielsku treści petycji, oraz zebrania tu wszystkich osób, które byłyby chętne na zakup tej mapy.

skoro nie zrobili tego do tej pory to nawet zrobienie tego dla wiekszej iloscu chetnych osob bedzie bardzo kosztowne i raczej nieoplacalne, ale sprobowac mozna a nawet trzeba

jakby pasowała jeszcze do NCDR-a 1500 i by była w przystępnej cenie to tez sie pisze :)

P.S, nie jestem pewien na 100% ale taki lub bardzo podobny temat był juz kiedyś poruszany i umarł śmiercia naturalną :(

I juz widze te rzesze chetnych z forum na ZAKUP (nie skopiowanie) mapy za powiedzmy 350euro. Tylko sie osmieszycie.

Dlaczego się ośmieszymy. Ważne jest eby wypuścili mapkę a to że kupimy jedną na 100 osób to tego nie muszą wiedzieć. Niech myślą co chcą. Zaliczki nie będą brać. A próbować warto.

Proponuję wysłać również kopię do centrali GM w Polsce no i może w Deutschland?? Co Wy na to?

Mapa o której mowa ponoć pasuje do 1500 więc ja na to idę. Jak coś dajcie znać.

Edited by k.adamczyk

stworzyłem formularz, w którym zainteresowani mogą się dopisać

adres do formularza: http://4webfree.pl/petycja/

Pola Nazwisko i E-mail nie są widocznie po wysłaniu formularza na stronie - także prosze sie nie bac wpisywac. No, a petycja to petycja, nazwisko i email sa potrzebne do takiej listy, wiec gdy ja bedziemy wysylac, to oczywiscie petycje wygeneruje z nazwiskami i mailami.

Ja już się dopisałem czekam na reszte, zeby to jak najszybciej zalatwic.

Edited by gmati

Chłopaki, Navteq jest tylko producentem danych geograficznych..... Miejcie dla nich trochę litości :)

Oni jeżdżą po danym kraju specjalnym samochodami i wykonują pomiary, tworzą dane wektorowe o sieci dróg itp.

Potem to co zbiorą sprzedają innym firmom w jednym z powszechnie uznanych formatów GIS (shp, mapinfo, cad) a dopiero tenże producent dostosowuje mapki (format i struktury danych, warstwy, zasięg) do swoich konkretnych potrzeb.

W tym wypadku co najwyżej można uderzać albo do producenta radia albo do GM, bo do biednego Navteqa to naprawdę nie ma po co... ani będą mieli chęć, ani interes, ani narzędzia żeby to zrobić.

To tak jakbyście składali do producenta mąki w Lublinie petycję o to żeby w prywatnej piekarni w Poznaniu pojawiła się szarlotka :)

Jak mi ktoś podrzuci taką płytkę nawigacyjną albo wystawi na RapidShare to mogę zerknąć co to za format danych i czy coś się z tym da jakoś kulturalnie zrobić.

Edited by k4syx

k4syx, z Twojego posta wnioskuję, że wiesz co nieco o temacie. Skontaktuję się z Tobą po weekendzie aby obgadać temat - może coś się uda wykombinować.

Chłopaki, Navteq jest tylko producentem danych geograficznych..... Miejcie dla nich trochę litości :)....

Otóż to.

Każdy odbiorca zleca komuś innemu przygotowanie finalnego softu do konkretnego urządzenia.

Nie wiem czy uda się "wyciągnąć" z jakiejś "obcej" mapy same plany i przekonwertować je do urządzeń jakie stosuje GM.

Ja się na tym nie znam.

Mam w miarę nową mapę opracowaną przez Navteq ale w wersji dla urządzeń Alpine. Na dole w stopce jest kto tam jeszcze w niej maczał łapy. Nie wiem czy Wam może się to do czegoś przydać.

Jest to takie coś.

map.jpg

Edited by dejot

• 3 years later...

Witam szukam najnowszej mapy Polski na płytce do mojej navi cd70 ma ktoś może?

Najszybciej i legalnie to w serwisie. A na forum to jest o tym cała masa wątków w dziale Nawigacja. Są nawet całe strony internetowe traktujące tylko o naszych nawigacjach.

Pozdrawiam :)