Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Rufio_r

Pomysły Na Montaż Radia Cb - Vectra B

Polecane posty

Gość Rufio_r

Czołem Radiowcy.

Całkiem niedawno dostałem w prezencie radyjko, długo zresztą wyczekiwane

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> (Uniden 520 XL + ML-145) i teraz pozostał mi dylemat - gdzie to pudełeczko zamontować...

Pomijam oczywiście "dyskretny montaż" kolegi WOOCASH (wielkie słowa uznania za pomysł i jego realizacje

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> - wyszło doskonale) ale mnie jakoś podchodzą tylko 2 miejsca:

1. na tunelu przy lewej nodze pasażera

2. przy mojej lewej nodze ale tam jest klapka zakrywająca bezpieczniki, więc niełatwo będzie to tam zamontować..

Zastanawiam się jak Wy macie zamontowane radyjka w swoich autkach (choć najbardziej interesuje mnie montaż w Vetra B, to z przyjemnością popatrzę na inne autka).

Pozdrawiam

Rufio_r.

Gość szak

koleszko nie tyle ze bezpieczniki co bedzie niewygodnie korzystac a jak wiadomo czasmi trzeba korzystac dosc często....

standardowo zakalda sie radyjko po prawej stronie panelu srodkowego na wysokosci lewej nogi od pasażera ....

pozdro

zakładaj na klapke od bezpieczników.moim zdaniem nie ma lepszego miejsca.

Gość szak

nie wadzi ci sie kolanem hmm moze ja za wysoki jestem hehe jak przymierzalem kiedy harrego to nie bardzo mi to miejsce ...i obsługa lewą ręko wrrr ale jak kto woli ..

pozdro

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dokladnie , ja zalozylem na panelu srodkowym po prawej stronie i troche zaluje ... ale jak sie zrobi cieplo to bede modzil z "bezpiecznikami"

a ma ktos jaks fote instalacji na tunelu po prawej stronie?

Gość Rufio_r

Czołem wszystkim!

Albo może ma ktoś zdjęciówki zamontowanego radyjka tu z lewej strony przy bezpiecznikach?

Co do zdjęć z zamontowanych radyjek, to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

możesz sporo obejrzeć. Akurat drugie zdjęcie przedstatwia montaż na tunelu z prawej strony (niestety, tylko że w innym mobilu niż Vectra).

Ja raczej odrzuciłem opcję montażu w tym miejscu, bo radyjko zakładam 2-3 razy w tygodniu więc w pozostałych dniach kiedy żonkę odwożę do pracy będzie szarpała mi nogawką za wystający uchwyt (a niedaj gdyby tak szarpnęła rajstopami... ) oj,....

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Są też tacy, którzy montują na tunelu z lewej strony (str. 36 z podesłanego linka), ale u mnie to raczej nie przejdzie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdr00fka.

Raf.

Edytowano przez Rufio_r

Można jeszcze w schowku. Do tego głoścnik zewnętrzny pod podłokietnikiem na tunelu środkowym.

U mnie to wyglada tak:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

wg. mnie bardzo dobre miejsce ,nie przeszkadza i jest pod ręką

Gość Lutenet

OOO bardzo mi to miejsce się spodobało. Chyba takowy zestawik:

PRESIDENT JOHNNY II - ASC + Antena Sirio AS 100 MAG

na który już rozpocząłem polowanie, wyląduje w tym miejscu.

Mam tylko takie pytanko: czy te Presidenty mają naprawdę ciche głośniki???

Takie opinie o nich poczytałem...

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Gość szak

normalne maja gosniki takie jak w harrym czy jimmym ...

pozdro

Ja mam wlasnie tak zamontowane i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Gość M.sey

Witam ja właśnie za montowałem sobie w schowku w podłokietniku Presidenta HarryII mieści sie tam idealnie założenie było z osobnym głośnikiem ale radzi sobie bez niego głos jest lekko z tłumiony zainteresowanym prześle fotki lub pomoge zamontowc

Witam ja właśnie za montowałem sobie w schowku w podłokietniku Presidenta HarryII mieści sie tam idealnie założenie było z osobnym głośnikiem ale radzi sobie bez niego głos jest lekko z tłumiony zainteresowanym prześle fotki lub pomoge zamontowc

HarryII ma chyba takie same wymiary jak uniden pro 510 ? . Miejscówka spoko , bedzie wygladac estetycznie , ale ciekawe czy nie bedzie sie rzucac w oczy potencjalnym zlodzieja :/

Gość urlejn6

mario24 jak masz przymocowaną antenę? czy mogłbyś zamieścić fotki samej anteny i jej zamocowania tez z drugiej strony niż jak na fotkach które juz zamieściłeś.

