Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Thorgal

Woda w kabinie - lewa strona - może ktoś ma jeszcze pomysł ?

28 posts in this topic

Witam , pierwszy post , myślę że się nie zbłaźnię ...

Mam viki 2000r po lifcie... kupiona 5 miechów temu (wakacje) od pierwszego właściciela (kolega lekarz) autko polskie (środula) i nie bite z przebiegiem 73,5tyś km... po co to piszę : auto zagazowałem zaraz u kolesi którzy gazowali mi już 3 auta (sekwencja) zaraz po pierwszej ulewie w wakacje miałem już lekko mokro tylko w na miejscu kierowcy ... miejsce w miarę wysuszyłem i dałem koledze (mechanik) żeby mi sprawdził klimę - wszystko OK. I na razie spokój ale też nie padało ... teraz znowu leje a ja się topię ... znowu tylko miejsce kierowcy ... i mokro jest tylko prawie przy siedzeniu i po bokach czyli koło gały biegów i przy progu ... koło pedałów sucho. suszę to miejsce i szukam problemu... jak się maskę otworzy to z lewej strony idą koło podszybia jakieś kable chyba do migaczy na boku i tam było trochę liści - posprzątałem , sprawdziłem kable od centralki gazu też wychodzi że ok. zdemontowałem nadkole (jest całe) i nic nie zauważyłem ... szyba była zmieniana bo doktorkowi kamień uszkodził i wymienił - pojechałem do kolesi od szybek lali 3h wodą i nic nie stwierdzili uważają że szyba jest ok i nie ma sensu jej odklejać... od spodu ok , zdemontowałem korek i polała się woda z 300ml i nic więcej ... pojechałem na myjnie to znowu na ręcznikach papierowych trochę więcej wody ...

Może ktoś pomoże bo ja odpadam ... auto prawie nic nie przejechało , chodzi jak ta lala ale zaraz zgnije... kolega doktorek twierdzi że nigdy nie miał tam wody a czasami zdarzyło mu się nawet w nim sprzątać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> POMOCY !!!

[ Dodano: Sob 30 Gru, 2006 ]

Co jest Panie i Panowie ... brak pomysłów?

0

Odpływ od klimy. Musisz zobaczyć go od spodu samochodu. To taka czarna gumka - mniej-więcej centralnie na scianie grodziowej. Potrafi zawinąć się i całą woda leje się do środka - właśnie po stronie kierowcy.

0

Please login or register to see this quote.

chyba nie to, bo tylko podczas deszczu jest mokro, a z klimy sie leje tylko jak klima jest włączona. A masz szyberdach?? sprawdzałeś uszczelki drzwi??

0

hmmm.. może nie na temat, ale opiszę wam podobne "mokre" objawy. Viki miała pajączka po kamieniu i pojechałem do ASO gdzie wymienili mi szybę (1,5 roku temu). Przyszły deszcze i pojawiła się woda na desce rozdzielczej, fotelu kierowcy... w zależności od ustawienia auta. Okazało się że BARANY z ASO zostawili nmałą przerwę "klejową" i lało się do środka...... Może twój poprzednik coś podobnego przeszedł??. Sprawdzali mi to ludzie "szybiarze" nowoczesnym sprzętem w postaco węża z wodą - drugi siedział w aucie i "badał" gdzie woda się pojawia.

wyrafinowany sprzęt wodny chyba masz.... szukaj przyczyny... :wink:

0

Uszczelki sprawdzałem, dla mnie ok. Szyberdachu nie mam, odpływ był czyszczony w wakacje. Cały czas zmieniam ręczniki papierowe i juz powolutku dochodziło do normy, ale wczoraj w nocy była taka ulewa z 3-4 godzinki , auto sobie stało a rano tylko pod nogami kierowcy było baaaardzo mokro. Czyżby jednak szyba do ponownego wklejenia?? Klimy nie używałem od tygodnia, jakoś dziwnie szyba przestała mi parować i wystarczy nawiew.

0

moja propozycja - poproś kumpla aby wziął węża i polewam wysokim ciśnieniem po wszystkim szybach, uszczelkach itp a Ty usiądź w środku i szukaj gdzie krople sie przedostają do środka i bedziesz wiedział. Niech leje z odległości kilku centymetrów. Z tego co piszesz to musi być dziura gdzieś na górze (mokry fotel kierowcy).. Nie ma opcji żebyś nie zauważył gdzie sie leje.

