Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kasowanie inspekcji

Guest 4est
 Share

Recommended Posts

Witam serdeznie.

Zapalila mi sie inspekcja na wyswietlaczu. Dodam ze przeszukalem forum po katem inspekcji i nie udalo mi sie namierzyc zadnych solucji mojego problemu :) Moze ktos ma jakis patent na kasowanie bez zapinania sie kompem ? Jak miales seata to byla magiczna kombinacja zaplon+przyciski od zegara itd...

Z gory dziekuje za pomoc.

Guest Tomasz76

z tego co pamiętam to u mnie jest tak

trzymać przycisk kilometrów , właczyć zapłon, poczekać az licznik sie wyzeruje lub zgaśnie inspekcja puscic przycisk i gotowe , moze nie wytłumaczyłem za rewelacyjnie ale jest to proste do wykonania

Przytrzmanie przycisku od kasowania dziennego przebiegu przy wlaczonym zaplonie zalatwilo temat :)

Co do tego patentu z wyswietlaniem ilosci km do przebiegu, to po dluzszym przytrzymaniu w/w buttona pojawia sie malo zrozumiale rzeczy :D Zrobie foto i wrzuce na forum, to moze ktos mnie oswieci :)

Dzieki wszystkim za pomoc :D

• 1 year later...
Guest tini1981

Witam.Bezpośrednio nad cyferkami całkowitego przebiegu samochodu zapalił mi się napis INSP(świeci się tylko przez ok.10s po włożeniu i przekręceniu (nie odpaleniu)kluczyka) co to może oznaczać.

• 2 years later...

Witam, odświeżam temat. Naczytałem się we wszystkich możliwych miejscach o sposobach kasowania inspekcji serwisowej i zmiany oleju. Czy VC 2007 DTH mają obydwie funkcje, w sensie oddzielnego liczenia km do przeglądu i oddzielnie do zmiany oleju? Ludzie podają sposób kasowania inspekcji naprzemiennie jako zmiany oleju / przeglądu? Czy to jest łączny licznik?

Inspekcja nie świeci mi się gdy zapalam auto, natomiast nie umiem żadnych wskazać licznika wyświetlić. Próbowałem kasować (wciskam przycisk zerowania, hamulec + przekrecam kluczyk) i wtedy na wyswietlaczu MIGA mi napis "INSP" zadnych dodatkowych km, tylko calkowity przebieg poniżej. Po 5-10 sekundach INSP znika i pokazane są 4 poziome kreski. Tak przez 20 sekund i potem znika wszystko. Gdy Na wyłączonym zaplonie wciskam tylko przycisk kasowania to wyswietla mi się przebieg od wyzerowania + cakowity i to wszystko (obecnie 0 bo ciagle wykasowywuje przy kombinowaniu z ta inspekcja). Ktoś pomoże o co w tym chodzi?

to jest jeden licznik

tyle że albo coś masz namieszane (liczy od zera zamiest do zera) albo nie zrozumiałem opisu ;)

Normalnie nic mi się nie swieci, żadna inspekcja żadna kanka oleju, żaden komunikat. Pomyślałem ostatnio, że to dziwne bo jakoś nic nigdy nie zerowałem... postanowiłem wyzerować albo przynajmniej spróbować wyświetlić ten licznik. W instrukcji jest napisane, że normalnie bez kluczyka wciska się przycisk zerowania i powinno się pokazać ile KM. u mnie to wtedy zapala się 0 i całkowity przebieg. (może faktycznie liczy się od 0 a nie do 0)

Chcąc wyzerować:

Robię tak jak wszędzie podają.

Wsiadam do auta, wciskam przycisk, wciskam hamulec. Przekręcam kluczyk do zapalenia ikonek. Wtedy miga mi napis INSP, kilka sekund po czy gasnie i pokazuje się "- - - -" zamiast insp. Zgodnie z instrukcją wyłączam stacyjke i wyciagam kluczyk.

Jak robię to samo, to znowu tak samo insp i "----" żaden licznik się nie pokazuje.

Czy u Was na tym liczniku KM lecą w dół?:P Spróbuję dzisiaj wyzerować pojechać trochę w trasę, wyzerować licznik ten normalny przebiegu i zobaczyć czy ten co bede mial wyswietlajacy się normalny w trakcie jazdy pokaże taką samą ilość jak ten co po wciśnięciu na wyłaczonym zaplonie. Może to faktycznie u mnie rośnie zamiast spadać...

po skasowaniu pownno się pokazać np 30 000km. i odliczać do zera (chyba co 1000). U mnie też się coś pozajączkowało bo po skasowaniu wskakiwało mi 57 000 - olałem, i tak olej zmieniam co 15-20tys.

ok więc oleję i ja. Generalnie to nie jest chyba problem dopóki nie zacznie mi coś świrować i np będzie ciągle krzyczało przy włączeniu auta że czegoś tam chce, bo wtedy mnie serce strasznie boli :D

Dzieki

Hmmm dzisiaj sprawdzałem na Vectrze ojca, parę lat starsza (moja jest 2007, wiec jego pewnie 2004), na pewno GTS i generalnie ku mojemu zdziwieniu okazało się że on ma drugi kwadratowy wyświetlacz na zegarach prócz tego z kilometrami i tam się pokazuje po wciśnięciu przycisku ile zostało do przeglądu.

