Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki przepływomierz??

Guest michal17781
 Share

Recommended Posts

Guest michal17781

Panowie. Doradzcie mi jaki przepływonierz kupic do mojej Viki 2.0 DTH. Kusza mnie te z allegro (cena) ale jest ich tam wiele wystawionych. A na te z ASO troszke kasy trzeba wydać. Może wskarzecie jakis link do strony z dobrymi przepływkam

tematow o przeplywomierzach bylo juz od groma

Jachu z VU wymianiel 2 razy na te z allegro

po miesiacu padaly

na koniec kupil w ASO i tak juz rok smiga

Ja kupilem tutaj

Wyglada prawie identycznie z moim starym z ta roznica ze na starym mialem napisane "zlozono w USA z czesci krajowych i zagranicznych" a na tym nowym bylo "zrobiono w niemczech". Reszta identyczna. Auto na razie jezdzi - poczekam co bedzie za miesiac :mrgreen:

Guest wojciech29mor

Tylko przepływomierz BOSHA jest ok, ja wymieniałem w czerwcu i śmigam. Ten z allegro, co pokazuje kolega wydaje sie OK. Ja za swojego, w dobrym warsztacie, zapłaciłem 330 zł.

• 3 weeks later...

Tak jak koledzy wyżej napisali- nie baw się w tanizne. Wymianiałem na jakiś twór filipiński i padł po 2 miesiącach. A przy okazji bym się zabił przez niego, bo przy 120 na 4 wszedł w tryb awaryjny- przy wyprzedzaniu może być nieciekawie. Także nie ryzykuj kup bosha- szkoda ŻYCIA

• 2 weeks later...

Bardzo dziękuję za info i fajne linki.

To już jest trzeci raz kiedy wymieniam ten element:).

Oprócz tego była POMPA, drogie elementy zawieszenia z tyłu i nieco tańsze z przodu... coż bezawaryjna to ona nie jest. VB 99r. x20 dth caravan i 150 tys. km na polskich drogach!

Guest Lutenet

Mam pytanie w temacie zasady działania przepływki...

Czy jest różnica jak przepływka jest zamontowana nie jak widziałem w wiekszości aut poziomo do silnika(kostka z modułem idzie wównolegle do silnika) tyko jak u mnie pod kątem powiedzmy 45stopni do góry. Tak, że przy zamykaniu maski mam odcisk wtyczki na wygłuszeniu silnika.

Czy to ma jakiś wpływ na prawidłowe działanie (może te powietrze jakoś inaczej opływa te "druciki"). Napewno ktoś kto rozbierał to będzie wiedział :unsure:

A jeszcze może podpowiecie jak się fachowo zdejmuje wtyczkę z przepływki, bo pare razy podchodziłem do niej tak delikatnie i niechciałem czegoś zpier..... :blink:

TX i pozdr

Mam pytanie w temacie zasady działania przepływki...

Czy jest różnica jak przepływka jest zamontowana nie jak widziałem w wiekszości aut poziomo do silnika(kostka z modułem idzie wównolegle do silnika) tyko jak u mnie pod kątem powiedzmy 45stopni do góry. Tak, że przy zamykaniu maski mam odcisk wtyczki na wygłuszeniu silnika.

Czy to ma jakiś wpływ na prawidłowe działanie (może te powietrze jakoś inaczej opływa te "druciki"). Napewno ktoś kto rozbierał to będzie wiedział :unsure:

A jeszcze może podpowiecie jak się fachowo zdejmuje wtyczkę z przepływki, bo pare razy podchodziłem do niej tak delikatnie i niechciałem czegoś zpier..... :blink:

TX i pozdr

1) W przeplywce nie ma ruchomuch czesci wiec nie powinno byc znaczenia w jakim polozeniu sie znajduje , ale nie powinna sie ona opierac na innych elementach samochodu ze wzgledu na przenoszone drgania i mozliwosc uszkodzenia wtyczki ii/lub przewodow.

2) przeplywka ma z obu stron wypustki ktore powinny wejsc w wciecia na elastycznych rurach z opaskami. JAk je zlokalizujesz i dobrze wcisniesz to bedzie dobrze.

3) Wtyczke najlepiej zciagnac pomagajac sobie malym srubokrecikiem. Trzeba nim podwazyc takie zabezpieczajace ucho znajdujace sie na koncu wtyczki a nastepnie zsunac wteyczke. Nic skomplikowanego ale nic na sile...

Guest Lutenet
1) W przeplywce nie ma ruchomuch czesci wiec nie powinno byc znaczenia w jakim polozeniu sie znajduje , ale nie powinna sie ona opierac na innych elementach samochodu ze wzgledu na przenoszone drgania i mozliwosc uszkodzenia wtyczki ii/lub przewodow.