0

odegnij delikatnie brzeg podsufitki od strony szyby przedniej i zobacz czy nie jest tam mokro...

[ Dodano: Pon 01 Sty, 2007 ]

dokładnie! - z odległości kilku centymetrów pod ciśnieniem i migiem będziesz wiedział co się dzieje

0

Musisz dojść któredy to spływa. Czy napewno pod pedałami jest sucho ? Ale nie chodzi mi o sam dywan tylko czy po prostu nie spływa podłogą - zagłebieniami pod dywanem?

I sprawdź czy przypadkiem nie masz boczku na drzwiach na samym dole mokrego. Może wpływa przez drzwi. Może przelewać się przez uszczelke na dole. Nie masz wyboru- odsuń wykładzine ile się da - latarke w dłoń i jak już Ci napisali polewanie silnym strumieniem i patrzenie gdzie cieknie.

0

po tym moge stwierdzić że nie są to drzwi tylko okolice przedniej szyby 0 a raczej jej górnej części bo skos szyby jest taki że tylko z górnej części może lać sie w te punkty. wiec wąż w dłoń i do roboty....

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

sprawdź czy gazownik jak przeprowadzał przewody do środka auta z komory silnika nie zapomnial założyć gumowej przelotki. miałem to samo w swojej viki.zobacz z prawej strony na podszybiu bo tamtędy przewody najczęsciej puszczają. pozdr.

0

Witam.Chciałem się zapytać czy możliwe jest aby woda dostała się do środka pod dywan kierowcy przez otwór gdzie z kabiny wychodzi linka do otwierania maski z przodu.Okazało się że ta guma co uszczelnia ten otwór z linką była wciśnięta do środka i była dziura.Wczoraj zauważyłem że mam całą gąbkę zalaną pod dywanem woda aż kapie z gąbki.Od strony pasażera sucho.Jak to opsuszyć jak tego dywanu się nie da wyciągnąć bo on jest w całości? Aha a ta rurka od klimy co ma iść woda to gdzie ją szukać pod spodem samochodu? 2,0 DTL

Jeżeli mieliście taki problem to proszę poradźcie mi coś.Z góry dziękuję i POZDRAWIAM!

0

Gazety i reczniki papierowe pod wykładzinę (DUZO GAZET) i codziennie wymieniać, a jak bedziesz mógł to podwiń wykładzinę i zostaw na słoneczku przez cały dzień.

0

Jak będziesz mieć ciągle wodę na podłodze, to będzie najpierw śmierdzieć a później z biegiem czasu może zgnić. Przecież rdza dla vectr, to nic nowego...

0

kumpel tak miał że goscie jak gaz zakładali nie włożyli uszczeli co idą przwewody do kabiny ... miał po deszczu mokro pod nogami

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

ja miałem juz 2 razy taka sytuacje w audi80. raz to było tak ze szyba czołowa sie rozszczelniła i rynienkami spływała do samej kabiny. innym razem była taka sytuacja ze uszczelka pod przednią szybą pękła i sie woda lała do środka kabiny. za każdym razem wiązało sie to z ponownym wklejaniem szyby czołowej

0

Cześć

Dzisiaj raz na zawsze rozprawiłem się z wodą w kabinie. Pierwszą rzeczą, która mi pomogła, to był pewien korek obok filtra kabinowego (po stronie kierowcy). Woda zaczęła się lać mniej. Natomiast dzisiaj postanowiłem ściągnąć nadkole i okazało się, że kable winą były idące do kierunkowskazu.

Droga odpływowa wody z podszybia na boki auta, przebiega właśnie przez te kable, a raczej przez gumę w której są te kable. U mnie ta guma poprostu wpadła do środka i woda bez najmniejszych problemów leciała do środka. Gumę wciągłem, dostała dawke siliconu i dla sprawdzenia wylałem na podszybie 25 litrów wody (dokładnie tyle

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ). Dlatego dzisiaj umyłem auto, czernidełkiem przejechałem to i tamto

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdrav

0

Witam !

