Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Opel Tech 2

Guest ronald10
 Share

Recommended Posts

Do VC pasuje bardziej:

www.allegro.pl/item152246228_mini_komputer_diagnostyczny_automax480_obd2_can.html

lub z poprawionym interfacem:

www.allegro.pl/item152434217_auto_komputer_diagnostyczny_automax580_can.html

Ale on tylko odczytuje i kasuje błędy. Nie można nim niczego ustawić, zmienić, zalogować i wylogować. Tak więc użyteczność jest mocno ograniczona. Ale w porównaniu z techem2 i tak chyba cena warta zakupu. Informacje mam od producenta - korespondowałem z nim na ten temat. Jak będę w Krakowie to podjadę i przekonam się bardziej namacalnie z tym urządzeniem.

witam, tak przy okazji sie zapytam - czy ktos wie jak skasowac inspekcje olejowa w Oplu Signum? wykonywalem juz dziwne duszenia ale nic nie pomoglo, przez pare przekrecen kluczykow jest ok po czym nagle si epojawia. pozdr

a co powiecie o interfejsieelm 327

Witam, kiedys pisalem, ze kupilem interface Opel Tech 2, ale dla wiekszosci uzytkowniow Vectry C jest to sptrata pieniedzy:( Po interwencji odazalo sie, ze ten i inne podobne czyta wszystkie ale Vectre C do 2002 51 tygodnia produkcji. Moja Vectra jest z 2004r, wiec przez zastosowania szyny CANDI nie da sie podlaczyc. Jest to wspaniala rzecz dla uzytkownikow np Vectry C!! W zestawie jest mase programow jak rowniez mozna poszperac i sciagnac wiele innych. Dla Vectry B polecam.

opeltech2tg6.jpg

• 4 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Anton

Ostatnio dość często coś mi się z kompem dzieje i chciałem zakupić sobie urządzenie diagnostyczne lub sam interfejs oparty na układzie ELM 327 (EUROSCAN 2007) CAN bądź coś innego w cenie do 1000 zł co by współpracowało z Vectrą z rocznika 2003 w dieslu. I jest problem - rozmawiałem z kilkoma sprzedającymi te urządzenia ale często nie współpracują i proponują przyjazd i sprawdzenie "na żywo".

Ma ktoś z Was taki aparacik (i Viki w dieslu) który by współpracował? Jak tak to prośba o model tego urządzenia.

Dzięki z góry

Witam

Posiadam układ na elmie 327 na comie i w moim signum 2.2dti 2004r transmisja jest ok.Oczywiście niewiele możemy nim zdziałać ale podstawy jakieś sa.Można np zczytać kody i je kasować.Interfejs współpracuje z kilkoma programami np:OBDSCAN,SCANMASTER,SCANTOOL,PCMSCAN i inne.Oczywiście każdy z tych programów oferuje inne funkcje - w jednych aktywne w innych nie.Jak znajde troche czasu postaram sie zrobić pare fotek i zrzutów ekranu oraz podziele sie bardziej szczegółowo moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Dodam jeszcze że każdym innym interfejsem typu tech2 lub podobnym za pare groszy do vc nie podejdzie.Szkoda czasu i pieniędzy.Ja w poprzednim samochodzie tj vectra b 2.0 dti z 1998 roku używałem

zwykły Interfejs diagnostyczny V.A.G. na układzie max232 (K-line) i kasowałem nim poduchy oraz bez problemu można było eksperymentować w przebiegu.(to tak na marginesie)

Edited by mampazar

• 7 months later...

Temat byl dawno jak widac po dacie, ale czy kolega Pyjor moglby mi podpowiedziec jak u niego dziala ten interface z programem Opel tech 2 , pytanie moje wynika z tego ze zakupilem podobny interface i na plytce mial dolaczony wspomiany program ale niechce mi sie laczyc z samochodem ( mam vectre b z 1999 , silnik x18xe1) wybierajac np. silnik wyswietla mi zebym wlaczyl pin7 a potem wyswietla brak polaczenbia z interface i niewiem co z tym zrobic bo zadnego przelacznika nie mam :(

Witam, kiedys pisalem, ze kupilem interface Opel Tech 2, ale dla wiekszosci uzytkowniow Vectry C jest to sptrata pieniedzy:( Po interwencji odazalo sie, ze ten i inne podobne czyta wszystkie ale Vectre C do 2002 51 tygodnia produkcji. Moja Vectra jest z 2004r, wiec przez zastosowania szyny CANDI nie da sie podlaczyc. Jest to wspaniala rzecz dla uzytkownikow np Vectry C!! W zestawie jest mase programow jak rowniez mozna poszperac i sciagnac wiele innych. Dla Vectry B polecam.
Edited by zubek73
wywalam fotkę z cytatu / zubek