2) przeplywka ma z obu stron wypustki ktore powinny wejsc w wciecia na elastycznych rurach z opaskami. JAk je zlokalizujesz i dobrze wcisniesz to bedzie dobrze.

3) Wtyczke najlepiej zciagnac pomagajac sobie malym srubokrecikiem. Trzeba nim podwazyc takie zabezpieczajace ucho znajdujace sie na koncu wtyczki a nastepnie zsunac wteyczke. Nic skomplikowanego ale nic na sile...

Ok dzięki za wskazówki, w sobotę podejdę do tematu przepływki i ją sobie odpowiednio ustawię, może nawet przeczyszczę lub chociaż oblukam jak w środku wygląda (moduł). :unsure:

Pozdr

• 7 months later...

Nie kupuj tych z allegro za 150 - 200 zł - szybko padają. Lepiej odłóż kasę i kup nowy oryginalny (500 - 800 zł) będziesz miał mniej kasy ale bardziej zadowolony. Pozdro rugo :)

Nie mogę znaleźć nr katalogowego przepływomierza, mam X20DTH. Czy to ten F 00C 2G2 030 ?

Wszystko co musisz wiedziec - 8 36 592

x20dthgi7.th.jpg

Co do kupowania oryginałow w ASO ... no coz nie warto przeplacac za znaczek GM w tym wypadku ( 30% marzy ASO wole w kieszeni miec :) ), no chyba ze nie ma wyboru i trzeba ... uderzac do Stachowiaka, zawsze sie cos znajdzie :)

• 10 months later...
Guest kanio

ja mam Viki B 2,0 DI. Num mojej przeplywki to 0281002139 . W tym intercars za Boscha powiedzieli mi okolo 1,000 zl... Gdzie moge dostac ,,troche" tanszy ten przeplywomierz? Najlepiej Boscha :)

Guest ArturL

Do x20dth, 2000 r prod - 376zł Bosh w Intercars.

Czujnik masy powietrza

4MAX

0220-07-0011 0220-07-0011P 182,96 zł 0

BOSCH

0 281 002 180 0 281 002 180 376,82 zł >9

VEMO

V40-72-0339

V40-72-0401

Czujnik przepływu powietrza

MAGNETI MARELLI

213719619010 213719619010 331,02 zł >9

Edited by ArturL

ja mam Viki B 2,0 DI. Num mojej przeplywki to 0281002139 . W tym intercars za Boscha powiedzieli mi okolo 1,000 zl... Gdzie moge dostac ,,troche" tanszy ten przeplywomierz? Najlepiej Boscha :)

Ja w zeszłym roku za taką oryginalną nową zapłaciłem 700 zł. W okolicach takiej kwoty powinieneś szukać. Ktoś miał to na allegro z Warszawy za 550 zł ale nie mogłem jej sprawdzić i dlatego tak przepłaciłem. Zrób tak dzwoń do każdego kto ma na allegro nowe przepływki z końcówką 180 i może będzie miał ktoś na magazynie bądź będzie mógł sprowadzić z końcówką 139. Były montowane tylko w na początku produkcji silnika DTL roczniki '96 i początek '97.

Guest kanio
Ja w zeszłym roku za taką oryginalną nową zapłaciłem 700 zł. W okolicach takiej kwoty powinieneś szukać. Ktoś miał to na allegro z Warszawy za 550 zł ale nie mogłem jej sprawdzić i dlatego tak przepłaciłem. Zrób tak dzwoń do każdego kto ma na allegro nowe przepływki z końcówką 180 i może będzie miał ktoś na magazynie bądź będzie mógł sprowadzić z końcówką 139. Były montowane tylko w na początku produkcji silnika DTL roczniki '96 i początek '97.

Wziąłem anonse w reke.. Troche poszukalem i znalazlem kolesia ktory sprzedal mi oryginal Boscha (przechodzony) za 150zl :D wiec sie udalo po ostrych kosztach. :) Zobaczymy ile wytrzyma

Edited by kanio

• 1 year later...
Guest Basu

Tak jak koledzy wyżej napisali- nie baw się w tanizne. Wymianiałem na jakiś twór filipiński i padł po 2 miesiącach. A przy okazji bym się zabił przez niego, bo przy 120 na 4 wszedł w tryb awaryjny- przy wyprzedzaniu może być nieciekawie. Także nie ryzykuj kup bosha- szkoda ŻYCIA

Z tym, że Pierburg to dobra firma.

Różnica w cenie nie duża.

A dopytuję się, bo słyszałem o kilku przypadkach padu przepływki Bosha niedługo po zamontowaniu.

Edited by Basu

• 1 year later...
Guest peres1988

Mam walniętą przepłyke w vectra b 2.0 dtl i mam takie pytanie czy jest sens kupic zamiennik którego cena waha sie około 100zł czy jest sens kupic orginał za 300zł. Jeżeli ktoś ma używana ale sprawaną to piszcie.