Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Odpowietrzenie zbiornika paliwa

Gryngol
 Share

Recommended Posts

Mam zapowietrzony zbiornik paliwa, moge tankować tylko po kropelce, ale to troche długo trwa:)

Rozebraliśmy kiedyś z mechanikiem cały wlew, przedmuchaliśmy te rurki i wężyki co tam się znajdują, ale to nie pomogło. Podobno gdzieś pod maską silnika jest jeszcze jakieś inne odpowietrzenie?? Prawda to?? Gdzie w VB są takie odpowietrzenia???

musisz zdjąć fartuch pod przednim prawym błotnikiem i tam jest filtr od tego odpowietrzania.

nawet nie żartuj!!!!

miesiąc fura stała bez przednich błotników a ja się tym nie zająłem:(

mam nadzieje ze po zdjęciu tego fartucha (nadkola??) dojście jest łatwe??

edit

czy to jest ta część??

7f2785797fc20901m.jpg

to się jakoś czyści, czy wymienia na nowe??

Edited by Gryngol

• 9 years later...

Czy można dowiedzieć się jak udrażnia się w viki odpowietrzanie zbiornika paliwa? Czy to tylko w tym miejscu pod błotnikiem z przodu, czy też w innych lokacjach, z tyłu np. przy wlewie czy gdzieś w okolicach baku?

U mnie ten problem powstał, gdy owinąłem szczelnie 2 gumowe przewody przy baku, jeden o większej drugi mniejszej średnicy, pod autem po środku przy stabilizatorze.
Od tego czasu mam ciśnienie w baku, syczy przy odkręcaniu korka, a jak jest zakręcony to bak ulega odkształceniom, słychać pracę blachy, takie głośne "łup",

Edited by amon31

Tak, tylko zastanawiam się w którym dokładnie miejscu przy wlewie jest?

Domyślam się, że pod korkiem. w górnej części wlewu są takie żeberka i pomiędzy nimi, no ale to służy tylko tankowaniu.

A co załatwia sprawę ciśnienia w baku, odpowietrzenia go i tego syczenia, skoro go wcześniej nie było? Czyżby wężyk w stronę filtra węglowego?

No i się porobiło.

Dałem auto do konserwacji podwozia, przy okazji wyjęto ten filtr, przedmuchane zostały przewody do niego idące (swoją drogą było to pozapychane kuleczkami węgla) i teraz cały układ baku, tj. zbiornik, wlew i pewnie przewody brzęczy, wpada w denerwujące drgania, niezależnie czy korek jest odkręcony, czy zakręcony.

Spotkał się ktoś z tym zjawiskiem? Może coś nie tak z tym zakichanym filtrem, za duże podciśnienie?

Problem rozwiązany - winowajcą jest owy filtr oparów, jak jest stary to parcieją w nim uszczelki i membrany, puszcza cały czas opary z baku i przez to jest ciągłe ssanie do kolektora, stąd drgania. Przewód zatkałem, już jest ok.

Edited by amon31