Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jakiej firmy wybrać palniki "żarówki" xenonowe ( k

k.adamczyk
 Share

Kupiłem paliniki firmy .... i jestem z nich .....  

211 members have voted

1. 1.

• OSRAM I JESTEM ZADOWOLONY W 100%
      19
    • OSRAM I JESTEM NIEZADOWOLONY
      2
    • PHILIPS I JESTEM ZADOWOLONY W 100%
      26
    • PHILIPS I JESTEM NIEZADOWOLONY
      3
    • Innej firmy są rewelacyjne ( proszę o informacje jakiej)
      6
    • Innej firmy i są do dupy (proszę o informację jakiej)
      2

Recommended Posts

Dużo na ten temat jest na forum ale bardzo porozrzucane i chciałbym raz na zawsze wyjaśnik tą kwestię!

Proszę więc o odpowiedź tylko i wyłącznie na ten temat.

Jakiej firmy palniki D2S wybrać OSRAM PHILIPS lub inne(Ankieta)?

Czy zakup na allegro ma sens (czy to zwykła ściema)? - Cena 68zł/szt. firmy OSRAM ( ponoć bez opakowania)

Coś mi te podpadają te niskie ceny, oraz jeden z komentarzy "moze kiedys zaczna swiecic jak powinny".

Czy ktoś już z Was kupował je właśnie na allegro i jakie są tego efekty?

Proszę o konkrety z życia wzięte

EDIT by ZIZ: Moze Kolega raczylby w taki razie zebrac wszystkie informacje i przedstawic w formie kompendium?

Potrzebowac będę na to jakiegoś dłuższego wolnego weekendu może uda się coś zrobic w święta! A jak to napisac żeby wstawić później na forum? Daj znać na pw

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Allegro masz dużo taniej, ale czy lepiej - kwestia do dyskusji. Mailowo popytałem przed moim zakupem osoby które kupiły palniki na Allegro i powystawiały pozytywne komentarze do aukcji: Jak wrażenia po zakupie, jak świecą palniki ?

Efekt był taki, że kupiłem nówki sztuki w pudełeczkach, FV, ... :)

Nie miałem problemów z tym, że jeden świeci na żółto, ciemniej, jaśniej, ... itp. nie potrzebne były tłumaczenia stosowane na Allegro, że palniki muszą się "rozświecić", jak coś będzie nie tak to wymienimy, ... .

Po prostu założyłem i jestem zadowolony :)

Pozdrawiam.

ja kupilem philipsy na allegro, dzisjaj do mnie przyszly i je wymienilem.

Sa identyczne jak te ktore wyjalem z auta roznia sie tylko jedna cyfra na koncu ich numeru zamiast 2 ktora byla w org. jest 3, obecnie zaraz po zapaleniu swieca na niebiesko a chwile pozniej stabilizuje siebarwa i swieca na bialo, mam nadzieje ze po paru godzinach pracy ich barwa zmieni sie na nieco bardziej niebieski chociaz i tak teraz ladnie wyglada - jestem zadowolony

Ok to daj znać po kilkudziesięciu godzinach uzytkowania jak świecą!

Z niecirpliwością będę na to czekał.

A może inni juz wymienili i kupili na allegro i mogoą coś na ten temat powiedzieć?

Po pierwszym dniu jezdzenia moge powiedziec tak

zaraz po zapaleniu swieca na super niebieski kolor, przewypasne :) potem zmieniaja barwe na biala/lekko zolta i tak sobie juz swieca. Mam nadzieje ze jak sie dopala to beda swiecic na taki niebieski jak po wlaczeniu

Po pierwszym dniu jezdzenia moge powiedziec tak  

zaraz po zapaleniu swieca na super niebieski kolor, przewypasne  potem zmieniaja barwe na biala/lekko zolta i tak sobie juz swieca. Mam nadzieje ze jak sie dopala to beda swiecic na taki niebieski jak po wlaczeniu

a jak ocenisz roznice jadac po nieoswietlonej drodze w stosunku do poprzednich zarnikow?? jest jasniej czy dalej nie ma pewnosci czy wlaczylem swiatla :mrgreen:

pozdrawiam

Guest Godlike

Ja kupilem na allegro OSRAMy :) 80zł/szt.

Od razu zauwazylem gigantyczna roznice.. Przed wymiana stare zarowki w ogole nie swiecily. Jednak popelnilem blad. Nie sprawdzilem nr serii produkcyjnej i zarowki maja delikatnie inny odcien. Malo zauwazalne, ale jednak. Nie ma to znaczenia jesli chodzi o jakosc swiecenia.. swieca dobrze, ale jednak jak sie na nie spojrzy to widac bardzo niewielka roznice.

