Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Klocki

Guest Pivko
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem, otóż wymieniłem klocki z przodu bo był juz ku temu czaś najwyzszy i niestety po wymianie nadal świeci mi się kontrolka

Jaka może być przyczyna tego stanu??????????

A jaka kontrolka Ci sie pali ?

Masz Check Control ? czy poprostu pali Ci sie kontrolka ( ! ) - bo moze poprostu masz za malo plynu w zbiorniczku.

A jesli masz Check Control to moze cos z czujnikiem zuzycia klockow ...

Wogole napisz co masz za auto - Silnik Rocznik ...

No tak przepraszam za niescisłości

Vectra A C20NE rok 91 wersja CD

pali mi się ta kontrolka od klocków taka" żaróweczka w nawiasie " kiedyś gasła po nacisnięciu chamulca a teraz świeci sie cały czas

Edited by Pivko

Sprawdz czy przypadkiem nie masz jednej zarowki stopu przepalonej ... bo pewnie tak.

Od klockow nie jest zaroweczka tylko takie okladziny chyba ( przerywane koleczko w nawiasie )

Edited by Laser

• 5 years later...

Witam - mam identyczny problem, po wymianie klocków hamulcowych check control nadal świeci lampką od ich zużycia (żółta, kółeczko w przerywanych 'nawiasach'). Czy przyczyną może być zużyty płyn hamulcowy lub jego za mała ilość? czy lepiej od razu dobierać się do czujników??

Edited by vandal_88

Witam - mam identyczny problem, po wymianie klocków hamulcowych check control nadal świeci lampką od ich zużycia (żółta, kółeczko w przerywanych 'nawiasach'). Czy przyczyną może być zużyty płyn hamulcowy lub jego za mała ilość? czy lepiej od razu dobierać się do czujników??

Żeby sprawa była jasna, może wyjaśnię (przyda się na przyszłość):

czerwona lampka z wykrzyknikiem w kółku z nawiasami po bokach - zaciągnięty hamulec awaryjny (ręczny) lub brak płynu hamulcowego

pomarańczowa lampka z żaróweczką w nawiasach - przepalona jedna lub dwie żarówki świateł hamowania (STOP)

pomarańczowa lampka z przerywanymi nawiasami po bokach - czujnik zużycia okładzin z przodu auta

U Ciebie jest to wina czujników zużycia klocków. Przyczyn nie ma wiele:

1. odpięty lub uszkodzony czujnik zużycia (przerwa w obwodzie)

2. przerwane przewody czujnika (czujnik <=> wtyczka lub wtyczka <=>wiązka)

3. czujnik dotyka gdzieś masy

koledzy a gdzie znajdują sie te czyjniki zyżycia okładziny bo u mnie świeci ta kontrolka,przyzwyczaiłem sie już z tym żyć ale nie obraziłbym sie gdyby nieświeciła ;)

koledzy a gdzie znajdują sie te czyjniki zyżycia okładziny bo u mnie świeci ta kontrolka,przyzwyczaiłem sie już z tym żyć ale nie obraziłbym sie gdyby nieświeciła ;)

Na chłopski rozum.... - przy klockach hamulcowych z przodu auta. Na każdej parze kloców masz jeden czujnik zużycia się okładzin. Czujniki są połączone w szereg i do CC. Resztę masz, kwestia sprawdzenia co się stało, że Ci lampka się świeci...