Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak wymienić żarówki w reflektorach ???

Guest g.cichy
 Share

Recommended Posts

Guest g.cichy

Witam. Mam problem, chciałem wymienić żarówki w reflektorach z przodu ale nie wiem w jaki sposób się do nich dostać. Czy trzeba wyciągać akumulator i filtr powietrza, czy mieć maleńkie rączki :) Bo ja w żaden sposób nie mogę tam wlożyć swoich łap. Wiem że w Mondeo demontuje się cały reflektor żeby zmienić żarówkę ale tutaj przed zdjęciem reflektora trzeba by było zdjąć zderzak :angry: Proszę o pomoc, może jest na to jakiś prosty patent. A może muszę poprosić narzeczoną, bo mam za duże dłonie :lol:

Guest Callun
Witam. Mam problem, chciałem wymienić żarówki w reflektorach z przodu ale nie wiem w jaki sposób się do nich dostać. Czy trzeba wyciągać akumulator i filtr powietrza, czy mieć maleńkie rączki :) Bo ja w żaden sposób nie mogę tam wlożyć swoich łap. Wiem że w Mondeo demontuje się cały reflektor żeby zmienić żarówkę ale tutaj przed zdjęciem reflektora trzeba by było zdjąć zderzak :angry: Proszę o pomoc, może jest na to jakiś prosty patent. A może muszę poprosić narzeczoną, bo mam za duże dłonie :lol:

Zgodnie z książką samochodu do lewego reflektora dostajemy się bez żadnych demontaży części (oczywiście oprócz samej osłony tylnej reflektora) , a do prawego trzeba ściągnąć (wykręcić) rurkę prowadzącą płyn do zbiornika spryskiwaczy. Nie jest to bardzo skomplikowane. Uwierz, że wymiana żarówek jest możliwa w ten sposób, choć faktem jest, że trzeba się przy tym trochę pogimnastykować.

Guest Zielak
Zgodnie z książką samochodu do lewego reflektora dostajemy się bez żadnych demontaży części (oczywiście oprócz samej osłony tylnej reflektora)

Do prawego !

, a do prawego trzeba ściągnąć (wykręcić) rurkę prowadzącą płyn do zbiornika spryskiwaczy.

Do lewego ! Zbiornik płynu do spryskiwaczy jest po LEWEJ stronie samochodu, tak jak i kierownica!

Uwierz, że wymiana żarówek jest możliwa w ten sposób, choć faktem jest, że trzeba się przy tym trochę pogimnastykować.

Mnie wymiana żarówek: drogowych, mijania i postojowych zajęła ok 40 min B)

Dostęp do lewego reflektora po wyjęciu rurki zbiorniczka spryskiwaczy jest wystarczający.

Po prawej stronie samochodu jest natomiast masakra!

Przygotuj sobie: latarkę, wodę, mydło i ręcznik :D

Ściągnij zegarek i obrączkę.

Jak nie dasz rady to pisz na PW, gdzieś się umówimy i Ci pomogę.

Edited by Zielak

Guest Callun
Do prawego !

Do lewego ! Zbiornik płynu do spryskiwaczy jest po LEWEJ stronie samochodu, tak jak i kierownica!

Mnie wymiana żarówek: drogowych, mijania i postojowych zajęła ok 40 min B)

Dostęp do lewego reflektora po wyjęciu rurki zbiorniczka spryskiwaczy jest wystarczający.

Po prawej stronie samochodu jest natomiast masakra!

Przygotuj sobie: latarkę, wodę, mydło i ręcznik :D

Ściągnij zegarek i obrączkę.

Jak nie dasz rady to pisz na PW, gdzieś się umówimy i Ci pomogę.

Oczywiście podawałem strony patrząc od strony przodu auta, choć może fachowo podaje się odwrotnie kierunki

W VA można było wymienić obie żarówki z zamkniętymi oczami w czsie poniżej minuty, w VB już dużo gorzej - zwłaszcza przy V6, ale w VC - co ja słyszę 40 minut :blink::blink::blink: Coraz gorsze te samochody celowo robią, żeby umożliwić różnym serwisom krojenie z nas kasy. Ciekawe kiedy dojdzie do tego, że płyn do spryskiwaczy będzie mozna uzupełnić tylko w serwisie i oczywiście tylko płyn GM :angry:

Guest g.cichy

Dzięki za pomoc. Tego patentu z wykręceniem rurki wlewu zbiorniczka plynu do spryskiwaczy nie znałem. Faktycznie jest łatwiej :D Ale z prawej strony to tragedia! No po długiej walce się udało. Dzięki za pomoc :)

Guest olo1919

dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że w benzynie jest dużo miejsca a 2,2 diesel z xenonami to masakra wymina żarówki pozycji to wyczyn.

Ja mam wersję z 2006 z Xenonami i u mnie trzeba demontować zderzak :-). Ciekawe jak mam wymienić żarówkę w czasie kontroli drogowej? A może już nie trzeba?

A tak swoją droga jak to jest z koniecznością posiadania żarówek na wymianę w przypadku kontroli drogowej przez Słowacką Drogówę? Tam jest obowiązaek posiadania kompletu żarówek do wymany... U mnie jedna żarówka do xenona w ASO prawie 800PLN...

Pozdro dla wszystkich

August

Ja mam wersję z 2006 z Xenonami i u mnie trzeba demontować zderzak :-). Ciekawe jak mam wymienić żarówkę w czasie kontroli drogowej? A może już nie trzeba?