• 5 years later...

koledzy witam serdecznie mam takie małe pytanie kolega chce kupić Tech2 ale pewien sprzedawca doradza mu coś takiego

http://allegro.pl/gm-tech-2-insignia-corsa-d-opel-comander-op-com-i3627715270.html

mówi, że to jest lepsze od Tech2 czy warto w coś takiego się pchać??

z góry dzięki za podpowiedzi

koledzy witam serdecznie mam takie małe pytanie kolega chce kupić Tech2 ale pewien sprzedawca doradza mu coś takiego

http://allegro.pl/gm...3627715270.html

mówi, że to jest lepsze od Tech2 czy warto w coś takiego się pchać??

z góry dzięki za podpowiedzi

:leze:

Techa to na pewno nie zastąpi

troszkę więcej jak opcom to potrafi bo wyciągnie carpass i tyle

ja bym na miejscu kolegi zakupił opcoma za 150 zł zamiast ładować 2.5 koła bo ta sama funkcjonalność tylko odczyt carpass jest w tym ale ciekawe czy z każdego czyta

Edited by xpirat

• 4 years later...

Witajcie czy jest jakis interfejs diagnostyczny kompatybilny z viki z 2006r z silnikiem 1.9 cdti 120 KM ale by np aktywowac badz dezaktywowac jakies funkcje ??? 

• 5 months later...

witam,mam op-com china clone wszystko fajnie hula ale niestety nie wszystkie opcje są dostępne...

np chciałem aktywować tylne szyby i z tego co koledzy podpowiedzieli trzeba to zrobić w trzech modułach REC,DDM,BCM op-com poradził sobie tylko z REC do BCM I DDM mnie "nie wpuścił"

w zwiazku z powyższym proszę o informacje:

czy tech2 poradzi sobie z takim tematem,a jeśli nie to jaki inny sprzęt diagnostyczny będzie najlepszy (najbardziej funkcjonalny) do opla ... vectra c 2006 r i inne ople...

gdzie i za jaką kwotę można kupić taki sprzęt (w rozsądnej cenie maks 1000 zł)

z góry dziękuję za podpowiedzi

pozdrawiam

Nie wiem jakie to moduły bcm i ddm, ale mój chiński opcom za 40zł świetnie sobie radził z bcm kd i nf na przykład. Do ddm i pdm też wchodzę, choć nie pamiętam wersji. Oczywiście należy wersję podnieść i uruchomić coś nowszego niż 2010. 2012 + data 2014 działa już fajnie. Nowsze pewnie też, ale nie mam już chińczyka i nie wiem co tam aktualne teraz jest.

2 godziny temu, Klosiu napisał:

Nie wiem jakie to moduły bcm i ddm, ale mój chiński opcom za 40zł świetnie sobie radził z bcm kd i nf na przykład. Do ddm i pdm też wchodzę, choć nie pamiętam wersji. Oczywiście należy wersję podnieść i uruchomić coś nowszego niż 2010. 2012 + data 2014 działa już fajnie. Nowsze pewnie też, ale nie mam już chińczyka i nie wiem co tam aktualne teraz jest.

BCM - Body Control Module

Moduł sterowania nadwoziem; system odpowiedzialny za pozyskiwanie, analizowanie i przetwarzanie danych napływających z czujników różnych układów elektronicznych zainstalowanych na pokładzie samochodu.
DDM - moduł drzwi kierowcy
PDM - moduł drzwi pasażera
REC - moduł komfortu (w bagażniku)

"Oczywiście należy wersję podnieść i uruchomić coś nowszego niż 2010. 2012 + data 2014 działa już fajnie"

jak to zrobić ?

Źle się wyraziłem. Wiem co to bcm, pdm, ddm, rec. Nie wiem jakie wersje masz i do jakich się Twój opcom nie łączy.

Pisząc w skrócie pobierasz soft, włączasz program i on podnosi wersję opcoma-interface-u jeżeli jest stary i tyle. Niektórych Chińczyków nie da się podnieść w ten sposób - uwala się chipset, a niektórych nie trzeba. Masz temat na forum o opcomie i jego naprawie i upgrade. Uprzedzając ewentualne pytanie, nie mam softu do chińskiego opcoma więc nie mogę go podesłać.