Jesli zdecydujesz sie na zakup z allegro, nalezy zwrocic uwage na:

1. Ta sama seria produkcji.

2. Zarowki nie moga nosic sladow uzytkowania. Tzn. musza byc krystaliczno czyste. Nie moga miec na sobie takiego lekkiego mlecznego osadu, inaczej mowiac mlecznej mgielki.

Za te pieniadze zasadniczo jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Ja kupilem na allegro OSRAMy :) 80zł/szt.

Od razu zauwazylem gigantyczna roznice.. Przed wymiana stare zarowki w ogole nie swiecily. Jednak popelnilem blad. Nie sprawdzilem nr serii produkcyjnej i zarowki maja delikatnie inny odcien. Malo zauwazalne, ale jednak. Nie ma to znaczenia jesli chodzi o jakosc swiecenia.. swieca dobrze, ale jednak jak sie na nie spojrzy to widac bardzo niewielka roznice.

Jesli zdecydujesz sie na zakup z allegro, nalezy zwrocic uwage na:

1. Ta sama seria produkcji.

2. Zarowki nie moga nosic sladow uzytkowania. Tzn. musza byc krystaliczno czyste. Nie moga miec na sobie takiego lekkiego mlecznego osadu, inaczej mowiac mlecznej mgielki.

Za te pieniadze zasadniczo jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Rozumiem więc że nalezy zwrócić uwagę sprzedawcy aby nr serii produkcyjnej dwóch żarówek był ten sam dzięki temu unikne różnic w odcieniu swiatła!

Co do mlecznego nalotu to tez tak myślałem właśnie że na używanych pojawia się ten nalot.

Jeżeli możesz to napisz mi jeszcze jak świecą tzn. czy barwa jest bardziej biała czy bardziej niebieska. Chodzi mi zwłaszcza o powiedzmy poświatę taką na górnej granicy świecenia jak się bliksko stoi np. ściany czy jest bardziej różowa, biała czy niebieska bo u mnie jedna żarówka daję taka różowo - zółtą, jak zwykła żarówka a druga idealnie bardzoi ładny niebieski kolor (mówię o poświacie).

No i jeszcze jedno pytanie czy te żarówki poważnie muszą się rozświecić czy to jakieś nieporozumienie, jak u Ciebie z tym było?

Aha a jakiej firmy miałeś wcześniej? Philips czy Osram?

Daj znac na priva u kogo kupiłeś na allegro

Guest Godlike
Aha a jakiej firmy miałeś wcześniej? Philips czy Osram?

Mialem org. jeszcze fabryczne Philipsy.

No i jeszcze jedno pytanie czy te żarówki poważnie muszą się rozświecić czy to jakieś nieporozumienie, jak u Ciebie z tym było?

Wydaje mi sie, ze po miesiacu jazdy byla nieznaczna roznica na korzysc i tak sie mowi, ze faktycznie musza sie rozpalic troszeczke do optymalnego natezenia swiatla.

Daj znac na priva u kogo kupiłeś na allegro

Juz nie pamietam. Gdzies na forum zapodalem link do aukcji, ale watpie, zeby jeszcze byl aktywny.

Jeżeli możesz to napisz mi jeszcze jak świecą tzn. czy barwa jest bardziej biała czy bardziej niebieska. Chodzi mi zwłaszcza o powiedzmy poświatę taką na górnej granicy świecenia jak się bliksko stoi np. ściany czy jest bardziej różowa, biała czy niebieska bo u mnie jedna żarówka daję taka różowo - zółtą, jak zwykła żarówka a druga idealnie bardzoi ładny niebieski kolor (mówię o poświacie).

Mam OSRAM i swieca mi na bialo. Na niebiesko swieca wlasnie Philipsy. Rozowy, lub rozowo-zolty kolor poswiaty to oznaka wypalenia zarnika z tego co wiem.

Pozdrawiam

dzisjaj pierwszy raz jechalem po zmroku na nowych zarowkach i roznica bardzo duza. Widocznosc swietna. Dlugich juz nie uzywam :D

Ludzie sprzedajacy te zarowki maja racje. Z kazda godzina jezdzenia robia sie coraz barzdiej niebieskie, na poczatku byly zolte, teraz sa blekitnobiale :)

Z kazda godzina jezdzenia robia sie coraz barzdiej niebieskie, na poczatku byly zolte, teraz sa blekitnobiale

Napisz mi jeszcze ile dałeś i u kogo kupiłeś tak z ciekawości.