A tak swoją droga jak to jest z koniecznością posiadania żarówek na wymianę w przypadku kontroli drogowej przez Słowacką Drogówę? Tam jest obowiązaek posiadania kompletu żarówek do wymany... U mnie jedna żarówka do xenona w ASO prawie 800PLN...

Pozdro dla wszystkich

August

Te wymogi nie dotycza aut z xenonami. Tego oficjalnie nawet samemu nie mozna ruszac.

Edited by Kali

Te wymogi nie dotycza aut z xenonami. Tego oficjalnie nawet samemu nie mozna ruszac.

To mnie uspokoiło. Jakoś tak mi się wydawało że logicznie....

ale gdzie w w tego typu rozporządzeniach szukac logiki, szczególnie tej ogólnie przyjętej jako prawidłowa.

August

• 1 year later...

Czy znaleźliście może gdzieś post lub macie dostęp do jakiejś instrukcji ze zdjęciami przedstawiającej wymianę prawej żarówki? Ostatnio kumplowi się przepaliła i w aso zażądali za wymianę razem z kosztem żarówki 500zł. Aż mi się wierzyć nie chciało. Kumpel pojechał do innego majstra a ten krzykną 450. Masakra jakaś. Ja miałem przyjemność wymiany postojówki i trochę się namęczyłem ale się udało, ale z żarówką nie wiem jak to będzie... Piszecie coś o opuszczaniu zderzaka ale może gdzieś jest pełen opis ze szczegółami. Z góry wielkie dzięki.

Czy znaleźliście może gdzieś post lub macie dostęp do jakiejś instrukcji ze zdjęciami przedstawiającej wymianę prawej żarówki? Ostatnio kumplowi się przepaliła i w aso zażądali za wymianę razem z kosztem żarówki 500zł. Aż mi się wierzyć nie chciało. Kumpel pojechał do innego majstra a ten krzykną 450. Masakra jakaś. Ja miałem przyjemność wymiany postojówki i trochę się namęczyłem ale się udało, ale z żarówką nie wiem jak to będzie... Piszecie coś o opuszczaniu zderzaka ale może gdzieś jest pełen opis ze szczegółami. Z góry wielkie dzięki.

mówisz o żarówkach H7....wymiana 500zł....ja sam wymieniłem, bez opuszczania zderzaka i odkręcania lampy....ale zaoszczędziłem kasy :lol:

Ostatnio kumplowi się przepaliła i w aso zażądali za wymianę razem z kosztem żarówki 500zł. Aż mi się wierzyć nie chciało. Kumpel pojechał do innego majstra a ten krzykną 450. Masakra jakaś. Ja miałem przyjemność wymiany postojówki i trochę się namęczyłem ale się udało, ale z żarówką nie wiem jak to będzie...

Kurde, nie mówcie że są takie jazdy :blink: bo rozważam w ciągu 2 - 3 lat przesiadkę na VC, ale w takim przypadku to sam nie wiem :huh: Z drugiej strony wszyscy straszyli, że w VB 2.5 V6 tak ciężko wymienić żarówkę a ostatnio przy odrobinie dobrej woli wymieniłem bez problemu.

Kurde, nie mówcie że są takie jazdy :blink: bo rozważam w ciągu 2 - 3 lat przesiadkę na VC, ale w takim przypadku to sam nie wiem :huh: Z drugiej strony wszyscy straszyli, że w VB 2.5 V6 tak ciężko wymienić żarówkę a ostatnio przy odrobinie dobrej woli wymieniłem bez problemu.

ja na dworze, po ciemku, w minus 5 wymienialem obie zaroweczki. :) . z 15 mnut max mi to zajelo!

Ostatnio kumplowi się przepaliła i w aso zażądali za wymianę razem z kosztem żarówki 500zł. Aż mi się wierzyć nie chciało.

Pewnie miał ksenony więc żarnik 500 + wymiana gratis ;-)

Pewnie miał ksenony więc żarnik 500 + wymiana gratis ;-)

Na pewno, ja płaciłem za wymianę żarówki od świateł mijania podczas przeglądu w ASO kilkanaście zł. 500 zł to kosztuje cała lampa z żarówkami na Allegro. :P

Korzystając z tematu.

Jakie macie doświadczenia z kseonami. Kiedy spodziewac się ich wymiany.

Światło w nich będzie jedynie "siadac" czy kiedyś się zupełnie wypalą.

Moje świecą już piąty rok a akurat to mój pierwszy samochód z kseonami.

Ktoś już wymieniał i ile w takim razie płacic?

Mnie ostatnio w ASO proponowano ok 1000 zł za sztukę bez rabatu :blink:

Guest marcus16
Korzystając z tematu.

Jakie macie doświadczenia z kseonami. Kiedy spodziewac się ich wymiany.

Światło w nich będzie jedynie "siadac" czy kiedyś się zupełnie wypalą.

Moje świecą już piąty rok a akurat to mój pierwszy samochód z kseonami.

Ktoś już wymieniał i ile w takim razie płacic?

Mnie ostatnio w ASO proponowano ok 1000 zł za sztukę bez rabatu :blink:

ILE??!!!! palniki sa na allegro od 70 do 120 pln za sztuke a wymienic mozna sprobowac samemu:)

:blink: :blink: :unsure:

A ja głupi myślałem, że to taka droga zabawa z wymianą ksenonów! Dzięki za uświadomienie, masz u mnie +. ;)

Dodam jeszcze, że ksenony powinno się wymieniać parami.

PS. Mój 500-ny post... :)

Edited by bajtek