Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Folia w drzwiach a czujnik poduszki

Guest Pawel_Luk
 Share

Recommended Posts

Guest Pawel_Luk

Moja Vectra niedawno opuściła warsztat blacharski. Uszkodzone były prawe przednie drzwi, blacharz wymienił czujnik poduszki (okazuje się, że niepotrzebnie :???: ) i założył - na moje wyraźne żądanie - folię. Jednak spierał się ze mną, że nie ma ona znaczenia przy działaniu czujnika, a sam czujnik według niego nie działa na ciśnienie. :evil:

Teraz, zanim zamontuję poduszkę, chciałbym upewnić się, że folia została położona prawidłowo. Czy powinna być absolutnie szczelna? To chyba nie jest możliwe. Niestety, nie widziałem, jak sytuacja wygląda teraz w środku drzwi, nie wiem nawet, czy jak je rozbiorę będę w stanie stwierdzić, czy folia położona jest wystarczająco dobrze. Czy folia powinna być przyklejona na całej swojej krawędzi? Jak to ma wyglądać?

mysle, ze to wiele wyjasni - http://www.airbag.com.pl/rzeczo/Opel/AstG98/S1.htm

http://www.airbag.com.pl/rzeczo/Opel/AstG98/strona.htm

co prawda dotyczy astry g ale zasada dzialania oraz podzespoly sa te same.

p.s. zmien mechanika :mrgreen:

mysle, ze to wiele wyjasni - http://www.airbag.com.pl/rzeczo/Opel/AstG98/S1.htm

http://www.airbag.com.pl/rzeczo/Opel/AstG98/strona.htm

co prawda dotyczy astry g ale zasada dzialania oraz podzespoly sa te same.

p.s. zmien mechanika :mrgreen:

a najlepiej wydrukuj mu to i niech się mechanik douczy ;)

• 2 years later...
Guest kami050

A ja nie mam folii w tylnych prawych drzwiach , i tu moje pytanie jakiej folii użyć tzn jaki rodzaj i gdzie ja dostanę ,z góry dzięki za odpowiedz

A ja nie mam folii w tylnych prawych drzwiach , i tu moje pytanie jakiej folii użyć tzn jaki rodzaj i gdzie ja dostanę ,z góry dzięki za odpowiedz

tylne drzwi nie maja czujnikow bocznych poduszek, wobec tego nie jest potrzebna ta folia

Dokładnie - na tylne drzwi jest nie potrzebna.

Oczywiście folia w pewnym stopniu zabezpiecza tapicerkę drzwi przed wilgocią, ale bez niej i tak nic się nie dzieje.

Dokładnie - na tylne drzwi jest nie potrzebna.

Oczywiście folia w pewnym stopniu zabezpiecza tapicerkę drzwi przed wilgocią, ale bez niej i tak nic się nie dzieje.

Czasem się nic nie dzieje ale lepiej jeśli jest. Ja nie mam poduszek, też matoł jakiś zerwał tę folię w prawych przednich drzwiach i niestety po myciu na uszczelce i wewnętrznej stronie progu było trochę wody. Po założeniu folii jest ok. Jako folię użyłem czegoś co zostąło mi po zakładaniu paneli podłogowych. Ale udało mi się zdobyć folię bardzo przypominającą tę fabryczną (na czymś w rodzju magazynu-śmietnika :lol: ) W ASO pytałem i też mają tę folię z metra i trzeba dociąć samemu.