Ja chciałem kupić Osram bo ponoć philipsy gorzej świecą. A teraz to już nic nie wiem. Jak coś się zmieni w barwie na jeszcze bardziej niebieski to daj znać

ja mam philipsy nowe

a roznica miedzy O a P jest jedna

osrmy swieca na bialo

philipsy na niebiesko

wczesniej jakis pacan zapodal u mnie jedna O

a druga P i bylo widac roznice

wkurzalo mnie to i wymienilem na nowki

akurat te trafilem w dobrej cenie wiec nie wybrzydzalem

Nick na allegro kasia... nie pamietam dalej - cena okolo 68zl za sztuke. Za pobraniem wyszlo mi 149zl dokladnie.

Ma ktos jakies dosiwadczenia z tym rozswietlaniem sie zarowek?? ile to mniej wiecej trwa i czy jest jakas poprawa?

• 3 weeks later...

Kupiłem w tym samym miejscu napisałeś wcześniej ale załużyłem i jestem zły!!!! Po pierwsze po włączeniu mrugną pomarańczowym i po 15 sek świecą na biało. Wygląda jakbym jechał na zwykłych żarówkach tylko że z soczewkami. Normalnie jestem wkur... O co tu chodzi. Jak u Ciebie czy w końcu zaczną świecić na niebiesko czy mam je wyrzucić do kosza??? Napiszcie coś bo nie wytrzymam!!!!

Tak tylko ze za dwie musialbym dać ok 500 zł a kupiłem dwie za 140 wiec róznica delikatna jest. Duzo osob mowilo mi ze tak wszystkie palniki philips swieca na bialo a poźniej zaczna na niebiesko. Z reszta Osram świeci cały czas na biało. Prawda?

Tylko, że te kupowane na allegro są z lewego źródła, goście nie wystawiają rachunków, są kradzione lub pochodzą z jakiś innych dziwnych źródeł, np. z samochodów po wypadkach, a u mnie masz milion procent pewności, że są to nowe źródła prosto z fabryki i jeśli ktoś chce fakturę, bo ma samochód na firmę to po odliczeniu Vat i podatku wychodzi niewiele drożej. Już kupowali koledzy z klubu i są bardzo zadowoleni. Każdy robi jak chce, ja robię tylko przysługę i sam nic z tego nie mam.

Ja Ciebie rozumiem doskonale. Tylko widzisz sam się zastanawiałem czy czasem wydając duzo więcej (faktury nie chce) nie będe miał takiego samego efektu czyli białego światła a nie niebieskiego. No i pewnie na to by wyszło. Wcześniej w samochodzie miałem Philipsa 85123 który świecił właśnie na niebiesko a te 85122 świeca bardziej na biało. A jak jest z sramem którego ty sprzedajesz? Jaki ma kolor?

Guest zdzis27

Kilka dni temu zmienilem i ja zarniki..Kupilem Philipsy na allegro u kolesia pod nickiem "kaso81" ,i powiem tak:

widocznosc jest o wiele lepsza od samego poczatku (wczesniej tez mialem philipsy) ,szczegolnie na mokrej nawierzchni ,wczesniej gdy jechalem po mokrej ,nieoswietlonej drodze ,to swiatlo poprostu ginelo ,teraz jest o wiele lepiej...

natomiast jesli chodzi o kolor swiecenia ,to na poczatku bylem mocno zdziwiony...po wlazeniu zarnikow i wlaczeniu swiatel ,najpierw byl blekitny a za kilka sekund bialy ,a nawet lekko zoltawy :blink:

ale w tej chwili jest juz duzo lepiej...jasnosc swiecenia mysle ,ze jest taka sama (moze nawet minimalnie lepiej) ,ale za to kolor zmienil sie i to bardzo ,oczywiscie na korzysc ,w tej chwili swieca juz lekko blekitnie ,a jezdzilem na nich moze z 10h ,wiec mysle ,ze bedzie jeszcze lepiej :D

sam nie bardzo wierzylem w to "rozswiecanie sie palnikow" ,ale jednak cos w tym jest...

podsumowujac...z czystym sumieniem moge polecic tego sprzedawce ,mnie ten interes kosztowal 149zl ,paczke mialem na drugi dzien ,no i roznica jest duza ,jestem zadowolony :)