Stawiam na szybę. Prosty sposób sprawdzenia. Polewanie wodą nie zawsze jest skuteczne. Weź zwykły atomizer i wodę z mydłem. Popsikaj uszczelkę i szybę dookoła - na zewnątrz. Od środka dmuchnij też dookoła - sprężonym powietrzem. Jeżeli będzie nieszczelna będzie bąblować.

pozdrawiam

0

Witam,

Mam VB z 2000 po liftingu. Kilkakrotnie zauważyłem wodę w zagłębieniu na progu (na tym czarnym plastiku koło uszczelki) w drzwiach kierowcy. Jednak ostatnio po 3-dniowych deszczach stwierdziłem jeszcze, że tapicerka drzwi na całej długości na dole jest mokra i dywan na podłodze koło drzwi również. To samo w prawych przednich drzwiach. Z tyłu na szczęście sucho. Zdjąłem więc tapicerkę i co się okazało? Że dolny głośnik jest od strony wnętrza drzwi mokry, a woda przedostaje się do kabiny przez jego uszczelkę (na dole była mokra i pokruszona). Dodam jeszcze, że otwory spływowe w drzwiach są drożne i woda w drzwiach nie stoi. Folia na drzwiach też nie jest dziurawa i na całej długości dobrze przyklejona. Zakładam więc, że w drugich drzwiach przyczyna jest ta sama. Nie wiem jeszcze co z tym zrobię, ale pewnie zmienie uszczelki na głośnikach i może zabezpieczę je od tyłu folią. Czy ktoś miał podobny przypadek?

0

Przypadłość takową miałem gdy macherzy od alarmu przeciągali kabel do syrenki alarmowej. Stojąc przodem do szyby samochodu po otwarciu maski tam gdzie są mechanizmy od zamykania jej przy szybie z prawej strony na dnie jest taka gumowa okrągła uszczelka, którą wchodzą przewody do kabiny.

Fachowcy zapomnieli jej włożyć na swoje miejsce po przeciągnięciu wspomnianego przewodu i któregoś dnia stwierdziłem po myciu lakieru, że w kabinie od strony kierowcy dywanik jest mokry.

Wciśnięcie jej na swoje miejsce i przeprowadzenie kilku testów po uprzednim wysuszeniu dywanika (było to latem) problem rozwiązało.

0

Cześć, ja mam podobny problem po bardzo dużej ulewie mam wode po stronie kierowcy i patrzyłem gdzie to moze być i po śladach jakie zostały po wodzie widze ze zbiera sie ona na przodzie uszczelki drzwi pod głośnikiem i jak zbierze sie jej za dużo to przelewa sie przez plastykową osłone na kable i wsiąka w dywanik, i tez patrząc na uszczelke wydaje sie ze jest ok ale gdzieś guma wyżej przepuszczać musi i zamiast pod drzwi woda dostaje sie do kabiny. Wymienie uszczelke i poczekam na ulewy wtedy sie okaże.

0

Ja usiebie znalazłem wine. Tez miałem wode pod wycieraczka i pusczała w podszybiu tam gdzie idą przewody od alarmu np. Puścił klej i była malutka dziurka. Zdrapałem całość i dałem nowy klej. Problemu jż nie ma.

0

Witam

Ja ma vectre B z 96r i niestety te same objawy. Jak popada dłużej to robi się mokro na tym plastiku i mokra też jest tapicerka od spodu pod głośnikiem i kieszenią na drzwiach. U mnie na szczęście taka sytuacja jest tylko od strony kierowcy i nie wiem co z tym zrobić. Drzwi jeszcze nie rozkręcałem więc nie wiem jak wygląda sytuacja z uszczelką od głośnika.

ptoti mam pytanie czy już uporałeś się z tym problemem i jeśli tak to daj znać w jaki sposób

pozdrawiam

0

Ja miałem problem u siebie z przodu mokro na podłodze dlugo szukałem - okazało sie ze pod przednia szyba idzie uszczelka gumowa i po kilku latach odkleila sie. Padajacy desz nie sciekał po niej do odplywu tylko pod nia w rezultacie gdzies sie przedostawal do srodka i bylo mokro. Pojechale do ludzi ktorzy zakladaja szyby i wkleili mi ta uszczelke. Od tamtej pory jak reka odjal. Pozdro

0

witam

mam pytanie podniosłem wykladzine i pod nogami kierowcy i tylnego pasazra od str kierowcy jest mogro tzn gabka cala nasiaknieta woda czy ktos ma pomysł skad tyo moze leciec ??

Edited by zubek73
przenoszę - czytaj też powyżej / zubek
0