To czy ktoś z Was resetował, sprawdzał inspekcje w wersji tylko z jednym wyświetlaczem pod prędkościomierzem?

Pozdro

Guest Arecki_UK

Witam, odświeżam temat. Naczytałem się we wszystkich możliwych miejscach o sposobach kasowania inspekcji serwisowej i zmiany oleju. Czy VC 2007 DTH mają obydwie funkcje, w sensie oddzielnego liczenia km do przeglądu i oddzielnie do zmiany oleju? Ludzie podają sposób kasowania inspekcji naprzemiennie jako zmiany oleju / przeglądu? Czy to jest łączny licznik?

Inspekcja nie świeci mi się gdy zapalam auto, natomiast nie umiem żadnych wskazać licznika wyświetlić. Próbowałem kasować (wciskam przycisk zerowania, hamulec + przekrecam kluczyk) i wtedy na wyswietlaczu MIGA mi napis "INSP" zadnych dodatkowych km, tylko calkowity przebieg poniżej. Po 5-10 sekundach INSP znika i pokazane są 4 poziome kreski. Tak przez 20 sekund i potem znika wszystko. Gdy Na wyłączonym zaplonie wciskam tylko przycisk kasowania to wyswietla mi się przebieg od wyzerowania + cakowity i to wszystko (obecnie 0 bo ciagle wykasowywuje przy kombinowaniu z ta inspekcja). Ktoś pomoże o co w tym chodzi?

Witam wszystkich!

Kolego ja mam ten sam problem co Ty. Raz tylko cos poknocilem I pokazalo mi 004 05 bylo by git gdyby nie ten odstep miedzy 004 a 05 wiec tego nie rozumie.

Kolego ja mam ten sam problem co Ty. Raz tylko cos poknocilem I pokazalo mi 004 05 bylo by git gdyby nie ten odstep miedzy 004 a 05 wiec tego nie rozumie.

to nie jest ten sam problem - w Twoim aucie prawdopodobnie nie ma service flexa i pokazuje tylko wersję oprogramowania.

• 2 years later...

Witam

powracam do tematu, chciał bym zresetowac "insp" by mi pokazywał serwis za ile km, ale po tych sposobach niestety tylko po wykasowaniu insp pokazuje mi cos takiego jak na fotce,

czy jest jakis sposob tak by pokazywało mi po jakich kilometrach mam przeglad?.

cam00094pt.jpg

czyli przez komputer, a innaczej sie nie da ?

Edited by rafQ

zmień licznik na przedlift to będziesz miał polift ma tylko insp :) (cięcia wydatków na drugim wyświetlaczu)

żaden komp nic ci nie poradzi okienko z kilometrami pokazuje tylko km i przebieg dzienny po przytrzymaniu długim kasowania dziennego przebiegu index jaki jest wgrany w licznik wyświetla i tyle

ok ale jesli tak to czemu zapalała sie "insp"? i była możliwość jej wykasowania / zrestartowania ? jesli licznik by nie miał tej opcji czyli wyświetlania kiedy trzeba podjechać do serwisu to, to raczej tez by nie świeciło, dziwne rzeczy :P

Edited by rafQ

ok ale jesli tak to czemu zapalała sie "insp"? i była możliwość jej wykasowania / zrestartowania ? jesli licznik by nie miał tej opcji czyli wyświetlania kiedy trzeba podjechać do serwisu to, to raczej tez by nie świeciło, dziwne rzeczy :P

ma tylko powiadomienia w tym insp i można to ustawic co ile ma się wyswietlać kompem insp ale jeżeli chcesz żeby ci na liczniku pokazywało ile ci pozostało do zmiany oleju km w cyfrach to tylko zmiana licznika

Edited by xpirat

A cha no to szkoda, ale czy to take ważne, w audi mialem to pokazywało mi przy 15000 i tak wcześniej sie robiło przy 12000 zawsze staram sie wymieniać, w sumie i tak dobrze ze można wykasować sam "inps" , ale właśnie jesli chodzi o kabel z programem to co najlepiej kupic bo własnie zastanawiam sie czy nie zakupić przewodu?.

• 2 years later...
  • 1 year later...

Witam a mam pytanie. Wykasowałem tą inspekcje po wymianie oleju. Wyskoczyło nowe 30tyś i myślalem że co każdy przejechany kilometr będzie to spadać a cały czas mam 30tyś.Powinno tak być pozdrawiam....

Edited by Rafał Twister