Mam antene zamocowaną na stałe w błotniku w otworze po antence GSM, która to wyrzuciłem. Gdybym nie miał gotowego otworu to bym go zrobił, to żaden problem i nieporównywalnie lepsze rozwiazanie od wszelkich uchwytów. Zawsze można po zdemontowaniu CB założyc taką malutka wspomnianą wyżej antenkę .

Gość szak

hehe zawsze mowie ze do masy to do masy .. dobrze zrobiles

pozdro

U mnie to wyglada tak:

Gość SNAKU

Ja mam tak:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

SNAKU a jak kabelki tam doprowadziłeś?? Ile Ci to zajęło??

Gość SNAKU

Przewód antenowy jest poprowadzony po lewej stronie, pod podsufitówką do samej klapy bagażnika (kombi). Napięcie też lewą stroną i później słupkiem na dół. Nie pamietam ile mi to dokładnie zajeło (robiłem to ponad pół roku temu),ale nie było żadnych problemów. Jedyne co dłużej trwało, to wycięcie w półce miejsca na złączkę antenową, po to zeby radio się głębiej chowało.

Gość fobos
Napisano (edytowany)

Witam, kupiłem radyjko w zeszłym tygodniu i mam mały problem, jest zasilane z gniazda zapalniczki i chciałbym by tak zostało,lecz w zapalniczce znika napięcie po przekrecenia kluczyka i tu moje pytanie jak ww mało inwazyjny sposób przerobić to gniazdo by cały czas było tam napiecie. o Ile w sprawach mechanicznych jestem w maire sprawny tak w elektryce sie strasznie motam dlatego proszę o pomoc.

73

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez fobos

moje radio leży sobie koło ręcznego hamulca.. a dokłdanie miedzy ręcznym a siedzeniem pasażera ... jesli sie nie używa ręcznego to jest nawet podręcznie, zawsze mozna odpiąc i wrzucic do schowka..

pozdro

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość fobos
Napisano (edytowany)

Też tak robiłem ale na dłuższa metę jest to nie wygodne a że jestem uczulony na wiercenie otworów tam gdzie ich być nie powinno wiec okdkreciłem wkret mocujący tunel srodkowy i pod ten wkret podłożyłem uchwyt od cb, całość wyglada przyjemnie kable sie nie petaja pod reką i dostep tez jest przyzwoity, jak bede miał chwile to zrobie fotke.

73!

Jak obiecałem, zrobiłem pare fotek mam nadzieję, że komuś sie przydadzą

tak to wyglada z góry, lemm at71

ato już uchwyt pt. AS&MIR w moim wykonaniu nieco szerszy by uzyskać większą sztywność

a kabelek od anteny powędrował w tunelu jaki tworzy uszczelka, moim zdaniem o wiele lepsze to wyjście niż ciągniecie go pod tapicerką

moje ulepszenie poprzez zastosowanie nieco innej dętki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

niezbyt udane zdjęcie, ale widać jak kabelek od anteny został wyciagnięty przez otwór w uszczelce i przeszedł pod górnym zawiasem drzwi a potem wciśnięty został miedzy uszczelkę a kokpit a potem pod wycieraczką do radyjka.

no a tu już mój szumofon znany również jako alan 101 zamocowany na kołku trzymającym tunel. Sorki za jakość fotek ale niestety lepszych nie mogę zrobić. Jak by ktoś miał jakie kolwiek pytania to zapraszam. Na koniec dodam że ten zestawik zestroił się na 1.2 SWR nie wiem czy to dobrze czy źle w każdym razie słysze wszystko co chce a czasami nawet i wiecej

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

pozdrawiam 73!

Edytowano przez fobos

Gość Rufio_r

Ja radyjko zdecydowałem w końcu zamontować w tym samym miejscu, na tunelu środkowym po stronie pasażera. Wożenie go między siedzeniem i tunelem a potem szukanie po samochodzie przy większym hamowaniu było nudne

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W każdym razie zdecydowałem się przykręcić uchwyt radia w miejscu łączenia dolnej i górnej części tunelu, tak aby to było jak najmniej widoczne po demontażu.

Powiem szczerze, że wygląda to w porządku i jest całkiem poręczne w użytkowaniu. Mam tylko problem z ulokowaniem gruchy, która teraz sobie leży spokojnie obok ręcznego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Generalnie polecam taki sposób montażu radyjka.

ps. zdjęciówek niestety jeszcze nie zrobiłem.

Pozdrowionka.

Raf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.