Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

akcja nawrotowa CIMów i maglownic i automatów

Guest Callun
 Share

Recommended Posts

Przyszła mi do głowy taka myśl, że biorąc pod uwagę opinie forumowiczów, to awarie CIMa (m.in. w moim przypadku) i maglownicy są ewidentnie winą niedopracowania fabryki. Skoro części te tak często w naszych autach się psują, a ich wymiana na nowe jest kolosalnie wysoka, to może pomyślimy nad złożeniem jakiegoś "oficjalnego" pisma do General Motors o objęcie tych części jakąś akcją nawrotową. Przecież te elementy nie psują się w wyniku naszego złego użytkowania, a padają po prostu z uwagi na swoje wady fabryczne.

To jest taka moja propozycja godna Waszych komentarzy i opinii

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem za. Gdzie mam podpisac  :grin:

Najpierw trzeba zebrać chętnych, ustalić formę i wybrać przedstawiciela najlepiej z klubu, który podejmie się zorganizować całe przedsięwzięcie

Mysle, ze pod takim wnioskiem moga sie podpisac wszyscy uzytkownicy Vecrty. Mozna je podpisac jako "Milosnicy Opla Vectry". Bedzie solidniej wygladalo :) Moze zrobic taka zbiorke podpisow na zlocie?

Z całym szacunkiem dla Was wszystkich ale nie myślcie, że takie "pismo" zrobi wrażenie na GM. Dopiszcie jeszcze życzenia świąteczne a na pewno powieszą sobie w gablotce ub zrobią humorystyczną prezentacje w powerpoincie do rozsyłania jako dowcip. :lol:

1. Liczy się kasa. Czyli jak by oficjlnie zorganizowali takie akcje nawrotowe to poszli by z torbami bo to drogie zabawki. A nie jest to blamaż w stylu testu łosia w mercu A klasy.

2. Co innego jak by to miało być oficjalne wystąpienie z konkretnymi roszczeniami ze strony konkretnej organizacji lub prawników. Ale to kosztuje i to nie mało. Społeczne ruchy i to na tak małą skalę są ignorowane.

3. Rynek polski jest takmały, że GM może sobie w ogólnym rozrachunku darować specjlne traktowanie klientów. Niestety. Poza tym jak czytam podobne fora z wysp to tam też nie jest lepiej.

3. Auta maja określoną gwarancję z którą się godzimy kupując je. Jak się zepsuje w trakcie to wymieniają.

Zgadzam się z jednym, że szajs to wielki ale wystarczy poczytać o np. beemkach czy nowych mercach, o ich "bezawaryjności", to lżej się na duszy robi :mrgreen:

• 6 months later...
  • 3 weeks later...
Guest Callun
:lol: jak zwykle... "weźmy się i zróbcie" :lol:

Sam wcześniej bardzo sceptycznie podszedłeś do tej inicjatywy i pewnie miałeś rację. Jak widać odzew użytkowników nie jest duży, więc nie ma się co wygłupiać i coś pisać do GM.

Moim zdaniem by takie pismo miało jakąś wartość, konieczne by było zebranie od wszystkich chętnych kserokopii dokumentacji z napraw CIMów, maglownic, automatów (oczywiście najlepiej z ASO) i wtedy dopiero można coś zredagować. Ale przecież nie napiszemy, że ze 100 użytkowników forum, aż 2 osobom padł CIM, 3 maglownica, a 4 zgnił automat.

Edited by Callun

A'propos "weźmy się i zróbcie"

Pismo opisujące moją nierówną walkę z samochodem wysłałem do GM Polska przed zapisaniem się na to forum.

Nie mam teraz nazwiska adresata - wydaje mi się, że do dyrektora PR.

Zostałem ... zignorowany.

Być może większa ilość zainteresowanych oraz kopie pisma wysłane do kilku właściwych osób coś uruchomią.

Pomysł z zebraniem statystyk i kopii dokumentów potwierdzających naprawy jest dobry.

Edited by Arc

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
trop sprawdzony dzisiaj przeze mnie. CIM zamontowany i dziala. 500 + 200 zalozenie w ASO. wiec moge Wam kolege polecic tym bardziej ze był przy mnie jak go montowali ;P

Napisz gdzie robiles i jaki numer CIM'a.

Ja jestem chyba jedyna osoba, ktora by sie cieszyla z padniecia CIM'a :D Mialbym pretekst kupic nowke i zalozyc AFL :P

Napisz gdzie robiles i jaki numer CIM'a.

Ja jestem chyba jedyna osoba, ktora by sie cieszyla z padniecia CIM'a :D Mialbym pretekst kupic nowke i zalozyc AFL :P

mogę Ci podać numer jaki miałem bo nowego nie zapisałem. No chyba że kolega od CIM-a mi powie B)

mój CIM mia jedną wtyczkę do poduszek a ten nowy 2. Panowie w ASO (Marimex, Kraków, Zakopiańska) powiedzieli ze nie pasuje i nie założa. Jednak nasz bohater naprowadził ich na właściwy tor :P tzn powiedział ze mają go zaprogramować i bedzie ok. no i bylo ok. jedyny problem byl z drugą wtyczką do poduszek. Ale goścu z ASO zalożył małą żaróweczke i wszystko bylo git. Wniosek z tego taki ze nawet jak sie w ASO upierają ze sie nie da to nie nalezy im dać za wygraną B) oczywiście trzeba wiedzieć co sie mówi :P

• 1 month later...
Z całym szacunkiem dla Was wszystkich ale nie myślcie, że takie "pismo" zrobi wrażenie na GM. Dopiszcie jeszcze życzenia świąteczne a na pewno powieszą sobie w gablotce ub zrobią humorystyczną prezentacje w powerpoincie do rozsyłania jako dowcip. :lol:

1. Liczy się kasa. Czyli jak by oficjlnie zorganizowali takie akcje nawrotowe to poszli by z torbami bo to drogie zabawki. A nie jest to blamaż w stylu testu łosia w mercu A klasy.

2. Co innego jak by to miało być oficjalne wystąpienie z konkretnymi roszczeniami ze strony konkretnej organizacji lub prawników. Ale to kosztuje i to nie mało. Społeczne ruchy i to na tak małą skalę są ignorowane.

3. Auta maja określoną gwarancję z którą się godzimy kupując je. Jak się zepsuje w trakcie to wymieniają.

Jeśli chcesz, żeby pismo wywarło wrażenie na korporacji to musisz mieć mocne argumenty w ręku. Takim argumentem może papier firmowy drogiej kancelarii prawnej lub odpowiedniego urzędu. Kancelaria jest za droga. Urząd wystarczy zachęcić do działania odpowiednimi argumentami. W Polsce odpowiednim urzędem jest UOKiK który z zadanie ma obowiązek dbać o ZBIOROWE interesy KONSUMENTÓW. Takim zbiorowym interesem może być zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Jeżeli awaryjny CIM wpływa na BEZPIECZEŃSTWO i GM WIE o jego wadach konstrukcyjnych, a pomimo tego nie przeprowadził akcji wymiany, to jest to naruszenie zbiorowych interesów konsumentów którym powinien zająć się UOKiK z urzędu.

Awaryjność elementów nie wpływających na bezpieczeństwo jest sprawą trudniejszą do rozwiązania - tutaj pomóc może nagłośnienie spawy w mediach lub w Internecie.

PS. Ruchy społecznie nie są ignorowane, o ile mają one siłę przebicia się ze swoją sprawą do szerszej rzeszy potencjalnych klientów. Poczytaj np. "Marketing Europejski" Kotlera.

xxxx to ciekawe co napisałeś

W sumie nie działający ESP w trakcie hamowania na zakręcie na śliskiej drodze ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. A człowiek nie po to kupuje auto z ESP by ESP nie działało lub działało "niepewnie" .

Myślę, że tylko opierając się na tym można coś złatwić.

U mnie w deszczowe dni tak to wygląda (u innych wyczytałem że również) :

- zapala się kontrolka ESP

- za 10-15 sekund kierownica z wykrzyknikiem

- potem nie odbijają kierunkowskazy (trzeba je odbijać ręcznie)

Zobaczymy czy coś jeszcze wyjdzie :rolleyes:

U mnie w deszczowe dni tak to wygląda (u innych wyczytałem że również) :

- zapala się kontrolka ESP

- za 10-15 sekund kierownica z wykrzyknikiem

- potem nie odbijają kierunkowskazy (trzeba je odbijać ręcznie)

U mnie też tak przed wymianą wyglądało, tylko dochodziło do tego nieco ciężej działające wspomaganie kierownicy.

z tym wspomaganiem tego nie odczułem ale kto wie :rolleyes:

Wymieniając CIM w ASO dostaje się rok czy dwa lata gwarancji ??

I czy trzeba oddać starego CIM-a ??

Ktoś moze wie?

U mnie tez delikatnie gorzej chodzi wspomaganie....co do wymiany na pewno daja gwarancje.....tylko, ze CIM u mnie padl po 2 latach.....u mnie w ASO 1900 zl ze wszystkim....ale mechanik mi powiedzial, ze jak mi to nie przeszkadza to mam jezdzic z tym ! :o